Nedeľa, 29. november, 2020 | Meniny má VratkoKrížovkyKrížovky

Trebatice ukončili Spartaku Stráže sériu 14 zápasov bez prehry

V 25. kole futbalovej 5. ligy Západ prišiel Spartak Stráže o možnosť rozšíriť svoju skvelú sériu štrnástich zápasov bez prehry.

Naposledy odchádzali jeho hráči so zvesenými hlavami 4. októbra minulého roku, kedy v jesennej časti prehrali v 10. kole na ihrisku Trebatíc 3:1. Po zápase v Trebaticiach začala ich skvelá séria a Trebatice im ju aj ukončili, keď na Záhorí vyhrali vysoko 5:0, čo je však pre domácich veľmi krutá prehra.

V Záhoráckom derby vyhral Mokrý Háj so Slovanom Šaštín, ktorý sa nerehabilitoval za minulotýždňovú domácu prehru 0:10 s Malženicami a tri body si z H. Orešian priviezli Gbely. Bez bodu okrem Stráží ostali aj Oreské a Bor. Mikuláš, ktorý naposledy bodoval v 22. kole pri remíze 3:3 v Šaštíne a predtým 16. novembra, kedy v 7. kole vyhral doma takisto so Slovanom Šaštín 2:0. Všetky ostatné zápasy prehral.

Horné Orešany - Gbely 1:2 (1:1)

Góly: 11. Ostrihoň - 23. Lukáč, 63. Nemec.

Gbely: Herda - Uhrinec (68. Jurka), Bolebruch, Dvořák, Žáček, Zajíček, Šúrek, Lukáč, Kučera (62. Ondrejkovič), Nemec, Šebesta (89. Karas), tréner Peter Baumgartner.

Domáci začali lepšie a ujali sa vedenia gólom Ostrihoňa - 1:0. Hostia však po góle pridali, prebrali taktovku hry do svojich rúk a vyrovnanie na seba nenechalo dlho čakať. V 23. min. sa o to postaral Mário Lukáč. V druhom polčase už mali hostia pevne hru vo svojej moci a zaslúžene sa dočkali aj druhého gólu, ktorý dal v 63. min. Dominik Nemec. Ten sa nakoniec ukázal byť rozhodujúcim.

Stráže - Trebatice 0:5 (0:2)

Góly: 23. Chebeň, 33. Kirka, 76. Halás, 79. Kotula, 85. Směřička.

Stráže: Hladký - Tomka, Rampáček, L. Letko, I. Letko, Šefčík (66. Bakič), Brunner, Konečný, R. Daniel (74. P. Daniel), Polák, M. Daniel, tréner Mojmír Klokočka.

Domáci Spartak privítal horúceho ašpiranta na postup z Trebatíc. Od začiatku sa hral opatrný futbal a čakalo sa na to, kto spraví prvý chybu. Tá prišla v 22. min. na strane domáceho Rampáčka, ktorý zbytočne fauloval Kirku a z nariadenej penalty išli hostia do vedenia. Spartak mal veľké problémy presadiť sa proti kompaktnej obrane hostí, ktorá zachytávala rodiace sa šance už v začiatku. Hostia do polčasu pridali ešte jeden gól Kirkom z brejku – 0:2.

Po prestávke sa hralo opäť opatrne, hostia jednoducho odkopávali lopty a čakali na brejky. Domácich mohol v 65. min vrátiť do zápasu vlastný gól Trebatíc, no postranný rozhodca odmával ofsajd, čomu sa čudoval aj hlavný rozhodca i delegát stretnutia. Od tejto chvíle Stráže otvorili hru, Trebatice vyčkávali na brejky z ktorých pridali ešte ďalšie góly. Výsledok 0:5 je pre domácich krutý, no víťazstvo hostí je zaslúžene. Počas celých 90 minút išli za víťazstvom a tak sa aj stalo.

Mokrý Háj - Šaštín 5:2 (1:1)

Góly: 24. Sušienka, 54. Kaprálik (11), 59. Irša, 67. a 70. Jánošík - 31. Schlosser (11), 50. Dóža.

