Pondelok, 27. september, 2021 | Meniny má CypriánKrížovkyKrížovky

Sviatok futbalu v Závode. Hral tam majster z Trenčína

V Závode sa v utorok hralo odložené stretnutie 3. kola Slovnaft Cupu. Na Záhorie zavítal majster Slovenska a obhajca Slovnaft Cupu AS Trenčín, ktorý v minulej sezóne získal pohár po finálovom víťazstve v Poprade z ďalším mužstvom zo Záhoria, FK Senica až

V Závode sa v utorok hralo odložené stretnutie 3. kola Slovnaft Cupu. Na Záhorie zavítal majster Slovenska a obhajca Slovnaft Cupu AS Trenčín, ktorý v minulej sezóne získal pohár po finálovom víťazstve v Poprade s ďalším mužstvom zo Záhoria - FK Senica až po penaltovom rozstrele.

ŠK Závod - AS Trenčín 0:11 (0:6)

Góly: Wesley a Opatovský 3, Bala 2, Koolwijk, Šalata, Schet.

Pred 1030 divákmi rozhodovali Šuniar - Roszbeck, Žákech.

Závod: K. Susko - A. Šíp, M. Blecha, R. Majzún (64. J. Krajčír), Ján Procháska, Jozef Procháska, R. Brenkus, R. Blecha, J. Šišolák, R. Kuklovský (46. J. Brunclík), R. Egl (69. T. Fazekaš), tréner P. Baňovič.

Trenčín: Vozár - Skovajsa, Rundič (46. Jančo), Kleščík (61. Čögley), Šulek, Schet, Koolwijk ( (46. Šalata), Holúbek, Bala, Opatovský, Wesley, tréner Ivan Vrabec.

V Závode to bol futbalový sviatok a zišlo sa sem vyše tisíc priaznivcov futbalu z blízkeho i širokého okolia. Medzi fanúšikmi boli vidieť aj priaznivci futbalu zo Senice, Skalice, Malaciek, Rohožníka, neďalekých Sekúľ, Mor. Sv. Jána, Dojča, Kútov, Brodského, Gbelov a ďalších obcí.

V zápase rýchlejšie ubúdali sily podľa očakávania domácim futbalistom, ktorí s majstrovským Trenčínom ako tak stačili držať krok iba v úvodnej polhodinke. Vedúci gól veľkého favorita dal už v 7. min. Wesley, no v záverečnej štvrťhodinke prvého polčasu sa v priebehu desiatich minút presadili jeho strelci až päťkrát. Po prestávke po siedmom góle, ktorý dal v 50. min. Bala si trenčianski strelci dali na 20 minút „pohov“, no potom opäť za 17 minút nastrieľali ďalšie štyri, na konečných 0:11 uzavrel v 87. min. opäť Bala. Domáci strelci brankára Vozára neohrozili počas zápasu ani raz, s čím sa však aj počítalo. Na druhej strane domáci brankár Kamil Susko, bývalý 15 - násobný reprezentant Slovenska ešte viackrát domácich zachránil od „pohromy.“

„Toto bol taký sviatočný zápas pre ľudí. My sme sa na zápas nesmierne tešili, no na lepší výsledok sme nemohli ani pomýšľať. Trenčín je predsa len niekde inde, je to majster Slovenska a pre nás je to zápis do histórie zahrať si majstrovský zápas proti najlepšiemu slovenskému mužstvu. Škoda však, že sa to hralo už v utorok. Pre nás je to trošku veľa hrať dva zápasy v priebehu 48 hodín, navyše keď nám chýbali niektorí hráči a v nedeľu nám neoprávnene vylúčili stopéra Pavla Uhrinca, s ním by sme možno dostali o dva - tri góly menej, no ako hovorím, tu o výsledok vôbec nešlo. Ako tak sme stíhali možno 30 minút a potom to „prišlo.“ Ešte že nás podržal Kamil Susko v bráne, mohlo to nakoniec dopadnúť pre nás ešte horšie.,“ povedal po zápase najskúsenejší domáci hráč Ján Procháska.