Sobota, 31. október, 2020 | Meniny má AurelaKrížovkyKrížovky

Zaostrené na 4. ligu BFZ: Malacky a Veľké Leváre zvládli šesťbodový týždeň

Malacky a Veľké Leváre nezaváhali, v boji na dne tabuľky sa žiadne zmeny neudiali. Čo možno očakávať vo zvyšných kolách a ako to dopadne?

Brankár Závodu Kamil Susko kontroluje situáciu pred Rastislavom Havlíkom z malaciek v zápase 16. kola Malacky - Závod.Brankár Závodu Kamil Susko kontroluje situáciu pred Rastislavom Havlíkom z malaciek v zápase 16. kola Malacky - Závod. (Zdroj: Vlado Miček)

V 4. lige BFZ ukrojili cez uplynulý týždeň netradične až dve kolá, ale ani tie nevniesli do boja o druhé miesto jasnejšiu predstavu. Teda ak berieme bodové zisky oboch najväčších ašpirantov.

Malacky zvládli opticky oba svoje súboje podstatne lepšie, keď dali úctyhodných 10 gólov a jediný inkasovali so súperom zo Stupavy už za rozhodnutého stavu. Na druhej strane Veľké Leváre zvíťazili najtesnejším rozdielom 1:0. Ale za súperov mali v domácom prostredí húževnaté Domino a cez víkend nebezpečné Kalinkovo, ktoré figuruje na štvrtej priečke. Zdá sa, že rozhodnutie o druhom mieste dajú súboje oboch ašpirantov s lídrom z Vajnôr. Na strane Malaciek je fakt, že s ním hrajú na domácej pôde v predposlednom kole a ten už bude mať takmer s istotou definitívu víťazstva v súťaži, kým Levárčania kolo predtým budú musieť absolvovať skúšku ohňom práve na ihrisku vo Vajnoroch.

Kým v hre o druhú priečku zostali len dve záhorácke mužstvá, v boji ako sa vyhnúť poslednej priečke, ktorá ešte teoreticky môže znamenať zostup je trojica. Pred tromi kolami by sme k nim pripočítali aj Jablonové, ale to excelentným týždňom, keď v priebehu ôsmich dní získalo sedem bodov, je z najhoršieho vonku. A to im v záverečnom kole zostáva k dobru domáci súboj so Šenkvicami.

V opticky najhoršej situácii sa nachádza Stupava, ktorá stráca na svojich konkurentov dva body, ale na druhej strane má ďaleko najlepšie rozlosovanie. V závere ju čakajú až na duel v Kalinkove tri domáce zápasy s mužstvami zo spodu a stredu tabuľky. Sezónu zakončia na ihrisku Čunova, ktoré už nebude mať o čo hrať.

Preto skôr predpokladáme, že si to o Čierneho Petra rozdajú Šenkvice a Závod. Pre Šenkvice hovoria dva faktory a to zápas k dobru a vzájomný súboj na vlastnej pôde. Na strane druhej pre Záhorákov herný prejav, ktorý je v posledných kolách lepší ako výsledky. Už na Domine siahali po víťazstve po kvalitnom výkone, keď o neho prišli v nadstavenom čase. Ak zvládnu vzájomný duel, aj napriek horšej situácie by mohli súboj o záchranu zvládnuť.