Futbal ObFZ Senica: Výsledky a komentáre k víkendovým zápasom v oblasti

Futbalové súťaže ObFZ Senica pokračovali kompletným programom. Ponúkame výsledky a komentáre k odohraným stretnutiam.

Ilustračná fotografia.Ilustračná fotografia. (Zdroj: TASR/AP)

6. LIGA ObFZ SENICA, 10. KOLO

Šláger kola pre Radimov, Búre nadeľovali

Rybky – Jablonica 2:0 (1:0)

Góly: 42. a 47. F. Ravas R Knap 100.

Rybky: R. Rýzek – M. Mach, J. Červinka, L. Fodor, D. Patka, V. Obuch, R. Morávek, J. Kuchta, F. Ravas, D. Burian, F. Cigáň (F. Štetina, T. Duška).

Jablonica: J. Komorník – J. Tomek, P. Pitorák, D. Králik, M. Búran, P. Gaža, B. Kolenyak, K. Koníček, S. Olah, P. Mihalcsak, D. Badáň (P. Masaryk).

Už v 4. minúte sa domáci mohli dostať do vedenia, keď sa k strele po rohovom kope dostal Kuchta, ale neprestrelil hradbu tiel. Potom nasledoval medzišetnáskový futbal a za zmienku stojí veľká šanca hosťujúceho Búrana, keď ho našiel presný center a sám pred brankárom prestrelil. V 40. min. sa zastreľoval Ravas, ale z 25 metrov poslal strelu nad bránu. V 42. minúte po ľavej strane potiahol rýchly Burian, jeho center našiel presne Ravasa a ten sa nemýlil a pravou nohou zavesil, 1:0. Začiatok druhej časti vyšiel lepšie domácim. Hneď v úvode kopali rohový kop, ktorý zahrával Morávek, hostia nechali voľného Ravasa a ten hlavou zvýšil na 2:0. V 51. min. Burian strieľal nad. O tri minúty zahrávali Rybky priamy kop, ale Ravas poslal loptu vedľa. V 71. minúte sa k zakončeniu dostal domáci Červinka, ale pozorný Komorník jeho strelu kryl. V 75. min. pohrozili hostia, keď nepriamy kop len s námahou vyrazil Rýzek na roh a do konca stretnutia sa už výraznejšia šanca ani na jednej strane nezrodila.

Stráže – Lakšárska Nová Ves 3:2 (2:1)

Góly: 13. J. Herda, 35. JJ. Beňa (11 m), 75. T. Vach – 39. P. Hílek, 74. F. Hubek R Ryčovský 100 divákov.

Stráže: P. Hladký – J. Beňa, L. Matuský, B. Daniel, D. Pucheľ, I. Letko, M. Šúrek, M. Vrablic, E. Pollák, T. Vach, J. Herda (D. Riška).

Lakšárska Nová Ves: G. Mihál – M. Tománek, R. Velický, J. Michalica, P. Hílek, R. Winkler, V. Smolinský, P. Haramia, J. Cingel, F. Orlík, T. Velický (F. Hubek, J. Cigánek).

Minuloročný piatoligista sa pustil do nováčika zhurta a už v 13. minúte sa ujal vedenia zásluhou Jakuba Herdu. Keď v 35. minúte Jozef Beňa premenil pokutový kop, zdalo sa, že domáci s ľahkosťou prídu ku trom bodom. Lenže Lakšáre už neraz v sezóne dokázali otočiť vývoj stretnutia a v 39. minúte sa im podarilo streliť kontaktný gól, keď sa do listiny strelcov zapísal Peter Hílek. V druhom polčase pokračoval otvorený priebeh stretnutia a striedajúci Filip Hubek dokonca dokázal vyrovnať. Lenže domáci sa v podstate z protiútoku opäť dostali do vedenia, keď sa presadil Tomáš Vach a tento gól sa napokon ukázal ako víťazný. Hostia si síce ešte dokázali vypracovať niekoľko nádejných príležitostí, ale bez gólového efektu, a tak tri body zostali doma.

Oreské – Kopčany 2:1 (1:1)

Góly: 43. a 55. T. Jarábek – 23. J. Blažek R Prelec 100.

