Štvrtok, 18. január, 2018 | Meniny má Bohdana

V 4. lige štartuje päť záhoráckych tímov, ktoré si počínali so striedavými úspechmi.

najviac sa darilo nováčikovi z Borinky, ktorý rozdielom triedy zvíťazil v Čunove. Naopak vysokú prehru si z Petržalky odviezol Závod.

4. liga BFZ, 1. kolo

Petržalka – Závod 8:1 (2:1)

Góly: 5., 23. a 80. J. Halenár, 48. a 51. Hronec, 73. Kusý, 88. Uhlík, 90. Čapla – 8. M. Čemba

Závod: Michálek – Tomiš, M. Blecha, Majzún, Uhrinec, R. Blecha, Brunclík, Drahoš, Gildein, Šišolák, M. Čemba (Kuník, Fazekaš)

Závod síce išiel na ihrisko nováčika, ale akého. Petržalka hneď v úvodnom zápase kola potvrdila, že 4. liga je pre ňu iba prestupnou stanicou na ceste vyššie. Už aj tak silný káder vystužil tesne pred štartom ešte aj najlepší strelec v histórii slovenskej najvyššej súťaže Juraj Halenár a práve on otvoril skóre v zápase so Závodom. Pred návštevou, za ktorú by sa nemuseli hanbiť ani v Doxxbet lige (756 divákov), sa však hostia nezľakli a už o tri minúty bolo vyrovnané, keď sa trafil najlepší hráč hostí Marek Čemba. Ešte do polčasu sa však druhýkrát dokázal presadiť Halenár a domáci tak išli do kabín s tesným vedením.

Ako rozhodujúce sa ukázali úvodné minúty druhého polčasu, keď Záhoráci v rýchlom slede dvakrát inkasovali z kopačky Hronca a o výsledku bolo v podstate rozhodnuté. Domáci so svojimi skúsenosťami a kvalitou už pohodlne kontrolovali hru a v záverečnej štvrťhodinu spustili kanonádu, ktorá vyústila v jednoznačný výsledok 8:1. A to ešte veľké množstvo striel pochytal napriek ôsmim gólom v jeho bránke Michálek.

Zostrih zápasu Petržalka - Závod:

Slovenský Grob – Jablonové 2:0 (0:0)

Góly: 48. Šimončič, 72. Búran

Jablonové: Hermann – Mackových, Adámek, Polakovič, Žonda, Kostka, Krútil, P. Mackových, Masarovič, Katona, Valla (Patrik Prokop I, Patrik Prokop II, Orth)

Hostia pricestovali do Slovenského Grobu v značne oslabenej zostave. Niektorí hráči skončili pred sezónou v klube, niektorí nemohli nastúpiť pre trest a niekoľko ich bolo na dovolenke. Táto situácia dala priestor mladíkom, ktorých sa zmestilo do zostavy hneď niekoľko. Tí dokázali držať so súperom krok tri štvrtiny stretnutia.

Ako rozhodujúci moment sa ukázal vstup do druhého dejstva, keď sa už po troch minútach ujali domáci vedenia zásluhou Martina Šimončiča. Hostia sa síce snažili s výsledkom niečo urobiť a do 70. minúty aj živili svoju šancu. Lenže v 72. minúte sa presadili domáci po druhýkrát po presnom zásahu Stanislava Búrana a svoje vedenie si udržali až do záverečného hvizdu rozhodcu Srnu.

Rusovce – Jakubov 0:0

Jakubov: Ťažký – L. Sobolič, M. Sobolič, Malina, Gajdár, Malý, Kráľ, Sloboda, Hrbek, Štefanovský, Malinovský (Pálka, Sofka, Kobelár)

Aj keď sa duel v Rusovciach skončil bez gólov, diváci sa počas stretnutia nenudili. V úvode mali viac z hry hostia, ktorí si dokázali vypracovať niekoľko nádejných príležitostí, ale ani jedna sa neskončila gólom v sieti domácich. Po úvodnom tlaku Jakubova sa postupne hra vyrovnala a šance boli na oboch stranách. Bol to zápas o jednom góle, ktorý však nakoniec nepadol, a tak s v Rusovciach zrodila bezgólová remíza.

