Pondelok, 19. február, 2018 | Meniny má Vlasta

Skalica zvládla aj druhý domáci duel, neinkasovala a vedie DOXXbet ligu

Skalica odohrala aj druhý duel novej sezóny na domácom ihrisku a ten mal dosť podobný priebeh ako úvodný.

Záhoráci vyhrali rovnakým výsledkom 3:0, keď takisto všetky góly padli až v druhom dejstve.

MFK Skalica – FK Pohronie Dolná Ždaňa 3:0 (0:0)

Góly: 55. Hlavatovič, 69. Neoveský (11 m), 90. Šebesta (11 m)

MFK : Pavličko – Hlavatovič, Majerník(c), Konečný, Mizerák – Švrček (81. Slaný), Neoveský, Lipták, Človečko, Hruška (89. Vrábel) – Jakubek (46. Šebesta)

Na tento zápas si našlo cestu takmer osemsto divákov a opäť si prišli na svoje a videli pekný futbal s množstvom šancí a napokon aj gólov. Domáci vstúpili do duelu aktívne, keď už v siedmej minúte mali obrovskú šancu. Po zemi centroval Hruška, no Mišo Jakubek v sklze brankára hostí neprekonal. V 10. minúte bolo opäť dusno pred bránkou hráčov z Pohronia, keď z pravej strany centroval Švrček, avšak Človečko zo šestnástky pálil len do rúk brankára hostí. Tí sa po štvrťhodine prebudili a začali sa dostávať do priestorov pred šestnástkou domácich. Snažili sa o centre zo strán, no boli nepresné a šancu si z toho nevytvorili. Hra naberala tempo a obe mužstvá boli veľmi aktívne v ofenzíve. Prvú vážnejšiu šancu mali hostia po strele z diaľky v 26. minúte, ale našťastie pre MFK išla tesne vedľa bránky. Jakubek mohol ísť po centri Konečného sám na bránu hostí, no tento útok zastavil čiarový rozhodca v 28. minúte pre ofsajd. V nasledujúcich momentoch si vďaka menšej neistote v defenzívnych radoch Skalice vytvorili niekoľko príležitostí futbalisti Dolnej Ždane, ale bez gólového efektu. V 38. minúte mohlo udrieť na opačnej strane, keď sa z ľavej strany rútil sám na bránu hostí Hruška, no v poslednej chvíli volil nahrávku Jakubekovi, no jeho zakončenie brankár hostí vychytal. Na konci polčasu mala Skalica tlak, no čistú gólovú šancu si už nevytvorila a do kabín sa odchádzalo za bezgólového stavu.

Po štyroch minútach druhého polčasu si domáci vytvorili sľubnú príležitosť, no Švrček strieľal z otočky, len mimo bránu hostí. V 51. minúte po nahrávke Hrušku, Človečko zo šestnástky zasa pálil len do rúk hosťujúceho brankára. Po tlaku v druhom polčase sa Skaličania konečne dočkali vytúženého gólu, keď v 55. minúte po štandardnej situácii, Konečný síce hlavičkoval mimo brány, ale z pravej strany hlavou poslal loptu do siete Hlavatovič – 1:0. Po tomto góle aktivitu v zápase prevzali definitívne domáci, určovali tempo hry a súpera tlačili na ich vlastnej polovici. Veľkú šancu mali v 65. minúte, keď sa rútil sám na bránu Človečko, no podobne ako Hruška v prvom polčase aj on volil miesto strely prihrávku, ktorú gólman hostí vystihol. Následne sa pripomenuli aj hostia, keď z protiútoku zahrozili, ale dobré vybehnutie brankára Pavlička šancu zastavilo. Rozhodujúci okamih duelu prišiel v 68. minúte. V šestnástke sa dobre uvoľnil striedajúci Šebesta, bol stiahnutý za dres a rozhodca naradil pokutový kop. Okrem toho musel hosťujúci Nosko po červenej karte predčasne pod sprchy. Jedenástku s prehľadom premenil Ondrej Neoveský a Skalica viedla 2:0. Ďalšiu šancu mali Záhoráci vzápätí, keď Hruška od polovice ihriska prenikol až do šestnástky súpera, no nahrávku na Švrčka brankár hostí vystihol. V 80. minúte siahali hostia po kontaktnom góle, keď z priameho kopu nebezpečne pálil Frimmel, no túto presnú a tvrdú strelu efektným zákrokom Pavličko vyrazil. Bežala 85. minúta a Šebesta zasa výborne vnikol do pokutového územia hostí, no vybojoval iba roh. Posledný gól padol v záverečnej minúte a opäť z pokutového kopu. Po faule na Mizeráka nariadenú jedenástku premenil Šebesta a uzavrel konečný výsledok zápasu na 3:0.

