Dobrotka si otvoril strelecký účet v Skalici

Skalica sa po piatich dueloch dočkala plného bodového zisku a výraznou mierou k nemu prispel aj kapitán Martin Dobrotka.

(Zdroj: SITA)

Skalica sa po piatich dueloch dočkala plného bodového zisku proti Podbrezovej a výraznou mierou k nemu prispel aj kapitán Martin Dobrotka.

Stopér, ktorý väčšinu kariéry spojil s bratislavským Slovanom sa Skalici upísal počas zimnej prestávky. Veľmi rýchlo sa stal oporou tímu a aj jeho zásluhou Skalica spevnila defenzívu a na jar inkasuje podstatne menej gólov.

Prvý polčas bol z našej strany dobrý, viedli sme 2:0. Potom sme si to však sami skomplikovali zbytočnými chybami. Skúsené mužstvo už takýto náskok nesmie pustiť z rúk, zväčša to už udrží na nulu. Napriek tomu, že sme inkasovali, sme mali ďalšie dve výborné príležitosti, z ktorých ak by sme skórovali, v záverečných minútach by sa nám ľahšie dýchalo. Takto to bolo dramatické až do konca,“ povedal po víťaznom súboji s úsmevom na tvári 31-ročný obranca.

V posledných troch vystúpeniach obrana pod jeho vedením inkasovala iba tri góly, všetky po štandardných situáciách. „Defenzíva nám funguje, ani v tomto stretnutí sme súpera v podstate k ničomu nepustili. Do šancí sa dokázali dostať jedine pri štandardných situáciách,“ potvrdil obranca.

Dobrotka bol spoľahlivý nielen pred vlastnou bránkou, ale vidieť ho bolo aj pred Kuciakom. V 42. minúte si dokonca otvoril strelecký účet v Skalici, keď zvyšoval vedenie na 2:0. „Prvý gól poteší, ale dôležitejšie sú tri body. Gólu predchádzal rohový kop, ktorý obrana súpera dokázala ešte odvrátiť na hranicu šestnástky. Tam sa lopty zmocnil Peter Vaško, potiahol si ju a vrátil do šestnástky. Pre obranu sú tieto opakované centre nepríjemné, už nie je tak sformovaná a ťažšie sa preberajú hráči. Podarilo sa mi dobre načasovať výskok a spadlo to tam,“ opísal okamih druhého gólu domácich, ktorý sa nakoniec ukázal ako víťazný.

Tri body dostali Skaličanov na dostrel Michaloviec a ani Zlaté Moravce a Podbrezová nie sú nedostihnuteľní súperi. Najbližšie čaká Záhorákov Trnava. „My musíme bodovať aj vonku. Ak sa pozrieme na tabuľku, je jasné, že s iným cieľom na duel so Spartakom ani nemôžeme nastúpiť. V každom prípade nás čaká ťažký duel,“ pozeral sa už do najbližšej budúcnosti kapitán Skalice.