Oreské: A. Bernát – D. Ferik, A. Baláž, O. Kralovič, T. Jarábek, R. Šefčík, M. Štepanovský, L. Štefka, M. Baláž, M. Rampáček, M. Buchta (L. Mikuš, J. Bederka, A. Mach).

Kopčany: M. Vaculka – Ľ. Hazuza, F. Ivánek, Š. Negrean, M. Vach, M. Ivan, J. Blažek, M. Baláž, T. Kozány, D. Kozány, T. Dubecký (J. Hrušecký).

V prvom polčase sa hral vcelku vyrovnaný zápas. Hostia najskôr nastrelili zo štandardky brvno domácej brány. Následne sa hostia ujali vedenia, keď sa presadil Filip Blažek z priameho kopu, keď jeho strelu tečoval domáci múr. Domáci sa vrhli do útoku, niekoľko šancí zmaril brankár Vaculka. Zároveň začalo prekopnutím brány predstavenie nepremenených šancí Mira Baláža. Domácim sa však ešte do prestávky podarilo vyrovnať zásluhou Tomáša Jarábka. Druhý polčas začal tlakom domácich, keď sa triasla konštrukcia brány hostí. V 55. minúte sa už skóre menilo, keď sa po akcii striedajúceho Mikuša presadil opäť Jarábek. Ďalšie dve tutovky spálil Miro Baláž. Hosťujúci brankár držal svoje mužstvo aj v ďalšom priebehu nad vodou, a aj preto sa Oreské museli až do konca o výsledok obávať. Vzhľadom na priebeh stretnutia však tri body zaslúžene zostali doma.

Radošovce – Šaštín 2:2 (0:0)

Góly: 52. a 88. E. Petrovič – 57. A. Šedivý, 61. T. Perička R Kendi 100.

Radošovce: P. Noščák – M. Žúrek, M. Tokoš, Er. Vávra, P. Mikula, J. Žák, J. Ivánek, Ed. Vávra, E. Petrovič, S. Ťulák, R. Drgon (M. Hromada, D. Štepanovský, T. Šebesta, R. Zríni).

Šaštín: J. Mach – M. Šedivý, R. Tuma, T. Perička, J. Mošať, A. Šedivý, J. Tomiš, F. Bartal, R. Slovák, D. Bulka, D. Schlosser (V. Polák, P. Vach).

V prvom polčase sa hral nezáživný futbal zväčša medzi šestnástkami a tak nebolo prekvapením, že sa išlo do kabín za bezgólového stavu. Druhý polčas lepšie odštartovali domáci, ktorí sa dosta-li do vedenia zásluhou Eduarda Petroviča. Ale ich radosť trvala iba päť minút, keď vyrovnal Adam Šedivý. Hostia dokonca o ďalšie štyri minúty už viedli, keď sa presadil Tomáš Perička. Domáci zostali zaskočení a dlho nevedeli nájsť odpoveď na nepriaznivý vývoj stretnutia. Keď sa už zdalo, že hostia si prekvapujúco odvezú všetky body, presadil sa po štandardnej situácii druhýkrát v stretnutí Petrovič a zachránil Radošovciam aspoň bod.

Dubovce – Rohov 5:1 (1:1)

Góly: 23. F. Vanek, 51. J. Martinusík, 59. S. Chocholáček (vl.), 65. M. Gregúrek, 71. M. Kudláč – 45. I. Ravas R Šefčík 50.

Dubovce: T. Pekar – F. Vanek, S. Milota, O. Rybnikár, J. Martinusík, M. Gregúrek, M. Kudláč, D. Kudláč, D. Helt, B. Biskupič, M. Szantai (B. Madák, M. Sprušanský, T. Mikula).

Rohov: M. Bednár – S. Chocholáček, J. Rosa, A. Plott, M. Praskač, P. Ivánek, M. Ostrý, I. Ravas, J. Cibula, M. Burian, M. Mareček (M. Blanárik).

