Pondelok, 25. jún, 2018 | Meniny má Tadeáš

Hokejisti Skalice i Senice kráčajú od prehry k prehre

V 7. kole Tipsport extraligy hrali Skaličania proti „domácej“ Banskej Bystrici v Brezne, ktoré sa pre ňu stalo dočasným domácim štadiónom.

Skaličania opäť nedokázali streliť ani jediný gól a prehrali už šieste stretnutie v rade.

BAN. BYSTRICA - SKALICA 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)

Góly: 14. a 29. Kudrna, 39. Handlovský, 58. Montgomery.

Pred 1300 divákmi rozhodovali Baluška - Holienka, Tvrdoň. Vylúčení 3:8 na 2 min., Rosandič (BB) 5 + DKZ. Presilovky 2:0, oslabenia 0:0.

Ban.Bystrica: Wiikman - Montgomery, Nicastro, Rosandič, Jaborník, Bambúch, Luža, Biro, Predajniansky - Kudrna, Kytnár, Hudec - Handlovský, Preisinger, Kafka - Matoušek, Block, Róth - Bendík, Zigo, Lamper.

Skalica: Romančík - Gründling, Nechala, Mikéska, Jankovič, Horváth, Krejčiřík, Popela - Méry, Školiak, J. Jurík - Stloukal, Dvonč, Vaškovič - Bezúch, Štumpf, Jabrocký - Rejžek, Romančík, Bene.

Domáci kráčali s istotou k víťazstvu a vôbec sa nezaoberali tým, že hrali prvýkrát v extralige na breznianskom štadióne. Od začiatku si vytvorili tlak a mali to aj jednoduché, pretože čelili súperovi, ktorí nevedel, čo robiť. Skaličania sa zamerali na obranu, prakticky z nej nevychádzali a čiastočne sa im táto defenzíva vyplatila. V prvej tretine inkasovali len jeden gól z hokejky Kudrnu, ktorý sa zrodil v 14. min po kombinácii s Lužom a Hudecom. Kudrna sa postaral v druhej tretine aj o ďalší gól, no pri ňom už úradoval videozáznam a riešil jeho zdvihnutú hokejku pri tečovaní puku. Gólom do šatne, v poradí tretím, si v 39. min už „barani“ zažiadali jasne o tri body, ocitol sa pri ňom Handlovský a aj Kafka, s ktorým si puk pekne narazil a Handlovský ho po vyrazenej strele aj dorazil. V tretej tretine sa prakticky dohrávalo, jasné víťazstvo Bystričanov prikrášlil strelou od modrej v 58. min v presilovke Montgomery, navyše, nepremenil trestné strieľanie v 45. min Handlovský.

Ďalšie výsledky 7. kola: Martin - Zvolen 2:5, Košice - Poprad 0:1 s.n., Trenčín - Nitra 2:1 p.p., Piešťany - Žilina 7:4.

11. SR 20 3 0 1 0 2 8:11 2

Ďalší program HK 36 Skalica - 8. kolo 30.9. o 1.7 h Nitra - Skalica, 9. kolo 3.10. o 17. h Skalica - Poprad, 10. kolo 5.10. o 17. h Skalica - Žilina.

Po Bardejove nezvládla Dukla ani domáce stretnutie 6. kola 1. ligy s Detvou, hoci vyhrávala už 3:1. Po šiestom kole je na desiatom mieste.

DUKLA - DETVA 3:6 (0:1, 3:2, 0:3)

Góly: 24. Jurák, 28. F. Novák, 33. Kalináč - 2. Žilka, 35. Grahan, 38. a 48. Parkhouse, 48. P. Fekiač, 50. Srnka.

Pred 363 divákmi rozhodovali Fridrich - Beniač, Kacej. Vylúčení 4:5 na 2 min. Presilovky 1:2, oslabenia 0:0.

Dukla: Peksa (48. Porubský) - Loydl, Reissmüller, Janík, Gula, Perniš, Kubica, Mrázik - Glemba, Kalináč, Jurák - Lantoš, Šúrek, F. Novák - Mikolášek, Surovka, Penák - Blaško, Vereš, Záborský, tréner Pavel Klečko.

Dukla začala zodpovedne, už v 3. min. hrala presilovú hru, no strely obrancov nenašli svoj cieľ. V 6. min. Penák spomedzi kruhov trafil len brankára hostí. O minútu Peksa zachránil pred Žilkom. Útoky sa striedali naobidvoch stranách, no hostia boli nebezpečnejší. V 11. min. Parkhouse z uhla ešte nedal, ale z presilovky Žilkova strela prešla pomedzi chrániče Peksu - 0:1. Potom domáci nevyužili presilovú hru, naopak, Peksa musel zachraňovať v oslabení pred Žilkom. V tejto časti hry Dukla vyšla strelecky naprázdno, napriek veľkej prevahe striel v pomere 19:9.

V druhej tretine v 24. min. po strele Janíka vyrovnal Jurák na 1:1, Dukla sa dočkala aj druhého gólu, keď strelu Gulu od modrej tečoval vo vzduchu F. Novák a potešil divákov - 2:1. Senica bola v tejto časti aktívnejšia, v 31. min. Kalináč z uhla ešte neuspel, ale pri presilovej hre dal tretí gól domácich - 3:1. Po góle si tréner hostí vybral oddychový čas a to ich nakoplo. Vytvorili si tlak, presilovú hru síce nevyužili, ale keď naskočil na ľad vylúčený Gula, Grahan znížil na rozdiel gólu a v závere tretiny gólom Parkhousa aj vyrovnali.

Aj v tretej tretine sa hral zaujímavý hokej, v 45. min. Jurák zblízka trafil len brankára a o minútu na to Fekiač spoza brány nezasunul puk - 3:4. O ďalších 36 sekúnd pridal Parkhouse piaty gól hostí, keď medzitým Mikolášek v šanci neuspel. Po piatom góle Peksu nahradil Porubský, ale aj ten inkasoval, keď ho v 50. min. prekonal Srnka strelou pod hornú žrď - 3:6. V závere sa Dukla snažila, vytvorila si tlak, ale bez gólového efektu. (Pavol Macek)

Ďalšie výsledky: Spiš. N. Ves - Bardejov 3:2, Trnava - Michalovce 0:1, Prievidza - SR U 18 6:2, Topoľčany - Prešov 2:3 p. p., Lipt. Mikuláš - Pov. Bystrica 6:1.

12. P.Bystrica 5 0 0 0 5 4:28 0

Ďalší program Dukly - 7. kolo 1.10. o 17. h Prešov - Dukla, 19. kolo 3.10. o 17. h Lipt. Mikuláš - Detva.

1. Križovatka kultúr Maroko: Dobrodružné cesty naprieč krajinou
  2. Úspešní Slováci radia: Presadiť sa dá vždy, snívať nestačí
  3. Anketa: Čo je pre Slovákov dôležité pri nákupoch?