Posledný Šaštín trápil lídra z Hlohovca

Oreské zvíťazilo a udržalo si kontakt s čelom tabuľky, naopak Stráže nestačili Zvončínu a definitívne vypadli z boja o prvenstvo.

5. Liga ZsFZ, 23. kolo

Stráže – Zvončín 2:4 (2:3)

Góly: 20. Hrubša (11m), 21. Šustek – 7. M. Klenkovič, 40. Poláček, 44. Matuský (vl.), 63. Krajčovič.

Stráže: Hladký – Matuský, Hrubša, Celláry, Šustek, Šúrek, Konečný, Brunner, Šefčík, Vach, Polák (Letko, Bakič, Pollák).

Zvončín: Smolek – Vandák, Krajčovič, Poláček, M. Klenkovič, Sládeček, Zelenský, Dolinaj, Brečka, Drozda, Semanko (Babirát, Backa).

Úvod stretnutia patril domácim futbalistom, ktorí zahrávali tri štandardné situácie, ale nedokázali si z nich vytvoriť výraznejšiu šancu. To sa im vzápätí vypomstilo, keď sa podarenou strelou spoza šestnástky prezentoval Matúš Klenkovič, ktorý otvoril skóre stretnutia. Spartak pridal na aktivite, čoho výsledkom bol pokutový kop po faule na Mareka Šušteka, ktorý s prehľadom premenil Martin Hubša. Už o pár okamihov bolo 2:1, keď domácim bezchybne vyšiel nacvičený signál po rohovom kope a hlavou dopravil loptu do siete Marek Šustek. Hostia však zvládli majstrovsky záver úvodného dejstva. Najskôr sa prudkou strelou z priameho kopu prezentoval Filip Poláček. V predposlednej minúte si po skrumáži v šestnástke dali vlastný gól domáci. V druhom dejstve hra výrazne upadla a keď po hodine hry zvýšil hlavou na 4:2 pre Zvončín Krajčovič, duel sa už iba dohrávala a hostia si zaslúžené tri body bez problémov ustrážili.

Šaštín – Hlohovec 1:3 (0:2)

Góly: 46. Tokár – 24. Planieta, 42. Došek, 62. Ivanič.

ČK: 44. Planieta

Šaštín: Vach – Šedivý, Popovič, Mošať, Šághy, Smolinský, Tuma, Danihel, Šedivý, Schlosser, Bartal (Tokár, Polák, Daniš).

Hlohovec: Planický – Pinček, Cabadaj, Svíba, Andrássy, Chalány, Ivanič, Došek, Planieta, Modrovič, Suchánek (Štipčák, Adamík, Chorváth).

Domáci boli favoritovi vyrovnaným súperom. Hostia boli síce futbalovejší, no prvú šancu mal domáci, keď po rohu a hlavičke Šedivého neuznal hlavný rozhodca gól. Potom zachránil Vach, ale v 24. minúte prudkou strelou otvoril skóre Planieta – 0:1. Druhý gól hostí pridal po centri z pravej strany hlavou Došek – 0:2. Od 44. minúty hrali Hlohovčania oslabení o vylúčeného Planietu, čo po zmene strán zblízka využil Tokár – 1:2. Blízko k vyrovnaniu mal Bartal, ale vo vyloženej šanci zlyhal. Potvrdilo sa známe nedáš-dostaneš, keď po chybe v domácich radách strelil rozhodujúci gól Ivanič. Domáce mladé mužstvo si za trápenie favorita remízu zaslúžilo.

Oreské – Mor. Sv. Ján 2:0 (1:0)

Góly: 34. a 52. Guoth.

Oreské: Bernát – Ferik, Baláž, Kralovič, Jarábek, Starych, Šefčík, Štefka, Pavlačka, Černek, Guoth (Regásek, Štefka).

M. Sv. Ján: Stupavský – Mach, Vrábel, Šimonovič, Mračna, Nemec, Kudlička, Hajadin, Mračna, Do. Bolf, Palkovič (J. Bolf, Vidovič).

