Vo štvrtok 23. júna musia počítať obyvatelia v okolí Holíča s výrazným obmedzením dopravy z dôvodu cyklistických majstrovstiev Českej a Slovenskej republiky, na ktorých sa zúčastní aj Peter Sagan.
HOLÍČ. Vo štvrtok 23. júna 2016 sa uskutočnia cyklistické preteky „Majstrovstvá Českej a Slovenskej republiky v časovke jednotlivcov“ za účasti Petra Sagana, Martiny Sáblíkovej a ďalších špičkových cyklistov zo Slovenska a Čiech.
Preteky sa uskutočnia na trase po štátnej ceste I/51 od Hodonína cez okružnú križovatku LIDL, ďalej po Hodonínskej a Školskej ulici smerom k ceste I/2 s výjazdom pri objekte Slovenskej sporiteľne, od križovatky s hlavnou cestou pri sporiteľni po štátnej ceste I/2 ulicou Bernolákova a Bratislavská ku križovatke pri čerpacej stanici AGIPP s odbočením na ulicu Svätojánska, výjazd z Holíča smer obce Petrova Ves, Radimov, Unín, Štefanov, Letničie a späť.
Z tohto dôvodu bude tento úsek od 10:00 do 19:00 úplne uzatvorený s výnimkou umožnenia prejazdu vozidiel záchranných zložiek (sanitka, hasiči).
Ďalej budú uzatvorené v Holíči výjazdy z ulíc M. Nešpora, Lúčky, Nám. sv. Martina, J. J. Boora, Pri kaštieli, SNP a Kollárova.
V meste Holíč budú počas uzávierky znefunkčnené nasledovné autobusové zastávky v oboch smeroch a nahradené iba niektoré, nasledovne:
„Holíč, rázc. k EAS“ ul. Hollého bude nahradená zastávkou „Holíč, Kníhkupectvo Bystrický“ na ul. Kátovská,
„Holíč, Lúčky“ a „Holíč, Sasinkova ul.“ budú nahradené dočasnými zastávkami na ulici Kátovská:
smer Senica bude zastávka pri Mlyne (bývalé Safeko)
smer Skalica a Hodonín (iba diaľkový spoj) pri reštaurácii Barborka.
Autobusové zastávky na ulici Bratislavská „Holíč, mestský úrad“ a „Holíč, ?Kopčanská ul.“ budú znefunkčnené obojsmerne – bez náhrady.
V čase uzávierky nebudú premávať autobusové spoje do centra mesta Holíč, ďalej smerom na Kopčany, Brodské, Kúty, Bratislavu, Petrovu Ves, Radimov, Unín, Štefanov, Letničie, Gbely, Šaštín Stráže a Borský Mikuláš, na Hodonín (s výnimkou diaľkového spoja Brno–Levice so zastávkou na ul. Kátovská).