Štvrtok, 26. november, 2020 | Meniny má KornelKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Dušan Radolský: Bol by som radšej, ak by v mužstvách hrali hlavne naši domáci hráči (Spä na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodno

Treba divákov

na Slovan nahna, čo si to dovožujú! Neobdivova slovenský ligový futbal je od divákov neodpustitežná arogancia. Hlavne že na týchto stránkach mi fandovia nadávajú že považujem futbal za zarábanie na žudskej hlúposti lepšie povedané astronomické peniaze futbalistom. Čítal som na SME, že na niektoré ligové kolá prišlo na všetky zápasy spolu cca 4800 divákov, ohromujúce číslo ospravedlňujúce stavbu nových a nových luxusných štadiónov. Na biatlone bolo v Novém Městě na Moravě 22 tisíc divákov. Nuž, typický malý šport. Lejme ďalej peniaze do futbalu.
 

 

...problém bude asi v tom, že futbalu rozumie každý mudrlant pri pive. Zatiažčo na pochopenie biatlonu treba trochu pohnú rozumom.

V neposlednom rade na stavbe biatlonových areálov nezarobíte - nie sú také ziskové, nie je dos lokalít kde by sa stavali a nepostavíte tam hotel a nákupné centrum.
Futbal je teda šport pre (manipulovatežné) masy a preto sa oň zaujímajú aj (alebo predovšetkým) politici.
Nakoniec viete si predstavi tvrdé slovanistické jadro pokrikujúce kdesi v lese popri biatlonovej trati?
Radšej vrazíme prachy do národného futbalového aby sa mohli tĺc s fanúšikmi súpera na úrovni.
 

 

Ste sa stretli s pánom Divincom. Ešte si trochu pofrflite..
Divinec vyhžadáva každú možnú zádrapku na vysvetlenie toho, že futbal nie je šport, a že je to pre primitívov, atd.. Len pri tých primitívoch pozabudol na seba...
 

 

"frflanie" na slovenský futbal by bolo stratou času.
Futbal samotný je krásna hra, plná emócií, kolektívneho ducha...

Ale futbal je na Slovensku primárne biznisom a nie športom. Preto je tam kde je.
Nereprezentuje ho hra, ale jeho predražené štadióny, politici, vládne dotácie, chlapci ktorí od rozkoše nevedia čo so sebou, zarobenými peniazmi a popularitou... A futbal na Slovensku je aj 4800 fanúšikov na ligové kolo. Možno by ich bolo viac keby sa otcovia nebáli vzia na futbal aj svojich malých synov... lebo nevedia odkiaž priletí svetlica, rozbitá fžaša.
Futbal nie je horší šport ako biatlon. Biatlon len nie je tak zaujímavý aby sa oň zaujímali funkcionárske pijavice, sponzori, developeri... a politici. Pretože má menši výtlak na masy ako futbal.
To nie je frlflanie ani hžadanie zádrapiek. Len iné videnie Vášho sveta Jano.
 

 

Na "iné videnie" má každý právo. Problémy sú:
- Divinec tu provokuje už lho, primitívnymi a pritahnutými vyjadreniami
- negatívne videnie všetkého okolo futbalu nie je objektívne
Fan chuligáni sú nepríjemní a nebezpeční, ale nie je to každý zápas a je to len v ich sektore. Nie je problém ís s demi na futbal do sektora blízko VIP a skyboxov. Je to desiatky ak nie 100 m od fan chuligánov. Som dlhoročný hráč, funkcionár a fanúšik. Som si istý, že s každým zrekonštruovaným štadiónom stúpnu počty fanúšikov o tisíce. Lebo je pôžitok pozrie si futbal na modernom štadióne blízko hracej plochy. A tieto veci by mal bra do úvahy aj kritik futbalu..
 

 

Nechcem reagova na výroky Divinca... nepoznám ho, neviem kto to je a jeho predchádzajúce vyjadrenia som nečítal.

K našej debate: ďakujem za vᚠpohžad a budem opatrne optimisticky veri, že slovenský futbal smeruje k lepšiemu. Dúfajme. Pretože je to naozaj krásna hra.
 
Hodno

700 žudí sa ešte našlo?

Veru. Na zaplakanie že sa ešte našlo až 700 žudí, ktorí prišli tú paródiu sledova.
 


Už ste čítali?