Nedeľa, 20. október, 2019 | Meniny má Vendelín

Boli sme na 5. lige Stráže - Mokrý Háj: Nadpriemerný druhý polčas potešil divákov

Dva rozdielne polčasy v Strážach, prvý slabší, druhý okulahodiaci, bolo vidieť v stretnutí 5. ligy.

Strážan Tomáš Polák takýmto elegantným spôsobom zavŕšil hetrik v súboji s Mokrým Hájom.Strážan Tomáš Polák takýmto elegantným spôsobom zavŕšil hetrik v súboji s Mokrým Hájom.(Zdroj: Vlado Miček)

Dva rozdielne polčasy v Strážach, prvý slabší, druhý okulahodiaci, bolo vidieť v dohrávanom stretnutí 17. kola 5. ligy Západ.

Stráže sa v dohrávke 17. kola mali šancu dostať na prvú priečku 5. ligy.

Na Záhorí sa konečne hralo v peknom počasí. To akoby v prvom polčase uspalo domáce mužstvo, ktoré sa mohlo víťazstvom dostať do čela tabuľky. Hostia sa krčia na treťom mieste od konca, a tak sa vo všeobecnosti očakávalo, že domáci si z chuti zahrajú a od úvodných minút zatlačia súpera pred vlastnú šestnástku.

Lenže chyba lávky. Hostia nastúpili na duel podstatne koncentrovanejšie ako domáci a miesto pred bránkou Mokrého Háju sa hralo v medzišestnástkovom priestore. Ak sa už rodil náznak šance, zväčša to bolo na polovici domácich, čo s nevôľou niesli niektorí fanúšikovia. Niekoľkokrát musel situáciu riešiť aj domáci gólman Peter Hladký starší. Ten sa vo svojich 49-ich rokoch musel v jarnej časti vrátiť do svätyne Stráží po tom, čo si jeho syn zranil ruku už v úvodnom kole na ihrisku Veľkých Kostolian.

Domáci, ak sa aj dostali na polovicu súpera, zbrklo sa zbavovali lopty, tlačili loptu cez stred alebo ich pokusy o centre končili veľmi nepresne. To sa nepáčilo domácemu trénerovi Patrikovi Weissovi, ktorý už v polovici úvodného dejstva svojich zverencov dôrazne upozorňoval.

Pred druhým polčasom panovala medzi divákmi nespokojnosť, ale na tú mohol dať zabudnúť hneď v úvodnej minúte Konečný, ale tutovku zahodil. Tá však domácich naštartovala a v druhom dejstve zostalo na ihrisku už iba jedno mužstvo. Hosťom z Mokrého Hája chýbal pohyb a nápaditá hra domácich ich dostávala do neriešiteľných situácií. Napriek tomu dokázali ustáť obrovský tlak v prvej pätnásťminútovke a zdalo sa, že s pribúdajúcim časom sa na domáce kopačky začne vkrádať nervozita.

Lenže tento scenár rázne zamietol ten, od ktorého sa to najviac očakávalo. Po hodine hry si loptu od Šúreka prevzal v šestnástke najlepší strelec súťaže Tomáš Polák, pripravil si streleckú pozíciu a brankár Kotvas nemal nárok – 1:0. Týmto gólom akoby Strážania odkliali bránku súpera a zrazu to išlo. Už o tri minúty sa radoval Šúrek a silnú päťminútovku ukončil gólom Konečný. Ale akým! Za takýto by sa nemuseli hanbiť ani strelci najrenomovanejších mien. Halfvolejom z 25-ich metrov trafil šibenicu a hosťujúci gólman bol bez šance.
V nasledujúcich minútach už nasledovala exhibícia domácich, ktorí loptu poskytli súperovi iba sporadicky.

Domácim vychádzala hra po krídlach a v 76. minúte po jednej z takýchto akcií z bezprostrednej blízkosti zvýšil na 4:0 Polák. Aby toho nebolo pre Mokrohájčanov dosť, o pár okamihov boli diváci svedkami ďalšieho excelentného zakončenia, keď sa na Kotvasa rútil Polák. Väčšina útočníkov by skúšala prudkú strelu alebo obhodiť brankára, lenže strážsky útočník si dovolil filigránske zakončenie ponad bezmocného brankára a „padajúci list“ dopadol na to správne miesto – do bránky súpera.

Na hosťoch bolo sympatické, že sa aspoň v závere pokúšali o čestný úspech, ktorý by si hlavne za prvopolčasový výkon zaslúžili, ale nebolo im súdené. Domáci sa tak vďaka jednoznačnému víťazstvu, ktoré sa však nerodilo hladko, minimálne do nedele dostali do čela tabuľky.

1. Karibik: Dokonalý oddych v špičkových hoteloch
  2. IBA DNES: Získajte plný prístup na SME.sk na 30 dní zadarmo
  3. Bývať v novom sa dá aj bez hypotéky (a založenia nehnuteľnosti)