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí druhej najvyššej slovenskej futbalovej súťaže:

SKUPINA ZÁPAD

FK Dukla Banská Bystrica – MŠK Žilina „B“ 1:1 (1:0)

Góly: 45. Cvik – 69. P. Puček, ŽK: 61. Fuják – 74. P. Puček, 88. J. Minárik, rozhodovali: Vlčej – Jenčura, Poracký, 370 divákov

ŠK Svätý Jur – MŠK Fomat Martin 3:0 (1:0)

Góly: 45. Kemláge, 86. M. Rybanský, 90. L. Gašparovič, ŽK: 70. Š. Valachovič – 20. Ďanovský, rozhodovali: Jurenka – P. Bednár, Jankovič, 237 divákov

FC ŠTK 1914 Šamorín – FC Nitra 2:0 (1:0)

Góly: 31. Leonel Adrian Auban, 66. Peterson Silvino Da Cruz, ŽK: 89. Levi Rodrigues Dos Santos – 19. Vencl, 45. Dunda, 58. A. Fábry, 86. F. Balaj, 89. Stránsky, rozhodovali: Š. Leško – Ádám, Perát, 475 divákov

KF Sereď – FC Spartak Trnava „B“ 3:1 (0:0)

Góly: 48. Tidiane Djiby Ba, 49. Steinh bel, 68. Morong – 90. Kouakou Privat Yao (z pok. kopu), ŽK: 48. A. Kmeť, 58. Tidiane Djiby Ba, 64. Mečiar, 77. Morong – 33. Janso, rozhodovali: Igor Kozák – Mihalík, Čajka, 507 divákov

Nové Mesto nad Váhom – Slovan Bratislava juniori 6:2 (3:1)

Góly: 30., 47. a 48. L. Šebek, 8. a 28. P. Šupka, 67. Rapavý – 44. a 56. Kopičár, bez kariet, rozhodovali: Čiernik – Štrbo, Poláček, 323 divákov

12. Pohronie 2 0 0 2 0:6 0

DOXXbet liga, 3. kolo: 13. 8. 17:00 FC Nitra – Skalica, Martin – Nové Mesto, 14. 8. 10:30 Žilina B – Šamorín, Slovan jun.–Trnava B, 14. 8. 17:00 FK Pohronie – Svätý Jur, Sereď – B. Bystrica.

1. Skalická nemocnica získala viac ako 3,8 milióna eur, využije ich na gynekológiu a onkológiu 411
  2. V Senici začnú s rekonštrukciou Sokolovne, stane sa sídlom mestského múzea 82
  3. Po policajnej akcii v Senici a Nitre vyhostili 24 cudzincov 70
  4. Nevydarený vstup. Senica doma nestačila na DAC 61
  5. Záhorie získa viac ako milión eur vďaka združeniu Partnerstvo pre Horné Záhorie 53
  6. Obchvat Senice má bližšie k realizácii, financovať by ho mali z eurofondov 50
  7. V Skalici sprístupnia výstavu Bolo u nás more 44
  8. Sponzor zaručil Senici účinkovanie zatiaľ do konca sezóny 39
  9. Nová brankárska posila Dominik Holec: V Senici bolo vždy rodinné prostredie 38