Pondelok, 14. jún, 2021 | Meniny má VasilKrížovkyKrížovky

Vedúce Dubovce doma zaváhali, lídrom už Rohov

V šiestom kole majstrovstiev oblasti II. triedy zaváhali vedúce Dubovce doma s Letničím, čo využili futbalisti Rohova, ktorí po presvedčivom víťazstve s Kunovom sa vyhupli do čela tabuľky.

MAJSTROVSTVÁ OBLATI II. TRIEDA

Lak.N.Ves - Hradište 7:2 (3:0)

Góly: Hubek 3, Hílek, Cintula, Joniak, Orlík - Sadloň, Michalička.

Domáci sa ujali vedenia v 20. min., keď center Haramiu doklepol do brány Vlado Cintula. V 25. min. centrovanú loptu Filip Hubek poslal strelou k tyči na 2:0. Silnú polhodinu domácich zakončil v 31. min. sólom cez štyroch hráčov Peter Hílek - 3:0. Po zmene strán hostia ožili a dvomi gólmi sa vrátili do zápasu. V 49. min. znížil Martin Sadloň a v 52. min. Filip Michalička - 3:2. Ich nádej však žila iba do 60. min., kedy po centri Winklera zvyšil Hubek na 4:1. Ten istý hráč zavŕšil o tri minúty hetrik, keď sa presadil hlavou. Domáci sa presadili ešte v samom závere, keď hrajúci tréner Joniak v 88. min. a Ferko Orlík v 90. min. zvyšovali na konečných 7:2. R Cabadaj. (Tibor Velický)

Rohov - Kunov 5:2 (4:0)

Góly: Patrik Kessl 4, Flámik - J. Kubovič, L. Blanárik.

Derby vyšlo lepšie domácim. V 4. a 7. min. dal dva zlepené góly Kessl a v 18. min. trafil pekne z voleja Flámik na 3:0. Polčasové skóre uzavrel utešenou strelou z 20 m opäť Kessl - 4:0. Hostia sa po prestávke zlepšili, no góly dávali až po piatom góle domácich, ktorý dal v 67. min. opäť Kessl. V 75. min. znížil na 5:1 Juraj Kubovič a na konečných 5:2 dlhoročný hráč Rohova Lukáš Blanárik. R Pišoja, Patka. (Karol Vajda)

Čáry - Štefanov 1:3 (0:2)

Góly: J. Flajžík - Klena, Ovečka, R. Macek.

Nováčik zo Štefanova sa dostal do rýchleho vedenia, keď už v 13. min. sa presadil Dalibor Klena - 0:1. Domáci sa z toho nevedeli dlho spamätať, navyše v 29. min. inkasovali aj od Mira Ovečku - 0:2. Hneď po príchode zo šatní zvýšil Roman macek na 0:3 a definitívne zlomil odpor domácich. Tí síce v 59. min. znížili Jánom Flajžíkom na 1:3, no na viac im už neostali sily. R Smaženka. (Pavol Morávek)

Smolinské - Sobotište 1:3 (1:1)

Góly: Kurc - M. Blanárik, Nečas, Tomeček.

Domáci nastúpili značne oslabený v bráne s hráčom z poľa Miroslavom Bílym. Ten inkasoval už v 4. min. po strele mareka Blanárika z 30 m - 0:1. Domáca snaha o vyrovnanie priniesla ovocie v 30. min., keď sa presadil po peknej spolupráci s Jarábkom Peter Kurc, ktorý nastúpil na súťažný zápas po dvoch rokoch - 1:1. V druhom polčase hostia pritlačili, čoho výsledkom boli dva strelené góly. V 51. min. ich dostal do vedenia Denis Nečas a v 79. min. pridal ich tretí gól Miro Tomeček - 1:3. R Holenka, Bednár. (Peter Kurc)

Dubovce - Letničie 1:1 (1:1)

Góly: A. Stúpal - M. Knap.

Domáci chceli potvrdiť svoje vedúce postavenie v tabuľke, no Letničie bolo proti. Hostia sa ujali vedenia v 13. min. gólom Michala Knapa - 0:1. Domáci potom pritlačili, no dlho sa nevedeli presadiť, až sa to napokon podarilo nestarnúcemu Antonovi Stúpalovi, ktorý v 36. min. prekonal takisto veterána v bráne hostí Jozefa Lánika na konečných 1:1. Po zmene strán sa síce hralo iba na jednu bránu, keď domáci súpera tlačili a hostia podnikali len ojedinelé protiútoky, ale gól už nepadol. R Otočka, Zabadal. (Tomáš Mikula)

Unín - Prietrž 2:1 (2:1)

Góly: Hoferka, Mihál - Fulier.

Domáci sa dvakrát presadili v prvej polhodine, keď v 3. min. dal ich vedúci gól Erik Hoferka a v 26. min. pridal Adam Mihál gól na 2:0. Uspokojenie hráčov Unína využil o dve minúty Róbert Fulier na zníženie, no viac gólov sa už diváci nedočkali. Víťazstvo domácich bolo zaslúžené. Hostia dohrávali oslabení, keď v 90. min. videl ČK Petráš. R Hušek. (Boris Malík)

Smrdáky - Trnovec 1:0 (0:0)

Gól: Danihel.

Po celý zápas dominovali domáci, no dlho sa nevedeli presadiť. Až na začiatku druhého polčasu sa domáci tešili, keď v 52. min. rozhodol o ich víťazstve Tomáš Danihel - 1:0. Obe mužstvá si potom vypracovali niekoľko príležitostí a domáci sa museli o svoje víťazstvo obávať. Dobrý výkon R Mrázka. (Ľubomír Vričan)

1. Rohov 6 4 2 0 21:7 14

2. Lakš.N.Ves 6 4 1 1 22:10 13

3. Dubovce 6 3 3 0 17:5 12

4. Sobotište 6 4 0 2 12:11 12

5. Smrdáky 6 3 2 1 15:6 11

6. Letničie 6 3 2 1 11:9 11

7. Kunov 6 3 1 2 13:9 10

8. Smolinské 6 2 2 2 12:14 8