Utorok, 11. august, 2020 | Meniny má ZuzanaKrížovkyKrížovky

Štrkovisko Boričky pri Kopčanoch patrilo najmenším

Holíčski rybári usporiadali preteky pre deti.

Holíčski rybári potešili deti.Holíčski rybári potešili deti. (Zdroj: LADISLAV NOVÁK)

HOLÍČ. Už niekoľko desaťročí členovia holíčskej Miestnej organizácie Slovenského rybárskeho zväzu zachovávajú jednu z tradícií - rybárske preteky pre deti. Obľúbené podujatie venované k ich sviatku malo aj tohtoročné pokračovanie. Štrkovisko Boričky pri Kopčanoch tak patrilo opäť tým najmenším.

Kapor, karas či biela ryba. Malým rybárom urobil radosť každý úlovok. Samozrejme, súťažiacim išlo o to, aby to bol čo najväčší kus a na háčiku čo najviac ulovených rýb.

Pravidlá súťaže boli dané, hodnotili sa úlovky v troch kategóriách. Tí starší lovili na jeden prút s jedným náväzcom a iba technikou na plávanú. Mladšie deti lovili na takzvaný bič, iba bielu rybu, na celkový počet kusov.

A ako to na podobných súťažiach býva, niektorým sa darilo, iným ani vlastné úsilie a trpezlivosť želaný úlovok nepriniesli. Niekoľkohodinové rybárčenie súťažiacich bolo ocenené hodnotnými cenami, ktoré si prevzali tí najlepší v každej kategórii.

Ulovený kapor s dĺžkou 49 centimetrov znamenal prvenstvo pre Ondreja Zabadala. Ako druhá sa umiestnila Aneta Šimková (47 cm), tretie miesto obsadil Ivan Šimek (41 cm).

V ďalšej kategórii si cenu za prvé miesto odniesol Tomáš Zabadal, ktorému sa podarilo uloviť 40,5-centimetrového karasa striebristého. V poradí druhý sa umiestnil Tomáš Pekar (36 cm).

Medzi deťmi nad 6 rokov sa víťazom stal Marek Čepka, ktorý ulovil 58 kusov bielej ryby. V kategórii súťažiacich do 6 rokov si prvenstvo vybojoval Šimon Mlčoch za 39 ulovených kusov bielej ryby. Okrem rybárskeho prútu si ako ocenenie odniesol aj originálnu tortu s rybárskym motívom.

1. Reportáž: Ako sa rodí kvalitné slovenské jahňacie mäso
  2. Desať chorvátskych hotelov v obľúbených letoviskách Slovákov
  3. Kde dovolenkujú Slováci v čase korony?

Našli zabudnutú čivavu v rozhorúčenom aute

Svedkyňa ocenila rýchlu prácu policajtov.

Kompas fanúšika: 6. liga Felber

Najvyššia oblastná súťaž je v základnej časti rozdelená na dve skupiny. Do oboch sme nazreli a prinášame vám zmeny, ktoré sa v mužstvách počas letnej prestávky odohrali.

Momentka  z finálového zápasu Sportika Cup medzi Hlbokým a Rybkami.