Domáci mali od úvodu viac z hry a svoju prevahu korunovali v 23. minúte, keď skóre stretnutia otvoril Frederik Vanek. Hostia však dokázali streliť gól do šatne, úspešným strelcom bol Ivan Ravas. Tento gól však viac naštartoval domácich, ktorí krátko po zmene strán opäť viedli po góle Jaroslava Martinusíka. A keď si po hodine hry strelil vlastný gól Stanislav Chocholáček, bolo o výsledku prakticky rozhodnuté. Hostia sa už nezmohli na výraznejší odpor, naopak, domáci hrali s chuťou a postupne navýšili svoj náskok až na konečných 5:1, keď sa do streleckej listiny ešte zapísali Michal Gregúrek a Martin Kudláč.

Radimov – Hlboké 2:0 (1:0)

Góly: 15. P. Kessl, 59. D. Fruhauf R Vlk 100.

Radimov: M. Kotvan – P. Kessl, M. Krempa, R. Valla, M. Černek, P. Božek, R. Fruhauf, D. Fruhauf, P. Urbánek, J. Urbánek, R. Balážik (D. Vanek, O. Masaryk, L. Černek, B. Križánek).
Hlboké: O. Šraga – M. Zubalík, B. Chovanec, T. Slovík, R. Mráz, P. Kumančík, T. Vašek, M. Sládek, Ľ. Klein, E. Jurica, M. Zríni.

Jednoznačný šláger kola sa hral v Radimove, kam zavítalo Hlboké. Hostia ťahali šnúru 16 zápasov bez prehry, a tak sa očakávalo, že domáceho favorita potrápia. To sa im aj podarilo, ale na body to nestačilo. Domácich dostal do vedenia po štvrťhodine hry Patrik Kessl. Vo zvyšnom čase prvého polčasu si domáci pozorne bránili vedenie. Aj druhý polčas mal podobný priebeh ako prvý. Domácim sa navyše podarilo zvýšiť skóre na 2:0, keď im vyšla štandardná situácia, po ktorej sa do streleckej listiny zapísal David Fruhauf. Domáci v závere pristúpili k viacerým striedaniam, ale na skóre sa už nič nezmenilo, a tak líder ukončil dlhú neporaziteľnosť Hlbokého.

Borský Mikuláš – Kúty 7:2 (4:1)

Góly: 6., 43. a 50. Ľ. Macek, 7. a 82. R. Cintula, 32. T. Mička, 70. S. Vaniš – 27. A. Šimek, 90. Létal R Mráz 120.

Borský Mikuláš: D. Cigánek – D. Plaisner, J. Kassay, S. Vaniš, T. Mička, J. Ondriska, M. Vanek, Ľ. Macek, R. Cintula, L. Petrík, M. Morávek (D. Ralbovský, O. Ruchovanský, O. Abogan).
Kúty: P. Škoda –T. Valúšek, D. Kubina, J. Kubina, L. Ralbovský, D. Daniel, M. Pavlovič, A. Sofka, K. Mihál, A. Šimek, R. Ivánek (P. Létal).

Jednoznačná záležitosť domácich futbalistov, ktorí hosťujúcim Kútom nadelili sedem gólov. Gólostroj domácich odštartoval Ľubomír Macek už v 6. minúte, keď premenil pokutový kop. Hostia sa ešte ani nestihli nadýchnuť a inkasovali po druhýkrát po presnom zásahu Róberta Cintulu. Kúcanom zablikala iskierka nádeje v 27. minúte, keď Anton Šimek znížil na 1:2. Lenže už o päť minút pridal tretí gól domácich Tomáš Mička a ešte do polčasu zvýšil Macek už na 4:1. Ten istý hráč hneď po prestávke dokončil svoj hetrik a v zápase už zostala iba otázka výšky skóre. Našťastie pre hostí domáci ubrali plyn a pridali už iba dva ďalšie góly – kapitán Stanislav Vaniš a svoj druhý Cintula. V poslednej minúte ešte za hostí aspoň kozmeticky upravil striedajúci Patrik Létal.

Borský Svätý Jur – Cerová 2:0 (1:0)

Góly: 37. a 61. H. Drgonec R Ryčovský 80.

