Štvrtok, 17. august, 2017 | Meniny má Milica

Po Dubnici aj Nové Mesto vyfasovalo v Skalici trojku

V druhom stretnutí po sebe dosiahli Skaličania rovnaký výsledok, keď svojmu súperovi nastrieľali tri góly a žiadny nedostali.

Po Dubnici bolo tentoraz ich súperom posledné Nové Mesto nad Váhom a priepastný rozdiel v tabuľke sa odrazil aj vo výške skóre.

MFK Skalica - Nové Mesto 3:0 (2:0)

Góly: 2. Ľ. Ulrich, 32. a 90. D. Šebesta.

Pred 565 divákmi rozhodovali Cifrík - Gallo, Mikulaj.

ŽK 2:3 (33. L. Švrček, 38. Konečný - 24. Straka, 29. Vlado, 34. Šustek).

Skalica: Fišan - Čavojský, Konečný, Majerník, Černek - L. Švrček (76. Šefčík), Vaško, Neoveský, M. Švrček (60. Kleiber) - Šebesta, Ulrich (81. Petrovský), tréner Štefan Horný.

Nové Mesto: Chovan - Miklovič, Straka (68. Vlček), Kutaj (71. Omasta), Šutka, Vlado, M. Šebek (85. Strelka), Janso, Bariš, L. Šebek, Šustek, tréner Vladimír Hyža.

Domáci mali doslova raketový vstup do zápasu, keď už v 2. min po štandartnej situácii skóroval Ľubomír Ulrich - 1:0. O ďalšie dve minúty mohol Ulrich pridať druhý gól, ale po rohovom kope Šebestu pálil nad bránu hosťujúceho Chovana. V 18. min. Šebesta ideálne vysunul L. Švrčka, ale ten v čistej šanci prízemnou strelou minul ľavú tyč súperovej brány. Hostia boli v útoku bezzubí, domáci mali loptu takmer stále v moci. V 32. min. sa v šestnástke súpera zbavil dvoch obrancov Daniel Šebesta a prudkou strelou zvýšil na dvojgólový rozdiel - 2:0. Až v 43. min. mali príležitosť na skórovanie aj hostia, ale po centri Straku pálil L. Šebek (býv. hráč Myjavy) len do hradby tiel domácich. Polčas tak skončil za stavu 2:0.

Dano Šebesta (v strede na zemi) je zatiaľ výraznou oporou Skaličanov v doterajšom priebehu 2. ligy. S č. 16 Andrej Petrovský.

Po prestávke v 50. min. zahral Vaško roh nakrátko na Čavojského, ktorý centrom našiel hlavu Konečného, no ten nezakončil presne. V 53. min. Šebesta padáčikom uvoľnil Ulricha, ale jeho strela minula pravú tyč. V 58. min. priamy kop Straku efektne „robinzonádou“ chytil Fišan. V 72. min. po akcii Vaška pálil tesne vedľa ľavej tyče L. Švrček. V 88. a v 89. min. dvakrát strieľal Šefčík, prvú strelu mu brankár Chovan chytil, druhou bránu minul. Najkrajšia akcia zápasu prišla v 90. min., keď Vaško vysunul vpravo Kleibera, ten preniesol hru na Daniela Šebestu, ktorý technickou strelou k pravej tyči stanovil konečné skóre na 3:0.

Výsledky 8. kolo: Skalica - Nové Mesto 3:0, Žilina B - Šamorín 2:1, FC Nitra - Slovan B 0:1, Dubnica - Šaľa 4:1, Sereď - Dolná Ždaňa 0:0, Senec - Trnava B nehrali.

12. N.Mesto 8 0 1 7 3:18 1

1. Letné kúpanie má ďalšiu obeť, žena zo senického okresu sa utopila na Zlatých pieskoch 1 221
  2. Najlepší obranca ligy Skaličan Škápik: Pre hráča je česť hrať za mesto, kde sa narodil Foto 336
  3. Na Národnú púť do Šaštína mimoriadne vlaky nepôjdu, nemá ich kto zaplatiť 333