„Nevďačný“ Sebastian Kopiar rozhodol derby v Borskom Svätom Jure

V 9. kole Majstrovstiev oblasti mužov sa asi najzaujímavejšie stretnutie hralo v Borskom Svätom Jure, kde úspešný nováčik privítal Kúty, nedávno ešte mužstvo krajských súťaží.

Domáci vyhrali tesne 2:1 a gól s prívlastkom víťazný dal Sebastian Kopiar, hráč Kútov, no v drese súpera na hosťovaní.

V Radimove predstavili svoju novú posilu, keď od nastávajúceho kola by si mal ich dres obliekať Pavol Masaryk, býv. hráč Myjavy, Trnavy, Slovana a Senice.

Š. Humence - Kopčany 2:0 (0:0)

Góly: R. Horváth, R. Búzek.

V slušne hranom stretnutí boli Kopčany domácim viac ako vyrovnaným súperom. V prvom polčase zahodili obidve mužstvá niekoľko dobrých šancí, v čom vynikal najmä domáci Matula. Úvodný gól stretnutia padol v 55. min., keď po prihrávke P. Václavka otvoril skóre Radek Horváth. Hosťujúci Vašíček nepremenil šancu na vyrovnanie a po ňom lob Tomáša Vacha smerujúci do siete stačila obrana hostí odvrátiť. Ujala sa až dorážka striedajúceho Roba Búzeka v 90. min. Š. Humence víťazstvo doslova vydreli. R Smaženka, Ďurica (Karol Vajda)

Sekule - Jablonica 2:0 (2:0)

Góly: V. Hujsa, M. Chvátal.

O všetkom sa rozhodlo v prvom polčase, keď domáci získali dvojgólové vedenie. Skóre otvoril v 18. minúte nestárnuci Vlado Hujsa a v 24. min. pridal Martin Chvátal (brat senického ligistu Juraja) druhý gól - 2:0. Sekule mali aj viacej šancí, no zostali nevyužité. Po zmene strán sa domáci uspokojili s výsledkom, prestali hrať a zápas sa len dohrával. R Morvay, Šimek. (Andrej Trajlínek)

Vlado Hujsa nezabudol strieľať majstrovské góly ani vo svojej 40 - ke.

Rybky - P. Močidľany 1:1 (0:1)

Góly: Miro Petrúfka - O. Hološka.

Prvý polčas sa hral vo svižnom tempe. Domáci mali viacej šancí, no skóre otvorili hostia v 20. min. gólom Ondreja Hološku. Do druhého polčasu nastúpili domáci so snahou aspoň vyrovnať. Podarilo sa im to až dve minúty pred koncom zápasu Mirovi Petrúfkovi. R Lapoš, Škrinár. (Milan Blažek)

Koválov - Brodské 0:1 (0:0)

Gól: M. Daniel.

Vo vyrovnanom zápase boli šance na oboch stranách. V druhom polčase mali viacero šancí hostia a jednu z nich dokázal v 70. min. Milan Daniel premeniť na víťazný gól. R Petránek, Hušek. (Michal Šimon)

Radošovce - Cerová 5:2 (3:1)

Góly: T. Vacula 2 z 11, E. Petrovič, A. Mikuš, R. Ondráš - J. Beňa, M. Pípa.

Premenenou penaltou Tomáša Vaculu a gólom Eda Petroviča viedli domáci po polhodine hry už 2:0. V 34. min. však Jozef Beňa znížil na 2:1, no v 40. min. vrátil domácim dvojgólové vedenie Adam Mikuš. Hneď po prestávke bol v 48. min. vylúčený brankár hostí Marek Holič, keď fauloval mimo šestnástku. Druhou premenenou penaltou zvýšil Vacula na 4:1 a v samom závere Roman Ondráš na hrozivých (pre Cerovú) 5:1. V nadstavenom čase ešte korigoval Martin Pípa na 5:2. ČK 0:1 (Marek Holič), R Tokoš, Holenka. (Tomáš Vacula)

Bor. Sv. Jur - Kúty 2:1 (2:0)

Góly: M. Ťažký, S. Kopiar (11) - M. Palkovič.

Domáci mali raketový nástup, keď sa ujali vedenia už v 15. min. hlavičkou Ťažkého. V 20. min. už bolo 2:0, keď z penalty zvyšoval Sebastian Kopiar, hráč Kútov v Borskom Sv. Juri na hosťovaní. V druhom polčase hostia ožili. V 75. min. znížili Matej Palkovič na 2:1. Domáci museli o svoje víťazstvo ešte bojovať. Hralo sa pred vyše 300 divákmi. R Štora, Dzindzík st. (František Rybár)

Radimov - Hlboké 4:1 (2:1)

Góly: J. Urbánek (11), A. Foriška, A. Šebesta, D. Krchňavý - Martin Sládek.

Posledné mužstvo v tabuľke sa predstavilo v dobrom svetle a už v 15. min. sa ujalo vedenia gólom Sládeka - 0:1. Domáci ešte do polčasu stihli otočiť na 2:1, keď premenenou penaltou v 33. min. vyrovnal Jakub Urbánek a v 42. min. otočil skóre v ich prospech Aleš Foriška. Po ceste na polčasovú prestávku bol vylúčený hosťujúci Baran a hostia dohrávali oslabení. To domáci využili na strelenie ešte dvoch gólov. Už v 49. min. „presilovku“ využil Andrej Šebesta a v 81. min. uzavrel skóre David Krchňavý na zaslúžených 4:1. Domáci cez prestávku predstavili svojho nového hráča, keď sa do materského klubu po vyše dvojročnej prestávke zavinenej zranením vrátil dvojnásobný kráľ corgoňligovývh strelcov Pavol Masaryk. ČK 0:1 (45. Baran). R Rusinko, Polakovič. (Jozef Žilínek)

Vrádište - Petrova Ves 0:1 (0:1)

Góly: D. Gál.

Do polčasu mali domáci tri dobré šance, no nevyužili ich. Hostia tak s protiútoku udreli a v 10. min. strelili David Gál ich víťazný gól - 0:1. V druhom polčase očakávaný veľký tlak domácich neprišiel, a tak si body zobrali hostia. R Otočka, Mikuš. (Vladimír Vlk)

DOHRÁVKA

Radošovce - Hlboké 4:0 (3:0)

Góly: D. Janeček 2, L. Sloboda, E. Petrovič.

Ďalší program ObFZ Senica

Majstrovstvá oblasti 10. kolo - 4.10. o 15 h Hlboké - Vrádište, 5.10. o 10 h Kúty - Radimov, o 15 h Kopčany - Jablonica, Petr. Ves - Sekule, Cerová - Bor. Sv. Jur, Brodské - Radošovce, Pop. Močidľany - Koválov, Š. Humence - Rybky.