Borský Svätý Jur: Ľ. Krajčír – R. Šimkovič, H. Drgonec, M. Prokeš, R. Kafka, T. Šimkovič, S. Kopiar, K. Krajčír, A. Maxian, M. Miženko, M. Červenka (R. Celláry, Ľ. Krajčír, K. Hajdin, M. Belanský).
Cerová: P. Petráš – M. Holič, M. Kubisa, P. Machlica, P. Nosko, K. Mikulčík, M. Gurín, J. Herceg, M. Pípa, D. Sekáč, Ľ. Hanzlíček (P. Horňák, M. Ochránek, B. Vach).

V prvom polčase sa hral opatrný futbal s minimom šancí. Domáci sa ale predsa len dostali do vedenia, keď sa v 37. minúte presadil Henrich Drgonec. V druhom polčase sa snažili viac ofenzívnejšie aj hostia, ale bez gólového efektu. Naopak, po hodine hry svoj druhý presný zásah pridal Drgonec a domáci si už tri body proti Cerovej ustrážili.

Kunov – Smrdáky 3:4 (1:3)

Góly: 9. R. Jankových, 61. R. Burian, 83. R. Burian – 2. T. Danihel, 8. V. Bôžik, 11. V. Bôžik, 68. S. Malý. R Matúš, 80.
Kunov: M. Fábik – M. Ondrovič, M. Černek, M. Černek, M. Šefčík, J. Belohlávek, M. Macek, R. Kollár, R. Burian, P. Júva, R. Jankových (P. Bartek, R. Ondrovič).
Smrdáky: P. Maruša – S. Čech, M. Škoda, R. Škojec, F. Pagáč, J. Antálek, D. Štefanka, P. Pajpach, J. Pagáč, V. Bôžik, T. Danihel (S. Malý. P. Smoleňák).

Kto v Kunove trochu meškal na zápas, prišiel o štyri góly. Hostia mali raketový vstup do zápasu. Hneď z prvej šance sa presadil Tomáš Danihel a už v 8. minúte ich do dvojgólového vedenia dostal Vladimír Bôžik. Lenže domáci dokázali vzápätí odpovedať po presnom zásahu Radovana Jankovýcha. Ale už o dve minúty neubránili opäť Bôžika a ten svojím druhým gólom dostal hostí v 11. minúte do vedenia 3:1. Hra mala aj naďalej spád, ale v prvom polčase už padali iba žlté karty a na ďalšie góly sa čakalo až do druhej časti. V nej sa najskôr po hodine hry presadil domáci Rado Burian, ale tesné skóre opäť dlho nevydržalo, keďže v 68. minúte zvýšil na 4:2 pre Smrdáky striedajúci Stano Malý. Domáci si v nasledujúcich minútach vytvorili tlak, ale gólu sa dočkali až v 83. minúte po druhom presnom zásahu Buriana. Lenže Kunovu už nezostávalo mnoho času, aby súperovi strelili ďalší gól, a tak si Smrdáky prekvapujúco odvážajú všetky tri body.

Hradište pod Vrátnom – Šajdíkove Humence 1:3 (0:2)

Góly: 89. V. Cutlac – 31. A. Foriška, 41. P. Pucheľ, 61. A. Foriška. R Lapoš, 70.
Hradište pod Vrátnom: M. Baránek – F. Michalička, R. Baránek, T. Sadloň, J. Kršteník, R. Bilka, R. Barcaj, M. Sadloň, R. Kováč, V. Cutlac, A. Gregor (M. Furko, L. Štefka, L. Šlahor).
Šajdíkove Humence: F. Rafaja – Ľ. Fedorčák, E. Flámik, P. Pucheľ, T. Chorvát, R. Horváth, M. Šedivý, D. Hlavenka, R. Ondráš, A. Foriška, D. Fuksa (P. Portel, A. Hulka, R. Ferenčík).

V Hradišti sa hral obojstranne útočný futbal, ale v prvom polčase strieľali góly iba hostia. Po polhodine hry sa presadil Aleš Foriška a o desať minút dostal Šajdíky už do dvojgólového vedenia Patrik Pucheľ. Domácim v ďalšom priebehu nemožno uprieť snahu niečo s výsledkom urobiť, ale keď v 61. minúte svojím druhým gólom Foriška zvýšil na 3:0, o troch bodoch pre hostí bolo prakticky rozhodnuté. Domáci sa v závere dočkali aspoň zaslúženého čestného úspechu, ktorý v predposlednej minúte dosiahol Vladimír Cutlac.

