Štvrtok, 9. júl, 2020 | Meniny má LujzaKrížovkyKrížovky

Hokejisti zo Záhoria bez bodu i streleného gólu

Hokejisti Skalice i Senice ostali vo svojich majstrovských stretnutiach nielen bez bodu, ale aj bez streleného gólu.

V 6. kole hokejovej Tipsport extraligy boli nad sily Skaličanov majstrovské Košice a v 5. kole 1. ligy zase nad sily Seničanov víťaz základnej časti minulého ročníka 1. ligy Bardejov.

SKALICA - KOŠICE 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)

Góly: 1. Sojčík, 22. Češík, 39. Kolena, 58. Spilar.

Pred 1057 divákmi rozhodovali J. Konc - Orolín, J. Tvrdoň.

Vylúčení 4:4 na 2 min. Presilovky a oslabenia 0:0.

Skalica: Lipovský - Gründling, Nechala, Mikéska, Jankovič, Horváth, Krejčiřík, Popela - Méry, Školiak, Jurík - Stloukal, Dvonč, Vaškovič - Bezúch, Štumpf, Jabrocký - Rejžek, Romančík, Bene, tréner Štefan Mega.

Košice: Hylák - Cebák, Jánošík, Štrbák, Černák, Šeda, Drgoň, Macejko - Bartánus, Kolena, Lapšanský - Sojčík, Češík, Spilar - Bartoš, Chovan, Stupka - Jenčík, Markuš, Hinďoš, tréner Anton Tomko.

Od úvodného buly držali iniciatívu v hre hostia. Už v 1. min. nastrelili žŕdku a vzápätí Sojčík využil zaváhanie domácej obrany a s prehľadom prekonal Lipovského. Obraz hry sa nemenil ani v ďalšom priebehu. Skaličania sa napokon mohli dočkať vyrovnania v závere úvodnej tretiny, keď puk poskakoval v bránkovisku hostí, obrana Košíc ho ale dokázala upratať do bezpečia.

V úvode druhej tretiny hostia pritlačili a zo svojej aktivity vyťažili druhý gól. Češík sa oprel do puku, ktorý si nešťastne zrazil do vlastnej siete jeden zo skalických hráčov. V ďalšom priebehu hry boli Košičania silnejší na puku, no Lipovský v bránke Záhorákov úspešne odolával náporu majstra. Na druhej strane sa do šance dostal Méry a po ňom aj Stloukal, Hylák si však držal čisté konto. V závere druhej tretiny hostia vystupňovali svoj tlak a pridali tretí gól z hokejky Kolenu.

Začiatok tretej tretiny patril domácim. Zvýšili úsilie, bojovnosť aj rýchlosť a vytvorili si šance. Gól na hokejke mal Méry, no svoju možnosť pred Hylákom nevyužil. Košičania si v ďalších minútach pohodlný náskok udržiavali a v závere ho dokonca po peknej kombinácii ešte zvýšili, keď v 58. min. prekonal Lipovského strelou pod hornú žŕdku Spilar - 0:4

Štefan Mega, tréner Skalica: „Pre naše mužstvo to bola veľká škola. Chlapci videli, ako vyzerá konsolidované mužstvo, ktoré vedelo, čo chce hrať. Od začiatku boli Košice lepšie, dali gól a potom si robili, čo potrebovali. Dostali sme sa síce do šancí aj my, ale náš tím nemá také skúsenosti ani lídrov ako Košice.“

Ďalšie výsledky 6. kola : Nitra - Banská Bystrica 4:6, Poprad - Piešťany 2:1, Žilina - Martin 3:4 s. n., Zvolen - Trenčín 0:1 s. n., SR U 20 - Martin 0:2.

BARDEJOV - DUKLA 5:0 (2:0, 1:0, 2:0)

Góly: 13. Takáč, 13. a 37. J. Prokop, 44. Segľa, 49. Markuš.

Pred 550 divákmi rozhodovali Husár - Bednár, Gavalier.

Vylúčení 6:7 na 2 min. Presilovky 2:0, oslabenia 0:0.

Senica: Peksa (44. Porubský) - Loydl, Reissmüller, Gula, Janík, Perniš, Mrázik, Kubica - Glemba, Kalináč, Jurák - F. Novák, Šúrek, Lantoš - Mikolášek, Surovka, Penák - Blaško, Vereš, Záborský.

Vedúci celok začal útočne, už 1. min. ušiel obrane Dukly Baláž, no Peksa zachránil. O chvíĺu Devečka trafil žrdku brány hostí. V 3. min. Takáč využil početnú prevahu o dvoch hráčov (vylúčení Šúrek, Mikolášek) - 1:0. O pár sekúnd sa F. Novák rýchlo presunul pred bránu domácich, Hopkovič mu zabránil skórovať. V 6. min. Blaško našiel Vereša, jeho strelu tečoval domáci obranca, puk išiel tesne vedľa ľavej žrďky. V 13. min. Prokop backhandom pod hornú žrďku - 2:0.

V druhej tretine Perniš od modrej len do lapačky domáceho gólmana, potom dva razy nepresadil Jurák. V 27. min. kapitán Maroš Reissmuller len do betónu Andreanina brankára Bardejova. V 37. min. Prokop šikovne spoza brány zasunul za chrbát Peksu. Domáci viedli trojgólovým rozdielom.

V tretej tretine v 44. min. Segľa zobral puk obrancovi Gulovi, domáci útočník medzi betóny brankára Dukly - 4:0. Po tomto góle Peksu vystriedal Porubský. V 48. min. Mikolášek našiel dobre postaveného Penáka, jeho nepresná strela minula bránu Bardejova. O minútu Markuš prekonal Porubského a dal piaty gól favorita. V 51. min. sa nezapísal do streleckej listiny ani Martin Mikolášek, a tak Dukla odišla z východu s vysokou prehrou a bez gólu i keď mala až 29 striel. Najusilovnejší bol M. Kalináč, ale z jeho šesť pokusov ani jeden neskončil v sieti.

Ďalšie výsledky 5. kola 1. ligy : SR 18 - Spiš. N. Ves 5:1, Trnava - Pov. Bystrica 8:1, Prešov - Lipt. Mikuláš 2:0, Michalovce - Prievidza 8:5, Detva - Topoľčany 8:2.