Streda, 21. február, 2018 | Meniny má Eleonóra

Petrova Ves nevzdáva boj o záchranu

Petrova Ves prekvapujúco uspela na ihrisku v Rohove a ešte rozdúchala šancu na záchranu. Už postupujúci Radimov si z chuti zastrieľal proti Brodskému.

6. liga ObFZ Senica, 26. kolo

Rybky – Cerová 4:2 (3:0)

Góly: 18. M. Šefčík, 31. D. Patka, 38. M. Mach, 85. R. Bayer – 70. a 89. M. Holič.

Rybky: Bartoň – Pucheľ, Červinka, Šefčík, Patka, Kováčik, Stašek, M Mach (60. Chvála), Kňazovič , C. Mach Burian (52. Bayer).

Cerová: Petráš – Veteška, M. Holič, J. Holič, Horňák, Michal Kubisa, Nosko, Šimek, Pípa, Marek Kubisa (18. Madluška), Miča.

Zaslúžené víťazstvo domácich, keď mali po celý zápas jasnú prevahu, čo vyjadrili aj gólmi, pričom dalšie šance ostali nevyužité. R Petráš, Cintula.

Hlboké – Jablonica 1:0 (1:0)

Gól: 23. Ľ. Klein.

Hlboké: Šraga – Krč (78. M. Morávek), Zubálik, Martin Sládek, Tóth (82. Zríni), Chovanec, Vašek, R. Morávek, Klein (90. Dujka), Slaný, Mráz.

Jablonica: Komorník – Zajonc, Roman, Králik, Mário Búran, Gaža, B. Kolenyak, Domes, Škoda, P. Mihalcsak, Martin Búran.

V susedskom derby diváci do prestávky veľa futbalovej krásy nevideli. V 13. minúte pohrozil hosťujúci Michal Škoda, ktorého strelu zastavila žrď Šragovej brány. Šťastnejší boli domáci, ktorý sa v 23. minúte ujali vedenia gólom Kleina – 1:0. V 30. minúte mohol zvýšiť Mráz, no Komorník zachránil. V závere polčasu trafil Klein brvno. V druhom polčase mali hru vo svojej moci hostia. V 62. minúte Škoda druhýkrát v zápase trafil konštrukciu domácej brány a šancu mal aj Martin Búran. V 80. minúte hostia faulovali Zubálika, no Slaný z pokutového kopu trafil iba tyčku. V závere netrafil z trestného kopu Martin Búran a tak dôležité tri body ostali doma. R Morvay, Cabadaj.

Rohov – Petrova Ves 0:1 (0:1)

Gól: 8. D. Šmida.

Rohov: Noščák (18. Cibula) – Rosa, Chocholáček, Horňák, Flámik, Hrubša, Ravas, Mareček, Kessl, Halaš (69. Kadlíček), Velický.

Petr. Ves: Huszár – Chudý, P. Pochylý, M. Pochylý, Serafín, Ťulák, Gál, Šmida, Božek, Vanek, Procházka.

Zápas v Rohove rozhodli hostia už v 8. minúte gólom Denisa Šmidu. V ďalšom priebehu sa už diváci gólu nedočkali a tak si hostia pripísali cenné tri body, ktorými môžu ešte znepríjemniť život súperom v tabuľke pred nimi. R Kendi, Tokoš.

Kúty – Koválov 4:2 (1:1)

Góly: 6. K. Mihál, 62. J. Sirka, 74. M. Valla, 87. M. Mihál – 43. V. Lanža, 66. V. Labaš ml.

Kúty: T. Valachovič – Ralbovský, J. Kubina, Létal, Ivánek (70. M. Mihál), Šefčovič, T. Dominik, D. Kubina, Michal Valla, K. Mihál (59. Sirka), Šimek (83. J. Valachovič).

Koválov: R. Labaš – V. Labaš, Ivánek, Škarupa, Tokoš, Hlavenka, Hyža, Matej Kuba, L. Slezák, Veselý, Pavlík (24. Lanža).

Kúty sa ujali vedenia už v 6. minúte gólom Krištofa Mihála. Na ihrisko sa v 24. min. dostal v drese hostí náhradný brankár Lanža, no namiesto zraneného hráča a bol to on, ktorý v 43. min. vyrovnal na 1:1. Aj v drese domácich sa presadili striedajúci hráči. Najskôr Sirka dal na 2:1 a po vyrovnávajúcom góle Labaša sa presadil aj Marcel Mihál, ktorý pečatil skóre na 4:2. Pred ním sa zapísal do streleckých listín aj Michal Valla. R Morvay, Cabaday.

Kopčany – Radošovce 3:2 (2:2)

Góly: 32. M. Vašíček, 36. J. Blažek, 90. R. Mišík – 21. a 24. R. Ondráš.