Petrova Ves – Koválov 2:1 (2:0)

Góly: 17. a 41. M. Ovečka (prvý z 11 m) – 81. T. Pavlík, ČK: 58. Š. Vanek (Petrova Ves) R Bednár, 50.

Petrova Ves: D. Huszár – D. Šmida, Š. Vanek, F. Buček, J. Otelac, M. Pochylý, L. Božek, T. Očkaj, P. Pochylý, T. Schemmer, M. Ovečka (D. Hrubša, F. Švrček).

Koválov: V. Lanža – S. Bilovský, E. Hyža, T. Pavlík, R. Ondrejkovič, S. Frťal, P. Hyža, M. Kuba, L. Slezák, M. Veselý, V. Labaš.

Hostia prišli do Petrovej Vsi bez náhradníkov a navyše už v 17. minúte inkasovali prvý gól. Presadil sa z pokutového kopu Milan Ovečka. Ten istý hráč ešte do prestávky zvýšil na dvojgólový rozdiel a zdalo sa, že domáci dokráčajú bez väčších ťažkostí k trom bodom. Lenže v 58. minúte si zbytočne neudržal nervy na uzde domáci Štefan Vanek a za oplácanie v prerušenej hre videl z rúk rozhodcu Bednára červenú kartu. Hostia v početnej výhode dlho nevedeli nájsť recept na defenzívu domácich. Až v 81. minúte sa trafil Tomáš Pavlík, ale domáci už víťazstvo nepustili z rúk.

Sekule – Popudinské Močidľany 1:2 (0:2)

Góly: 74. Adam Trajlínek – 20. A. Jakubek, 28. B. Novák R Daniš, 60.

Sekule: J. Vlk – P. Škoda, M. Ježek, P. Pavlík, F. Ondriska, P. Valúšek, D. Emrich, An. Trajlínek, Ad. Trajlínek, E. Húšťava, M. Kubinák (M. Chvátal, M. Vávra).

Popudinské Močidľany: M. Krušina – F. Pekár, A. Jakubek, B. Novák, P. Klein, D. Krchňavý, T. Buchta, J. Starý, R. Vacenovský, V. Kudláč, M. Hladký (M. Entlich).

Hostia prišli do Sekúl ofenzívne naladení a už v 20. minúte sa prvýkrát tešili, keď bol strelcom úvodného gólu stretnutia Adam Jakubek. Hostí to neuspokojilo a už o osem minút sa tešili opäť, keď bol tentokrát úspešným strelcom Branislav Novák. Domáci sa potom predsa len viac dostávali do sľubných príležitostí, ale zo žiadnej nezapršalo. Až v 74. minúte sa podarilo znížiť Adamovi Trajlínkovi, ale to bolo z ich strany všetko a hostia získali zaslúžene tri body.

Štefanov – Unín 3:1 (1:1)

Góly: 40. P. Tomašovič, 64. B. Tureček, 87. E. Hoferka (vl.) – 44. P. Šiška R Škrinár 170.

Štefanov: D. Rusnák – Ľ. Čelústka, P. Polák, P. Tomašovič, M. Ovečka, R. Mokrohájsky, J. Chudý, B. Tureček, D. Klena, R. Kralovič, R. Tóth (R. Chudý, R. Macek, V. Šarkozy).

Unín: M. Vaculka – D. Štítny, E. Hoferka, T. Rešetka, P. Drúžek, P. Šiška, M. Uher, A. Strásky, T. Prachár, P. Chanečka, J. Šiška (P. Neúročný, M. Nesnadný).