Šenkvice – Veľké Leváre 1:1 (0:0)

Góly: 90.+ Meszároš – 54. P. Kozák

Veľké Leváre: Klempa – J. Hýll, P. Kozák, P. Čermák, Obala, Hájek, D. Baďura, P. Hollý, P. Kozák, Skácal, M. Čermák (Čiliak)

Hosťujúce Veľké Leváre pricestovali do Šenkvíc v značne oklieštenej zostave a pred zápasom by bod brali. Po zápase im však jeho zisk moc nechutil. Na tvrdom a hrboľatom teréne mali levárčania po celých 90 minút viac z hry. Dlho sa však nevedeli gólovo presadiť, aj keď šance na to mali. Tú najväčšiu mal v 24. minúte Hájek, ktorého ďalekonosná strela opečiatkovala brvno domácej bránky.

Do vedenia sa tak hostia dostali až v druhej časti. Patrik kozák dokonale vyzvŕtal obranu Šenkvíc, keď obišiel dvoch brániacich hráčov, elegantne si položil domáceho gólmana na zem a s pomocou vzdialenej tyče poslal loptu do siete. Záhoráci mali aj naďalej viac z hry a nedovoľovali domácim k výraznejšej ofenzívnej aktivite. V nadstavenom čase však neboli dostatočne dôrazní pri zúfalom tlaku domácich. V neprehľadnej situácii v šestnástke im lopta prepadla až k zadnej žrdi, kde sa objavil Meszároš, ktorý na veľkú radosť domácich fanúšikov vyrovnal na 1:1.

Čunovo – Borinka 1:4 (0:1)

Góly: 89. Puhovich – 8. P. Piaček, 70. M. Pokorný, 84. D. Martinkovič, 90. M. Vozár

Borinka: Schwarz – Vozár, Fráz, Selecký, Pálfy, Pokorný, Jakubec, Polomský, Slotík, Pešl, Piaček

Borinka ako nováčik 4. ligy vstúpil do súťaže mimoriadne úspešne. Nevadilo mu ani fakt, že si kvôli úprave ihriska musel so súperom vymeniť domáce prostredie. Už od úvodu sa nebojácne pustil do Čunova a už v 8. minúte sa menilo prvýkrát skóre. Rýchla akcia prebehla od brankára Schwarza, cez pravú stranu, kde potiahol loptu Pokorný, ktorý nacentroval Pešlovi. Jeho pokus síce ešte domáci gólman kryl, ale na dorážku Piačeka bol bezmocný. V druhom polčase zvyšoval na 2:0 Pokorný, ktorý sa po odraze dostal k svojmu centru a strelou z diaľky prekonal brankára. V poslednej desaťminútovke domáci otvorili hru, ale pykali, keď Polomský vysunul až trojicu spoluhráčov, ktorí zásluhou Martinkoviča zvýšili na trojgólový rozdiel. Domácim sa predsa len podarilo streliť čestný úspech, keď sa v 89. minúte z jedinej vážnej situácie presadil Puhovich. Bodku za zápasom však dali hostia, keď Slotík vysunul do samostatného brejku Vozára a ten nezaváhal.

Martin Havran, tréner hostí: „Išli sme do zápasu s tým, že sme vedeli, čo nás v tejto súťaži čaká, keďže prípravu sme absolvovali proti mužstvám z tejto súťaže. Zápas sme mali plne pod kontrolou, až na gól si súper nevypracoval žiadnu výraznejšiu šancu. Jediné čo nás mrzí, je zranenie brankára Schwarza, ktorý musel v druhom polčase opustiť ihrisko.“

Ďalšie zápasy: Domino – Kalinkovo 1:2, Lamač – Vrakuňa 1:0, Viničné – Limbach 2:4.