Kopčany: E. Ivan – Hazuza, Blažek, M. Ivan, Vašíček, Novák, Lorenc (78. Stempel), Baláž, Hýroš, Mišík, Dubecký (37. Ovečka).

Radošovce: Petri – Šebesta, Vávra, Tokoš, Petrovič, Machlica (63. Drgon), Vrablic, Žák, Mikula, Ondráš, Nádaský.

Divoký priebeh zápasu videli diváci v Kopčanoch. najskôr hosťujúci Roman Ondráš dvomi gólmi v priebehu troch minút dostal hostí do dvojgólového vedenia. Domáci kontrovali ešte do prestávky, keď v priebehu štyroch minút vyrovnali gólmi Vašíčka a Blažka. Na rozhodujúci gól sa potom čakalo až do 90. minúty. Dal ho domáci Mišík. R Mindek, Ryčovský.

Radimov – Brodské 5:0 (2:0)

Góly: 6. M. Krempa, 45. P. Urbánek, 69. R. Drápal, 87. A. Foriška, 88. R. Hlaváč.

Radimov: Mihál – Čavojský, Drápal, Božek, Krchňavý (58. Hlaváč), Krempa, Frühauf (64. A. Foriška), Valla, P. Urbánek, Šebesta, Kocák (46. J. Urbánek).

Brodské: Hesek – Čepka (71. O. Hnát), Chovanec, Petrovič (69. D. Hnát), Barkoci, Kompuš, Gonda, Trubiroha, Bartal, Ovečka, Štepník.

Domáci hráči, už istý víťaz Majstrovstiev oblasti, si za doterajšie výkony vyslúžili nové dresy, ktoré v zápase s Brodským pokrstili víťazstvom. Už v prvom polčase si vytvorili dvojgólový náskok, keď svojmu súperovi takmer nič nedovolili. Po prestávke sa hostia síce zlepšili, no na rozbehnutých domácich to nestačilo. Nezvládli ani záver zápasu, keď v 87. a 88. minúte ešte dvakrát inkasovali. R Lapoš, Matúš.

Bor. Sv. Jur – Š. Humence 3:0 (3:0)

Góly: 29. a 37. Š. Danihel, 42. D. 42. D. Strapko.

Bor. Sv. Jur: Kleinedler – R. Šimkovič, Hrnek, Lúchava, Hrúz, T. Šimkovič, Kopiar, Strapko, Krajčír (63. Csomor), Maxian, Danihel (73. Majzún).

Š. Humence: D. Václavek – Hlavenka, Vach, Ferenčík, Chorvát, Horváth, Fedorčák, Fila, Štefanka, Pucheľ, Matula.

O všetkom podstatnom sa v tomto zápase rozhodlo v prvom polčase. najskôr v 11. minúte nepremenil David Strapko penaltu, no Štefan Danihel dvomi gólmi dostal Juranov do vedenia. Strapko svoje zaváhanie napravil v 42. min., kedy pridal tretí gól domácich a stanovil konečný stav na 3:0. Po prestávke sa tempo hry zvolnilo a skóre sa už nezmenilo, hoci šance na to boli. R Štora, Mesíček.

Bor. Mikuláš – Pop. Močidľany 5:2 (2:1)

Góly: 18. R. Cintula, 22., 84. a 89. D. Pálka, 66. Ľ. Macek – 29. a 74. J. Martinusík.

B. Mikuláš: Vacho – Cintula (68. Šedivý), Plaisner, Cintula, Sokol, Morávek, Pálka, Ľ. Macek, M. Macek, Vanek, Černý.

P. Močidľany: Krušina – Bellay, Buchta, Tokoš, Pekár, Miša, Martinusík, Novák, Sopúšek, Čech (72. Kubinský), Kolínek (68. Šimek).

Hostia bojujúci o záchranu hrali v Borskom Mikuláši otvorený, sympatický futbal, no ani to na domácich nestačilo. Po góloch Cintulu a Pálku viedli domáci už 2:0, no Jaro Martinusík ešte do prestávky znížil. Aj na gól Ľ. Macka stačil ešte Martinusík odpovedať, no to bolo zo strany hostí všetko. Dušan Pálka ďalšími dvomi gólmi uzavrel svoj hetrik, čím zvýšil na 5:2. Hetrik mohol zaznamenať aj Martinusík, no v 90. minúte nepremenil pokutový kop. R Otočka, Kendi.

1. Radimov 26 21 4 1 97:26 67

2. Bor.Sv.Jur 26 15 5 6 59:36 50

3. Brodské 26 14 3 9 65:52 45

4. Cerová 26 14 3 9 55:54 45

5. Rybky 26 12 5 9 57:50 41

6. Kopčany 26 12 5 9 48:41 41

7. Kúty 26 12 4 10 39:44 40

8. Jablonica 26 11 6 9 40:37 39