Domáci sa do súpera pustili hneď od úvodného hvizdu, ale dlho nevedeli nájsť recept na pozornú súperovu obranu. Až v 40. min. si početná divácka kulisa mohla prvýkrát zakričať gól po zásahu Patrika Tomašoviča. Lenže radosť trvala iba do 44. minúty, keď vyrovnával na polčasových 1:1 Peter Šiška. V druhom polčase pokračovala aj naďalej prevaha domácich, ktorú zúročili v 64. minúte Branislavom Turečkom. Tentokrát si už dali pozor a nedovolili Unínu rýchlu odpoveď, naopak, v samom závere si hosťujúci Eik Hoferka strelil nešťastne vlastný gól a o troch bodoch bolo rozhodnuté.

Letničie – Sobotište 0:2 (0:0)

Góĺy: 70. M. Tomeček, 89. M. Vandák R Mesíček 100.

Letničie: M. Majda – M. Černý, D. Riška, F. Brezovský, P. Rehák, D. Konečný, J. Šarkozy, L. Daniel, M. Ferenčík, M. Nemec, M. Šarkzy (M. Hrubša, M. Mikulka).

Sobotište: M. Velický – P. Kadlečík, R. Tomeček, M. Hyža, R. Kubina, T. Čederle, D. Nečas, K. Hála, T. Vizváry, M. Tomeček, B. Polák (M. Vandák, M. Včelka, M. Kadlečík, Z. Černák).

V zápase posledného s prvým to ani zďaleka nevyzeralo na tak priepastný tabuľkový rozdiel. Hostia síce mali viac z hry, ale dlho na pozornú domácu obranu nedokázali vyzrieť. Trvalo im to až do 70. minúty, keď ich vyslobodil Miroslav Tomeček. V závere sa ešte domáci pokúsili favoritovi znepríjemniť zisk troch bodov, ale ten si už víťazstvo nenechal ujsť a v samom závere ho poistil striedajúci Marek Vandák.

Smolinské – Čáry 1:3 (0:0)

Góly: 47. R. Polák - 62. D. Kašák (vl.), 79. T. polák, 80. M. Polák R. Lapoš 200.

Smolinské: B. Kavecký – M. Masár, D. Kašák, R. Okasa, R. Daniel, L. Rehák, R. Plák, J. Mach, P. Goga, E. Szabo, M. Bíly (F. Daniel, M. Smolinský).
Čáry: M. Ozábal – J. Vizváry, J. Flajžík, M. Pelikán, T. Gabriš, D. Riška, M. Danihel, D. Kuník, A. Lorenc, F. Kuník, T. Polák (M. Polák, A. Kollár, M. Kralovič).

Po bezgólovom polčase sa v druhej časti začalo zhurta, keď už po dvoch minútach dostal domácich do vedenia Roland Polák. Lenže po hodine hry si dal Daniel Kašák vlastný gól a začínalo sa odznova. Obe mužstvá sa snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu a podarilo sa to hosťom, ktorých v 79. minúte dostal do vedenia Tomáš Polák. Hneď o minútu sa pridal striedajúci Marek Polák a domáci už s výsledkom nedokázali nič spraviť.

Prietrž – Vrádište 1:3 (0:1)

Góly: 87. P. Smaženka (vl.) – 35. Ľ. Múčka, 67. J. Giertl, 76. Ľ. Múčka, R Škrinár, 70.
Prietrž: D. Mucha – M. Kukliš, R. Toman, J. Janitor, A. Kocourek, E. Čajko, R. Jurko, J. Belan, S. Jarábek, J. Svatík, A. Miča (R. Sedláček).
Vrádište: M. Dubai – O. Prokeš, P. Smaženka, R. Strož, J. Giertl, Ľ. Múčka, M. Veselský, R. Jurčík, M. Strož, D. Hlaváček, B. Holúsek (P. Mareš, P. Valla, D. Medo).

Hostia mali od začiatku stretnutia prevahu, ale z viacerých dobrých príležitostí dokázali premeniť iba jednu, keď sa presadil Ľuboš Múčka. V druhej časti sa osmelili aj domáci, ale bez gólového zakončenia, a tak sa v 67. minúte menilo skóre po druhýkrát na strane Vrádišťa po presnom zásahu Juraja Giertla. O víťazstve hostí definitívne rozhodol štvrťhodinu pred koncom svojím druhým presným zásahom Múčka. Na ich víťazstve už nič nezmenil ani nešťastný vlastný gól Petra Smaženku, ktorý už iba upravil na konečných 1:3.

