Utorok, 12. november, 2019 | Meniny má Svätopluk

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Vo Vieske pod Sv. Vítom posvätili vynovenú kaplnku (Spä na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodno:   mínus indicator plus

 

V článku je tvrdené, že bývalý režim vydal výslovný zákaz o zrealizovaní výstavby kaplnky. Nie je to pravda, už zo samotnej podstaty, pretože ak by taký zákaz bol vydaný, kaplnka by predsa nikdy by vybudovaná nemohla a dokazuje to svedectvo môjho starého otca Emila Mikulu, ktorý mám k dispozícii a ktorý v článku nie je vôbec spomenutý, hoci mal na výstavbe leví podiel.

Uverejňujem autentický text môjho starého otca Emila Mikulu /1923-2010/: "Celú túto akciu som zabezpečoval na premiestnenie Zvonice v roku 1962, keď som skončil s funkciou tajomníka MNV a 1. septembra som nastúpil na Strednú požnohospodársku školu mechanizátorskú v Bernolákove. S výstavbou Kapličky bol poverený neb. Jozef Kliment. Kaplička bola dostavaná v roku 1964 a ja som do nej venoval zalipové dreva Pannu Máriu a dva obrazy. V roku 1954 som nastúpil pracova na MNV vo Vieske ako administratívny pracovník na obecný úrad. V roku 1955 som bol zvolený za tajomníka MNV. MEDZI INÝMI BUDOVATEźSKÝMI PRÁCAMI SME SA ROZHODLI PREMIESTNI ZVONICU, ktorá stála vedža hlavnej cesty, uzatvárala zatáčku a podtekala ju močovica. Rada MNV tento návrh schválila a uložila mi zabezpeči potrebnú dokumentáciu. U pána farára Šimonoviča som zistil, či to nie je chránená pamiatka a u cirkevného tajomníka OMV Senica súdruha Valúška povolenie na premiestnenie Zvonice pred cintorín na pozemok bývalej Urb. spoločnosti.
Za Zvonicou bol dom, kde bývala rodina Weissových a mali obchod s potravinami. V roku 1938 Laca Weissa syn odišiel do Palestíny a manželov vyviezla slovenská vláda do koncentračného tábora Osvienčim v Požsku a kde ich Nemci spálili v peci."

Emil Mikula, Vieska 51
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Už ste čítali?