Mokrý Háj: Juračka - Hladký, Kaprálik, Jánošík, Klein (51. Sloboda), Valúch, Brezina, Rehák, Irša (62. Chrenka), Pobuda (70. Mucha), Sušinka, tréner Vladimír Váňa.

Šaštín: Vach - Šedivý, A. Mošať, Waldhauser, Tuma (37. Koníček), J. Mošať (73. Bartal), Júva, Schlosser (81. Popovič), Dóža, Valla, Bulka, tréner Viktor Buzay.

Hostia prišli s defenzívnou taktikou, na ktorú domáci dlho nevedeli nájsť recept. V 24. minúte však otvoril po vysunutí Rehákom skóre zápasu Sušienka. Za ruku v pokutovom území však vyrovnával z bieleho bodu Schlosser. V 50. minúte už Šaštín vyhrával, keď Dóža potrestal nedorozumenie domácej obrany. Ochvíľu však vyrovnával z penalty Kaprálik a o šesť minút neskôr domáci opäť viedli, keď sa hlavou po rohu presadil Irša. Ten sa však zranil (tržná rana na hlave) a musel ho vystriedať Jánošík. Ani ten dlho nemlčal a dvomi gólmi uzavrel na konečných 5:2.

Bor. Mikuláš - V. Kostoľany 0:3 (0:2)

Góly: 20. Balón, 40. Strečanský, 81. Janega.

Bor. Mikuláš: Bednár - Plaisner, Kassay, Wallner, Sokol, Petrík, Fuksa, Daniel, Cintula, Šedivý, Lipár (59. Pálka), tréner Ľubomír Obuch.

V prvom polčase hrali hostia s vetrom, čo im pomohlo najmä pri štandardných situáciách, z ktorých dali dva góly. Prvý gól padol po centri za obranu, kedy si loptu do siete zrazil domáci stopér. Na 0:2 upravil Strečanský, ktorý doklepol strieľaný center na zadnú týč. V druhom polčase využívali podporu vetra domáci, avšak túto výhodu nevyužili, pričom najmä Fuksove pokusy volali po góle. Definitívne uzavrel skóre stretnutia Janega, ktorý potrestal chybu v domácej rozohrávke.

Križovany - Oreské 3:1 (1:0)

Góly: 45. a 64. Baláž, 80. Šiška -– 70. Mikuš.

Oreské: P. Štefka - Baláž, Královič, Šefčík, Oliva, L. Štefka, Mikuš, Černek, A. Hrbatý, Regásek, Štepanovský, tréner Libor Koníček.

V prvom polčase mali domácu územnú prevahu s množstvom šancí, ale Baláž, Dobiš a Šuran svoje šance nepremenili. Hostia sa prezentovali nebezpečnou strelou, ale Drinka ju vyrazil na roh. Domáci sa dočkali gólom do šatne, keď prihrávku z ľavej strany poslal do siete Baláž. V druhom polčase zvyšoval na 2:0 ten istý hráč, keď z rohu šestnástky namieril do opačného rohu brány. Oreske znížilo po peknej akcii, kedy vyšachovali domácu obranu a Mikuš iba doklepával do prázdnej brány, ale posledné slovo mal domáci Šiška, ktorý z 20 metrov stanovil na konečných 3:1.

Malženice - Krakovany 6:0 (1:0), Sedlák 3, Buhanec, Braniša, Hutár, Zvončín - Hlohovec 1:2 (1:0), M. Klenkovič - Š. Chalány, Pinček, voľno - Mor. Sv. Ján.

1. Malženice 23 19 3 1 95:19 60

2. Trebatice 23 18 4 1 69:12 58

3. Stráže 24 13 6 5 62:51 45

4. Zvončín 24 14 3 7 61:27 45

5. Hlohovec 23 13 4 6 39:22 43

6. Gbely 23 11 3 9 45:42 36

7. Križovany 24 11 3 10 43:40 36

8. Mokrý Háj 23 9 3 11 34:38 30