Štvrtok, 20. september, 2018 | Meniny má Ľuboslav(a)

Senica natiahla sériu bez víťazstva, v Trnave prehrala 0:2

Senický futbalisti ešte na jar neokúsili chuť výhry. V sobotu prehrali na ihrisku Spartaka Trnava 0:2, keď oba góly súpera strelil Mikovič.

Prvý pohrozil domáci Spartak, v 10. minúte našiel Čonka centrom hlavu Tambeho, ale Šulla bol pripravený. Seničania pricestovali do Trnavy s úmyslom hroziť z brejkov, no ich taktika slávila úspech len po šestnástku súpera. Aj ten sa však herne trápil a riedko zaplnené tribúny videli v prvom polčase futbal sotva priemernej úrovne s množstvom nedovolených zákrokov a častých prerušení. Spartak, ktorý nastúpil v oklieštenej zostave, napokon v 39. minúte s dávkou šťastia otvoril skóre. Mikovič sa rozhodol strieľaným centrom poslať loptu do šestnástky. Tá si na prekvapenie napokon našla cestu do bránky a bez prispenia teča zapadla k pravej žrdi Šullovej brány – 1:0.

Mikovič sa gólovo zaskvel aj na začiatku druhého dejstva a vniesol pokoj do radov svojho tímu. Domáci kapitán si na hranici pokutového územia slabo bránený Mehremičom spracoval loptu a zoči-voči senickému brankárovi ju s prehľadom poslal do siete – 2:0. Seničania ešte dostali šancu na návrat do stretnutia, ale Hromada po ideálnom Leškovom centri nikým neatakovaný namieril len do žrde. V ďalšom priebehu stretnutia si už Senica nedokázala vytvoriť príležitosť na zdramatizovanie súboja. Naopak, v 88. minúte mal na kopačke tretí gól domácich Tambe, ale Šulla si pokryl priestor pri žrdi. Spartak vyhral 2:0, ale výkonom nepresvedčil a ťažil skôr z nemohúcnosti súpera.

FC Spartak Trnava - FK Senica 2:0 (1:0)

Góly: 39. a 47. Mikovič, ŽK: 79. Nikolič, 84. Godál (obaja Trnava), rozhodovali: Očenáš - Benko, Barenčík, 3855 divákov

Trnava: A. Jakubech - Greššák, Godál, Horník (52. Nikolič) - Kadlec (46. Košťál), Bello, Jež, Čonka - Mikovič - Depetris (70. Majtán), També

Senica: Šulla - Hladík, Hušek, Pillár - Šmehyl, Krč (46. Mráz), Kontár (65. Morong), Hromada (74. Klec), Mehremič - D. Leško, J. Dolný

Hlasy po zápase:

Ivan Hucko, tréner Trnavy: „Všetci dobre vieme, že prechádzame obdobím, keď je na nás vyvíjaný veľký tlak. Hra nám v poslednom čase nejde, potrebujeme sa z toho dostať. Dúfame, že toto víťazstvo nám pomôže. Výkon nebol oslnivý, ale niektoré veci z tréningu sme premietli do zápasu, čo ma potešilo. Dúfajme, že nás tento zápas naštartuje a naše výkony budú lepšie.“

Dušan Vrťo, tréner Senice: „Hodnotenie nie je také veselé ako minule, keď sme tu vyhrali 1:0. Trnava dnes strelila dva góly a vyhrala zaslúžene. Prvý gól sme dostali zo štandardky, keď naši hráči urobili taktickú chybu. Nezachytili sme úvod druhého polčasu, opäť sme inkasovali a ťažšie sa nám potom dýchalo. Hromada nepremenil tutovku po prihrávke Leška, škoda, mohli sme zápas zdramatizovať, čo sa nám nepodarilo. Gratulujem Trnave k trom bodom.“

1. Ako dostať akné pod kontrolu? Odhaľte jeho príčiny!

Štart predaja vstupeniek skomplikoval boj s priekupníkmi

Oficiálny predajca sa za chyby ospravedlnil a prijal opatrenia, aby sa situácia pri spustení druhej vlny predaja neopakovala.

Stupava bude mať malé regionálne múzeum keramiky

Ako detašované pracovisko v regióne Záhorie bude múzeum pobočkou Malokarpatského múzea v Pezinku, ktoré sa o jeho chod bude starať v súčinnosti s mestom Stupava.