Po dlhom čase podali domáci slabší výkon, kedy im nevychádzali kombinácie, veľa kazili a finálna fáza im zlyhávala. Napriek tomu po úniku Černeka a spätnej prihrávke prestrelil hosťujúceho brankára Guoth – 1:0. V druhom polčase sa obe mužstvá herne trápili, no krížnou strelou sa presadil Guoth a dal domácim pokoj na kopačky. Jarábek ešte prestrelil prázdnu bránu a hetrik nezaznamenal Guoth, keď hlavou mieril tesne vedľa. Hostia domáceho gólmana neohrozili.

Mokrý Háj – Križovany 5:0 (1:0)

Góly: 45. Irša, 55. a 65. Čermák (prvý z 11m), 85. Peška, 89. Šipold.

M. Háj: Juračka – Šváb, Kaprálik, M. Valúch, Sloboda, Paták, Pobuda, R. Valúch, Mucha, Čermák, Irša (Šipold, Peška, Vávra).

Križovany: Drinka – Partel, Záhumenský, Bališ, Málik, Baláž, Blaho, Táčovský, Demovič, Červenka, Hermanský (Vrábel, Jančík).

Domáci začali tlakom, čoho výsledkom boli tri rohové kopy, no bez efektu. V 20. minúte mal čistú šancu Irša, no prestrelil. V 25. minúte sa predviedol strelou z diaľky hosťujúci Málik, ale skóre sa nemenilo. Nemenilo sa ani po nájazde Iršu a ďalších šanciach a až v 45. minúte po rohu našiel Iršu, ktorý hlavou otvoril skóre zápasu. V 48. minúte sa rútil opäť sám na brankára Irša, ale trafil iba žrď. V 55. minúte unikajúci Peták presne našiel Čermáka – 2:0. Po faule na Šipolda dával z nariadenej penalty Čermák už na 3:0. V 85. minúte predvieldi peknú akciu mladé pušky, keď dorastenec Šváb unikol po krídle a našiel ďalšieho dorastenca Pešku – 4:0. V závere po osi Pobuda – Čermák dával do prázdnej. brány Šipold. Hostia hrali slušný kombinačný futbal, no strelecky sa nepresadili.

Veľké Kostoľany – Gbely 8:0 (3:0)

Góly: 25., 66. a 64. Virág (tretí z 11m), 35. a 68. Kollár, 41. a 66. Filin, 89. Velšic.

V. Kostoľany: Janega – Janíček, Komadel, Prosnan, Mačica, Grígel, Velšic, Virág, Kollár, Filin, Svítek (Lopatka, Jamrich).

Gbely: Rafaja – D. Karas, Bolebruch, Uhrinec, M. Karas, Dvořák, Lukáč, Zajíček, Knap, Jurka, Nemec (Šebesta, Pecho).

Prvú šancu mali domáci po štvrťhodine, kedy Virág zblízka ešte nepochodil a Prosnan neskôr trafil žrď. Skóre zápasu nakoniec otvoril Virág hlavou po rohu – 1:0. Hostia mohli vyrovnať Nemcom, ale Janega na dvakrát vyrazil. V 35. minúte po priamom klope Filina doklepol Kollár – 2:0 a skóre prvého polčasu po nájazde uzavrel Filin – 3:0. V druhom polčase domáci pokračovali v dobrom tempe a Virág dával na 4:0. Hostia boli od tohto momentu odovzdaní a rútil sa na nich jeden útok za druhým. Virág z penalty dával už na 5:0 a zaznamenal hetrik. Filin dával na 6:0, Kollár na 7:0 a skóre zápasu uzavrel v poslednej minúte Velšic.

Ďalšie výsledky 23. kola: Drahovce – Horné Orešany 3:0 (1:0), Krakovany – Trebatice 0:7 (0:3).

1. Hlohovec 23 16 4 3 60:25 52

2. Zvončín 23 15 6 2 70:21 51

3. Oreské 23 16 2 5 58:28 50

4. Stráže 23 15 1 7 56:24 46

5. V. Kostoľany 23 13 5 5 38:15 44

6. Trebatice 23 12 4 7 50:22 40

7. Gbely 23 10 2 11 40:49 32

8. Drahovce 23 9 1 13 36:41 28