Pondelok, 14. jún, 2021 | Meniny má VasilKrížovkyKrížovky

Skalica zvládla aj druhý domáci duel, neinkasovala a vedie DOXXbet ligu

Skalica odohrala aj druhý duel novej sezóny na domácom ihrisku a ten mal dosť podobný priebeh ako úvodný.

Záhoráci vyhrali rovnakým výsledkom 3:0, keď takisto všetky góly padli až v druhom dejstve.

MFK Skalica – FK Pohronie Dolná Ždaňa 3:0 (0:0)

Góly: 55. Hlavatovič, 69. Neoveský (11 m), 90. Šebesta (11 m)

MFK : Pavličko – Hlavatovič, Majerník(c), Konečný, Mizerák – Švrček (81. Slaný), Neoveský, Lipták, Človečko, Hruška (89. Vrábel) – Jakubek (46. Šebesta)

Na tento zápas si našlo cestu takmer osemsto divákov a opäť si prišli na svoje a videli pekný futbal s množstvom šancí a napokon aj gólov. Domáci vstúpili do duelu aktívne, keď už v siedmej minúte mali obrovskú šancu. Po zemi centroval Hruška, no Mišo Jakubek v sklze brankára hostí neprekonal. V 10. minúte bolo opäť dusno pred bránkou hráčov z Pohronia, keď z pravej strany centroval Švrček, avšak Človečko zo šestnástky pálil len do rúk brankára hostí. Tí sa po štvrťhodine prebudili a začali sa dostávať do priestorov pred šestnástkou domácich. Snažili sa o centre zo strán, no boli nepresné a šancu si z toho nevytvorili. Hra naberala tempo a obe mužstvá boli veľmi aktívne v ofenzíve. Prvú vážnejšiu šancu mali hostia po strele z diaľky v 26. minúte, ale našťastie pre MFK išla tesne vedľa bránky. Jakubek mohol ísť po centri Konečného sám na bránu hostí, no tento útok zastavil čiarový rozhodca v 28. minúte pre ofsajd. V nasledujúcich momentoch si vďaka menšej neistote v defenzívnych radoch Skalice vytvorili niekoľko príležitostí futbalisti Dolnej Ždane, ale bez gólového efektu. V 38. minúte mohlo udrieť na opačnej strane, keď sa z ľavej strany rútil sám na bránu hostí Hruška, no v poslednej chvíli volil nahrávku Jakubekovi, no jeho zakončenie brankár hostí vychytal. Na konci polčasu mala Skalica tlak, no čistú gólovú šancu si už nevytvorila a do kabín sa odchádzalo za bezgólového stavu.

Po štyroch minútach druhého polčasu si domáci vytvorili sľubnú príležitosť, no Švrček strieľal z otočky, len mimo bránu hostí. V 51. minúte po nahrávke Hrušku, Človečko zo šestnástky zasa pálil len do rúk hosťujúceho brankára. Po tlaku v druhom polčase sa Skaličania konečne dočkali vytúženého gólu, keď v 55. minúte po štandardnej situácii, Konečný síce hlavičkoval mimo brány, ale z pravej strany hlavou poslal loptu do siete Hlavatovič – 1:0. Po tomto góle aktivitu v zápase prevzali definitívne domáci, určovali tempo hry a súpera tlačili na ich vlastnej polovici. Veľkú šancu mali v 65. minúte, keď sa rútil sám na bránu Človečko, no podobne ako Hruška v prvom polčase aj on volil miesto strely prihrávku, ktorú gólman hostí vystihol. Následne sa pripomenuli aj hostia, keď z protiútoku zahrozili, ale dobré vybehnutie brankára Pavlička šancu zastavilo. Rozhodujúci okamih duelu prišiel v 68. minúte. V šestnástke sa dobre uvoľnil striedajúci Šebesta, bol stiahnutý za dres a rozhodca naradil pokutový kop. Okrem toho musel hosťujúci Nosko po červenej karte predčasne pod sprchy. Jedenástku s prehľadom premenil Ondrej Neoveský a Skalica viedla 2:0. Ďalšiu šancu mali Záhoráci vzápätí, keď Hruška od polovice ihriska prenikol až do šestnástky súpera, no nahrávku na Švrčka brankár hostí vystihol. V 80. minúte siahali hostia po kontaktnom góle, keď z priameho kopu nebezpečne pálil Frimmel, no túto presnú a tvrdú strelu efektným zákrokom Pavličko vyrazil. Bežala 85. minúta a Šebesta zasa výborne vnikol do pokutového územia hostí, no vybojoval iba roh. Posledný gól padol v záverečnej minúte a opäť z pokutového kopu. Po faule na Mizeráka nariadenú jedenástku premenil Šebesta a uzavrel konečný výsledok zápasu na 3:0.

