Streda, 15. august, 2018 | Meniny má Marcela

V senickej 7. lige na úvod víťazstvo Kunova, Petrova Ves uspela v súboji vypadávajúcich

Štart 7. ligy v Senici priniesol aj atraktívny duel dvoch tímov, ktoré hrali v minulej sezóne o súťaž vyššie.

Úvodný gól stretnutia v Kunove strieľa Marián Černek (č. 3) už v 2. minúte zápasu.(Zdroj: Vlado Miček)

7. LIGA, 1. kolo

Sekule – Chropov 4:2 (3:1)
Góly: 16. P. Pavlík, 29. E. Húšťava, 42. M. Kubinák, 78. vlastný (M. Ondrovič) – 34. a 55. O. Orth.

Hostia z Chropova prišli do Sekúl iba s desiatimi hráčmi, čo umožnilo domácim v úvodnej desaťminútovke streliť dva góly. Do vedenia ich dostal v 16. minúte Peter Pavlík a v 29. minúte zvýšil na 2:0 Erik Húšťava. Chropov odpovedal v 34. minúte gólom Ondreja Ortha na 2:1, no tesne pred prestávkou to bolo opäť o dva góly po presnom zásahu Martina Kubináka – 3:1. V druhom polčase už po druhýkrát dal kontaktný gól hostí Ondrej Orth a zápas sa začal dramatizovať. Drámu ukončil až v 78. minúte vlastný gól Martina Ondroviča na 4:2. Hostia na prípadný zvrat v zápase už nemali sily. R Hurbánek, Thao.

Kunov – Unín 2:1 (1:0)
Góly: 2. M. Černek, 82. M. Šefčík – 48. P. Chanečka.

Domáci Kunov začal veľmi dobre už v 2. minúte využil zlé postavenie brankára Vaculku Marián Černek a strelou z 25 m ho prekonal na 1:0. V 7. minúte bol v šanci Belohlávek, no tentoraz si Vaculka dal pozor. Hostia do prestávky boli neškodní a hoci si Drúžek, Uher a P. Šiška strelecké možnosti vypracovali, netrafili ani bránu. Keď svoju veľkú šancu nevyužil domáci Lukáš Blanárik, prišiel v 48. minúte gólový trest z kopačky Petra Chanečku – 1:1. Hostia zrazu ožili a pri domácich stálo veľké šťastie, keď Hoferka, Drúžek a Uher nevyužili gólové príležitosti. Za to ich pre zmenu potrestal domáci Miro Šefčík, ktorý v 82. minúte presnou hlavičkou dostal Kunov do vedenia – 2:1. V 86. minúte mohol Šefčík pridať ďalší gól, no tentoraz úspešný nebol. R Mesíček, Petráš.

Popudinské Močidľany – Petrova Ves 3:4 (2:2)
Góly: 14. P. Klein, 41. a 69. F. Šimek – 13. M. Pavlík, 19. D. Šmida, 74. M. Ovečka, 88. D. Gál.

V zápase dvoch mužstiev, ktoré v uplynulej sezóne hrali ešte najvyššiu súťaž ObFZ Senica. V závere úvodnej štvrťhodinky sa akoby s gólmi roztrhlo vrece a v priebehu šiestich minút videli diváci tri góly. Hostia dvakrát vyhrávali. Najskôr ich v 13. minúte dostal do vedenia Miro Pavlík, aby o minútu vyrovnal Palo Klein. O ďalších päť minút viedli opäť hostia po góle Denisa Šmidu. Druhýkrát sa domácim podarilo vyrovnať gólom do šatne, keď v 41. minúte dal gól Filip Šimek – 2:2. Ten istý hráč dostal domácich v 69. minúte do vedenia, no napokon im to nestačilo ani na jediný bod, keď o päť minút Miro Ovečka vyrovnal a v samom závere rozhodol o troch bodoch pre hostí David Gál – 3:4. R Petráš, Bednár.

Čáry – Rovensko 2:0 (2:0)
Góly: 11. F. Božek, 26. P. Flajžík.

Už v 11. minúte sa presadila nová domáca akvizícia z Petrovej Vsi František Božek a Čáry viedli – 1:0. Po ďalšej štvrťhodinke pridal druhý presný zásah Paťo Flajžík a domáci tak po necelej polhodinke hry vyhrávali dvojgólovým rozdielom – 2:0. Po prestávke sa domáci zamerali viac na udržanie svojho vedenia, čo sa im aj podarilo. Diváci už viac gólov nevideli, a tak sa domáci mohli tešiť aspoň zo zisku prvých troch bodov v novom ročníku. R Polakovič.

Smolinské – Hradište 2:3 (1:1)
Góly: 15. S. Maderič, 54. M. Péči – 24. a 90. M. Sadloň, 50. D. Sekáč.

Zrejme najväčšie prekvapenie úvodného hracieho dňa súťaží ObFZ Senica. Domáci síce viedli gólom Stana Maderiča, no v 24. minúte Martin Sadloň vyrovnal a na začiatku druhého polčasu dostal hostí do vedenia Dominik Sekáč – 1:2. Nestarnúci Mário Péči ešte dokázal stav zrovnať, no v poslednej minúte udreli hostia zásluhou Martina Sadloňa do tretice a to už domáci „nepredýchali,“ prekvapenie bolo na svete – 2:3. R Hurbánek, Thao.

Lakšárska Nová Ves – Sobotište 3:2 (2:1)
Góly: 22. P. Hílek, 30. a 89. F. Hubek – 36. J. Chvála, 51. M. Vandák.

Aj v Lakšároch sa schyľovalo k prekvapeniu. Domáci síce po úvodnej polhodinke viedli 2:0, keď sa presadili Peťo Hílek a Filip Hubek – 2:0. Ešte do prestávky znížil na 2:1 Ján Chvála a chvíľu po nej zrovnal Marek Vandák na 2:2. Domáci sa až do konca takmer 40 minút trápili, no gólu sa napokon predsa len dočkali, keď v 89. minúte svojím druhým gólom zabezpečil víťazstvo domácim Filip Hubek – 3:2. R Holenka.

Letničie – Štefanov 0:0

Takmer 400 divákov nevidelo vo výbornom derby „cez kopec“ ani gól, hoci si šancí obidve mužstvá vypracovali niekoľko, no ostali nevyužité. Najväčšiu z domácich nevyužil Knap, z hostí ho napodobnil Valla. R Ďurica, Daniš.

1. Letná ponuka: Predplatné SME.sk len za 9,90 €
  2. Keď Slováci krotia morský vietor
  3. Už aj čerpacia stanica OMV Spišská Nová Ves je v novom šate
  4. Zákazníkov sme odmenili darčekmi v hodnote 250 000€
  5. Robila som domáci džem z ovocia z Kauflandu. Ako to dopadlo?

Pes v Gbeloch zaútočil na ženu, túlavé zvieratá musia riešiť obce

Za posledné dva týždne prišlo na Slovensku k minimálne trom útokom psa na človeka. V Trnavskom kraji zaútočil na ženu pitbull, keď kráčala po ulici v Gbeloch.