Utorok, 16. október, 2018 | Meniny má Vladimíra

V 3. lige Záhoráci na úvod stopercentní, Rohožník a Lozorno uspeli vonku, Malacky doma

V úvodnom kole 3. ligy sa darilo všetkým trom klubom z nášho regiónu.

Lukáš Rupec z Malaciek (v červenom) zachraňuje pred hosťujúcim Tomášom Hrutkom (Most).(Zdroj: Miroslav Blusk)

Nováčik z Malaciek absolvoval úspešnú premiéru, Rohožník a Lozorno víťazili vonku.

3. liga BFZ, 1. kolo

Rača – Rohožník 1:2 (1:1)

Góly: 14. Sura – 21. Kadera, 56. Uhrinec, ČK: 45. Kubala (Rača)

Rohožník: Adamovič – Ambra, Troják, Jankovič (60. Pelikán), Vaniš (88. Holič), Zajíc, Lőrinci, Uhrinec, Nemec (68. Petrík), Kalanka, Kadera

Na úvod sezóny to bol v Rači až nečakane nervózny duel, v ktorom mal rozhodca Lukáš Lauer až nečakane veľa práce. Predovšetkým úvodný polčas to bol boj na ostrie noža o čom svedčí až osem kariet vrátane červenej pre domáceho Martina Kubalu, ktorý ju videl za kopnutie protihráča bez lopty. V súboji štvrtého a tretieho mužstva minuloročnej tabuľky začali lepšie domáci, ktorí sa ujali vedenia už po štvrťhodine hry zásluhou Suru. Rohožník však dokázal kontovať už o sedem minút, keď sa dokázal presadiť Ján Kadera.

V druhom dejstve dokázali Záhoráci využiť početnú výhodu už po desiatich minútach, keď sa gólovo blysol Peter Uhrinec. Domáci sa síce pokúšali s výsledkom ešte niečo spraviť, ale hostia tesné vedenie udržali a vstúpili do sezóny cenným víťazstvom.

Dunajská Lužná – Lozorno 2:4 (0:2)

Góly: 52. a 70. Rypák – 8., 80. a 90. V. Ronec, 19. E. Kiss

Lozorno: Hoz – Matejov (58. Karovič), Horvát, Riš (79. Bordáč), Sagula (82. Pyšný), Miklušičák, Repiský, Ronec, Sirota, Lazar, Kiss

Hostia nastupovali do zápasu s vedomím, že súper sa nachádza v problémoch. Ich koncentrovaný výkon od prvých minút priniesol ovocie a Vladimír Ronec zahájil svoj strelecký koncert už v 8. minúte, keď sa presadil strelou z hranice šestnástky. Lozorno nepoľavilo ani po úspešnom zásahu a po centri v rohu ihriska sa presadil nová posila v útoku hostí Erik Kiss. Lozorno malo aj naďalej viac z hry, ale gólovo sa nedokázalo presadiť. Lazar nevyužil situáciu sám na brankára a v závere polčasu Ronec prekopol v dobrej príležitosti bránku.

Do druhého polčasu však Záhoráci nepochopiteľne nastúpili s obavou o výsledok a takmer na to doplatili. Domáci využívali svojho vysokého hrotového útočníka, ktorý sa dvakrát dokázal hlavou presadiť a vyrovnať na 2:2. Keď sa už zdalo, že domáci preberú iniciatívu a dokážu otočiť výsledok, dokázal sa nádhernou strelou do šibenice presadiť po druhýkrát Ronec. Ten istý hráč v poslednej minúte stanovil konečný výsledok, keď sa opäť oprel do lopty z väčšej vzdialenosti a strelou pod brvno prekvapil domáceho gólmana. Hostia si tak napravili chuť po vypadnutí zo Slovenského pohára, v ktorom nestačili štvrtoligovým Veľkým Levárom.

Malacky – Most p/B. 3:2 (2:1)

Góly: 7. Haľko, 17. a 82. Havlík – 32. Andrejko, 57. Hrutka

Malacky: Preis – L. Rupec, Vávra, Mikula, Zváč, Beňa, Mráz (77. Michalek), Kovárik (72. Švec), Haľko, Vasaráb (77. Režný), Havlík

V prvom polčase mali viac z hry domáci futbalisti a za svoju aktivitu boli už v úvodnej dvadsaťminútovke odmenení dvoma presnými zásahmi. O prvý sa postaral technickou strelou po nepriamom voľnom kope Peter Haľko. Druhý padol po rýchlej kontre, ktorú potiahol mladý krajný obranca Lukáš Rupec a po jeho centri Havlík obstrelil bezmocného brankára hostí. Lenže hostia po polhodine dokázali streliť kontaktný gól, keď Andrejko využil nedorozumenie v obrane domácich.

Druhý polčas začali lepšie malacky, ale boli to hostia, ktorí mali obrovsku šancu, ale samostatný nájazd Preis skvele zneškodnil. Reparát však hosťom už vyšiel a z podobnej situácie Hrutka vyrovnal na 2:2. Domáci však išli za víťazstvom aj napriek strate dvojgólového vedenia. Havlík síce najskôr nepremenil šancu, keď bol úplne osamotený pred brankárom Idlbekom, ale všetko napravil o pár minút neskôr. Vávra vybojoval loptu na hranici šestnástky, zacentroval pred bránku, kde Havlík hlavou dostal Malacky opäť do vedenia. To si už po druhýkrát domáci nenechali vziať a nováčik tak môže oslavovať víťazstvo hneď vo svojom prvom zápase v 3. lige.

Ďalšie výsledky: Báhoň – Rovinka 2:0, Pezinok – Ivanka p/D. 0:4, Bernolákovo – Vajnory, Tomašov – Devínska Nová Ves, Kráľová p/Sen. – Inter

1. Koľko minút pracujeme na jednu kávu či novú kuchyňu?
  2. Pokazila sa Vám práčka či chladnička? Nevolajte opravára!