Dojč – Osuské 3:2 (0:2)

Góly: 49. R. Búzek, 56. R. Búzek, 60. M. Krátky – 32. Ľ. Danihel, 45. R. Jurovatý. R Šefčík, 20.
Dojč: S. Mach – P. Rehák, P. Kuček, T. Wolf, M. Krátky, J. Ganzlmár, Z. Čech, M. Línek, R. Jankových, R. Búzek, M. Khula (R. Klena).
Osuské: P. Rehák – M. Kuľka, M. Černek, T. Hamerlík, Ľ. Svatík, P. Michalička, R. Jurovatý, T. Vlček, M. Hlavatý, Ľ. Danihel, I. Černek (Š. Rechtorík, A. Černek, J. Olšovský, Ľ. Tomek, T. Miča).

Dramatický duel videli diváci v Dojči. Hostia boli lepší v prvom polčase a svoju prevahu dokázali pretaviť v dvojgólové vedenie. Po polhodine hry dostal Osuské do vedenia Ľuboš Danihel a tesne pred prestávkou Rastislav Jurovatý gólom do šatne zvýšil už na 2:0. Lenže domáci nezložili zbrane a už po štyroch minútach dokázali zásluhou Róberta Búzeka znížiť na 1:2. Ten istý hráč v 56. minúte vyrovnal a po hodine hry mohol domáci ostrostrelec zavŕšiť hetrik a skvelý obrat, ale pokutový kop zahodil. Keď sa už zdalo, že sa body budú deliť, presadil sa domáci Majo Krátky a domácim sa tak podaril výborný obrat a získali všetky body.

Rovensko – Chropov 2:0 (0:0)

Góly: 70. L. Baláž, 88. S. Starych (11 m). R Hušek, 80.
Rovensko: K. Vacula – S. Štetina, P. Vizváry, J. Salay, D. Martišiak, L. Baláž, S. Starych, M. Hanečka, T. Hrúz, I. Štora, M. Jamriška (M. Bartoň, T. Hrúz, L. Nemec).
Chropov: M. Liška – J. Ilčík, T. Krutý, O. Stúpal, M. Kuchárek, L. Ivánek, K. Krutý, M. Bartal, O. Orth, P. Špaček, R. Kudláč (M. Madák, P. Liška, T. Petri).

Rovensko išlo do derby ako favorit, ale v prvom polčase sa diváci gólov nedočkali. Na prvý presný zásah si museli počkať až do 70. minúty, keď sa na ich radosť presadil Lukáš Baláž. Hostia sa však nemienili vzdať a o výsledok sa bojovalo až do samého záveru. Definitívnu poistku pre domácich zariadil v 88. minúte Silvester Starych, keď premenil pokutový kop.

Trnovec – Podbranč 1:2 (0:2)

Góly: 54. R. Uher – 32. M. Rybnikár, 35. O. Jankových. R Matúš, 80.
Trnovec: R. Kopeček – Ľ. Rajnoha, J. Brezina, M. Čech, J. Flajžík, D. Vinkler, P. Tokoš, R. Uher, T. Uher, B. Brunovský, V. Masaryk (M. Sasinek, M. Benčák).
Podbranč: P. Toman – M. Filka, M. Kutálek, G. Hladík, K. Malík, M. Rybnikár, O. Jankových, Ľ. Líška, S. Fúsek, L. Rízek, P. Kutálek (R. Kadlečík).

Hostia pricestovali do Trnovca s jediným náhradníkom, ale boli to práve oni, ktorí v prvom polčase dokázali dvakrát skórovať. Po polhodine hry sa ako prvý do streleckej listiny zapísal Milan Rybnikár. Už o tri minúty po jeho góle sa Podbranč tešil opäť, keď sa tentokrát presadil Ondrej Jankových. Domácim nezostávalo nič iné, ako vrhnúť všetky sily do ofenzívy, ale obranu súpera dokázali prekonať iba jediný raz. V 54. minúte strelil ich jediný gól Radslav Uher. A keďže hostia odolali aj záverečnému náporu Trnovca, tešili sa z troch bodov.