Utorok, 22. máj, 2018 | Meniny má Júlia, Juliána

Skalica vo finále hokejbalovej extraligy, Pruskému nedovolila ani zápas

Skalickí hokejbalisti nenechali nič na náhodu a po dvoch domácich víťazstvách nad Pruským premenili hneď prvú mečbalovú šancu.

(Zdroj: Jozef Komorný)

Skalickí hokejbalisti nenechali nič na náhodu a po dvoch domácich víťazstvách nad Pruským premenili hneď prvú mečbalovú šancu na postup do finále Extraligy.

3. zápas:

ŠK 98 Pruské – HBK Hokejmarket Skalica 2:3 (0:0, 1:2, 1:1)

Konečný stav série 0:3

Góly a asistencie: 20. Šimko (Doskočil, Kubrický), 40. Bundil (Kyselica, Fumač) – 20. Škandra (Martinusík, Patinka), 28. Martinusík (Zelenka), 45. Válek (Patinka, Rampáček)

Pruské: Mišovec – Bundil, Kyselica, Doskočil, Cíbik, Valášek, Ilončiak – Fumač, Škultéty, Bachynec – Gavač, Kubrický, Vozár – Šimko, Buday, Kučera – Bielik

Skalica: Petrovič (Černáček) – Zelenka, Mikéska, Sobol, Daniel, Filo, Miklík – Rampáček, Patinka, Martinusík – Škandra,Vadík, Pollák – Smetana, Válek, Janáč – Kolínek, Kovalovský

Tretí zápas sa začal vo svižnom tempe a šance sa striedali na oboch stranách. Skalicu po piatich minútach pribrzdilo vylúčenie janáča, ale prestáli ho bez ujmy a opäť sa s chuťou pustili do súpera.

Na konci desiatej minúty sa hráči Hokejmarketu dožadovali gólu po tom, ako Doskočil rukou vyhodil loptičku z bránkovej čiary, ale rozhodcovia všetko videli a rozhodli, že pravidlá porušené neboli. Prešlo 15 sekúnd a za domácim gólmanom Mišovcom zvonila žŕďka. Pruské sa len sporadicky dostávalo do útočného pásma a až do záveru úvodnej časti dominovala Skalica, ale bez úspechu.

V úvode druhej časti sa Pruské nasťahovalo do útočného pásma Skalice, keďže svoj trest zo záveru prvej tretiny si odpykával Smetana. Záhoráci svojho súpera do väčších príležitostí nepustili a hneď ako sa dostali do hry v plnom počte, zatlačili domácich pred ich bránku. V 18. minúte visel gól vo vzduchu, ale Doskočil dokázal ešte dokázal dostať loptičku pod svojho brankára. V 20. minúte sa už hostia zaslúžene radovali, keď zužitkovali obrovský tlak. Po prihrávkach Martinusíka a Patinku sa radoval z úvodného zásahu zápasu Škadra. Lenže radosť hostí trvala iba 33 sekúnd a Petrovič vyťahoval loptičku spoza svojho chrbta po umnom teči Šimka, ktorý zmenil smer strely Doskočila.Skalicu tento gól neznechutil a pokračovala v neúnavnom dobývaní bránky Miškovca. To sa dlho míňalo účinku, ale nakoniec dve minúty pred jej koncom pri hre 4 na 4 sa dokázal presadiť martinusík a tak do tretej časti vstupoval s jednogólovou výhodou Hokejmarket.

V 35. minúte bolo na ihrisku poriadne horúco a rozhodcovia museli počas jediného prerušenia rozdať viacero trestov v objeme 36 minút. V 39. minúte si neustrážil svoju hokejku hosťujúci Kovaľovský a Skalica za to pykala, keď presilovku využil Bundil a vyrovnal stav stretnutia na 2:2. Skalica napriek inkasovanému gólu evidentne túžila rozhodnúť stretnutie už v riadnej hracej dobe, ale nedarilo sa jej to. Keď sa už zdalo, že duel príde do predĺženia dokázal sa 22 sekúnd pred koncom stretnutia presadiť Válek a domácim už nezostal čas na zvrat.

Skalica zvíťazila zaslúžene a bude čakať na svojho súpera, ktorý vzíde z dvojice Kežmarok – Martin. Tam je priebežný stav 2:1. Domáci mali blizúčko k postupu, ale inkasovali v riadnej hracej dobe gól na 3:3 tri sekundy pred koncom a v predĺžení hostia strhli víťazstvo na svoju stranu a predĺžili sériu.

1. FOTO: Trdlofest opäť nesklamal, lákala vôňa trdelníka, hudba aj súťaže 255
  2. Hasiči zasahujú pri nehode pri Stupave, zranené sú aj deti 177
  3. Na Kráľovskej ulici v Skalici sa údajne narodil kráľ 114
  4. REGIONÁLNY FUTBAL: Víkendové výsledky, komentáre a tabuľky od III. po VIII. ligy 113
  5. FOTO: Záhorím jazdili historické vozidlá spred roku 1960 97
  6. Zrekonštruovaný Pamätník Červenej armády v Zohore slávnostne odhalili 73
  7. Posledný májový víkend zavíta do Stupavy Cirkuľart 32
  8. V Senici pracujú na budúcnosti klubu, Fortuna ligu si chcú udržať 22
  9. Výstavbu parkoviska na Hurbanovej prerušili 20
  10. Góly v Lige majstrov, tituly a pôsobenie v Taliansku. Teraz ich čaká baráž o Fortuna ligu. 16