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí druhej najvyššej slovenskej futbalovej súťaže:

SKUPINA ZÁPAD

FK Dukla Banská Bystrica – MŠK Žilina „B“ 1:1 (1:0)

Góly: 45. Cvik – 69. P. Puček, ŽK: 61. Fuják – 74. P. Puček, 88. J. Minárik, rozhodovali: Vlčej – Jenčura, Poracký, 370 divákov

ŠK Svätý Jur – MŠK Fomat Martin 3:0 (1:0)

Góly: 45. Kemláge, 86. M. Rybanský, 90. L. Gašparovič, ŽK: 70. Š. Valachovič – 20. Ďanovský, rozhodovali: Jurenka – P. Bednár, Jankovič, 237 divákov

FC ŠTK 1914 Šamorín – FC Nitra 2:0 (1:0)

Góly: 31. Leonel Adrian Auban, 66. Peterson Silvino Da Cruz, ŽK: 89. Levi Rodrigues Dos Santos – 19. Vencl, 45. Dunda, 58. A. Fábry, 86. F. Balaj, 89. Stránsky, rozhodovali: Š. Leško – Ádám, Perát, 475 divákov

KF Sereď – FC Spartak Trnava „B“ 3:1 (0:0)

Góly: 48. Tidiane Djiby Ba, 49. Steinh bel, 68. Morong – 90. Kouakou Privat Yao (z pok. kopu), ŽK: 48. A. Kmeť, 58. Tidiane Djiby Ba, 64. Mečiar, 77. Morong – 33. Janso, rozhodovali: Igor Kozák – Mihalík, Čajka, 507 divákov

Nové Mesto nad Váhom – Slovan Bratislava juniori 6:2 (3:1)

Góly: 30., 47. a 48. L. Šebek, 8. a 28. P. Šupka, 67. Rapavý – 44. a 56. Kopičár, bez kariet, rozhodovali: Čiernik – Štrbo, Poláček, 323 divákov

12. Pohronie 2 0 0 2 0:6 0

DOXXbet liga, 3. kolo: 13. 8. 17:00 FC Nitra – Skalica, Martin – Nové Mesto, 14. 8. 10:30 Žilina B – Šamorín, Slovan jun.–Trnava B, 14. 8. 17:00 FK Pohronie – Svätý Jur, Sereď – B. Bystrica.

1. Obľubovali ste termínované vklady? Spoznajte alternatívy
  2. Hudbou proti holorubom.
  3. Sme vodná veľmoc a napriek tomu vody dovážame
  4. Ako sa mení dynamika firiem?
  5. Regeneračný spánok s ideálne podopretou chrbticou
  6. Ako kedysi vyzerali bratislavské mýta? Bol tam cintorín aj sady
  7. Viete, čo jete, keď si kupujete pečivo dopečené v predajni?
  8. Málokto im verí. Prekvapia Slováci na futbalovom EURO 2020?
  9. Desať hotelov v destináciách, ktoré sú toto leto favoritmi
  10. P. Lednický: Koronavírus tu už zostane, musíme si na to zvyknúť
  1. Behind every successful business lies a set of skilled people
  2. Klimatická zmena rozkývala štatistiky škôd na domoch a bytoch
  3. Ako sa mení dynamika firiem?
  4. Hudbou proti holorubom.
  5. Viete, čo jete, keď si kupujete pečivo dopečené v predajni?
  6. Pečeň je priamo zodpovedná za stav vášho imunitného systému
  7. Ako kedysi vyzerali bratislavské mýta? Bol tam cintorín aj sady
  8. Desať hotelov v destináciách, ktoré sú toto leto favoritmi
  9. Málokto im verí. Prekvapia Slováci na futbalovom EURO 2020?
  10. Tostov palác - moderné bývanie s atmosférou historických Košíc 5 384

To, čo bolo voľakedy bežné, už dnes v dedinách veľmi nevídame. V minulosti sa kosili hrádze, keďže seno bolo vzácne, v súčasnosti tam už iba leží.