Piatok, 22. február, 2019 | Meniny má Etela

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Osem rozhžadní Záhoria, ktoré musíte vidie (Spä na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodno:   mínus indicator plus

ta rozhladna

pri unine je sice pekna ale slaby vyhlad.natieral som vedla 50m vykrivac takze viem.mali ju postavit hore v lese tam by bola dobra
 
Hodno:   mínus indicator plus

Ak pôjdete na Lipky nad obcou Unín,

zoberte si horolezecké topánky a zaisovacie lano s karabínkami, ale hlavne neberte tam deti. Je to životu nebezpečná akcia.

Rebríky sú široké, klzké a s vežkými medzerami. Pomedzi jednotlivé stupnice (sprušle) žahko prekĺzne aj dospelý človek a môže prepadnú zhora až dolu, lebo medzipodlažia akosi neprekrývajú priestory pod rebríkmi.

Vnukov som radšej po prvom rebríku poslal dolu a ja som sa z druhého vrátil tiež. Doporučoval by som zriaďovatežom aby tú rozhžadňu okamžite zatvorili a urobili nejaké úpravy (plotové sita popod rebríky?) skorej, než sa tam nestane nejaké nešastie.
________________________________________________________ __

Vybudovanie tých rozhžadni asi spotrebovalo nemalý peniaz. Myslím že by sa oplatilo doplni ich panoramatickými fotografiami s popisom viditežného obzoru. Na niektorých som to videl a kdesi som videl aj popletený popis.

Niektoré rozhžadne by si zaslúžili o jedno poschodie vyššie, a niektoré zasa trochu zredukova okolité vrcholky stromov.

V poslednom čase som bol na Roštúne, na Žalostinej, Lipky, Lipovec, Vežký Petrklín, Žalostina, Korlátko, Vysoká, Javorina-Jelenec, Požana, Vežká homoža, Haluzice pri Bošaci a naposledy na Inovci. Ale to už menujem aj mimo Záhorie. Skrátka čo sa dá stihnú tak za nedežné popoludnie.
 
Hodno:   mínus indicator plus

 

Na Lipkách som bol 2x, vo vlhkom počasí je to katastrofa. Naozaj žalostne vybudované rebríky. Materiál rozhžadne - kopa betónu. Premrhaná príležitos urobi príjemnú drevenú rozhžadňu prístupnú pre všetky vekové skupiny na peknom mieste...nechápem ako sa také niečo vôbec mohlo postavi. Zodpovední za stavbu by mali na svoje náklady da veci do poriadku. Už keď má svojím vzhžadom hyzdi okolie, aspoň nech nie je nebezpečná pre návštevníkov...
 
Hodno:   mínus indicator plus

Ďalšia rozhžadňa

Požana pri Myjave?
 
Hodno:   mínus indicator plus

Hasprunka

Nie je to sice rozhladna, ale za Studienkou je v strede luky tovarensky komin. Nie su tam budovy ku ktorym by mohol patrit. Len luka. Vie niekto co to Zahoraci vymysleli?
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Už ste čítali?