HOLÍČ. Areál strelnice pod Veterným mlynom sa v sobotu 23. apríla už po devätnásty krát stal dejiskom súťažného podujatia pod názvom Holíčska líška. Organizátorskej úlohy sa opäť ujali členovia domáceho Športovo streleckého klubu.
Tohtoročná účasť bola doteraz jednou z najvyšších. Svoje umenie prišlo predviesť dvadsať osem vyznávačov športovej streľby z Holíča a okolia i vzdialenejšieho regiónu.
Súťažilo sa v malokalibrovom štvorboji v disciplíne redukovaná líška, srnec, kamzík a diviak na 50 metrov bez opory, s pevnou i voľnou oporou.
Celkové prvenstvo si vybojoval Boris Vyskoč zo Senice. Zo štyristo možných nastrieľal 391 bodov. S nástrelom 380 bodov obsadil druhú priečku Ján Uhrinec z Poľovníckej spoločnosti Gbely. S rovnakým bodovým ziskom skončil ako tretí Jaroslav Helešic zo Športovo streleckého klubu Holíč.
Z dvojice domácich ženských účastníčok sa lepšie umiestnila Denisa Vaňková, ktorá obsadila 10. miesto. Eva Jurčeková sa musela uspokojiť s 24. priečkou.
Autor: lak