Nedeľa, 5. december, 2021 | Meniny má OtoKrížovkyKrížovky

Lídrom majstrovtiev oblasti ostáva Cerová, čierny Peter pre Hlboké

Vo futbalových majstrovstvách oblasti Senica sa v kategórii mužov hralo počas uplynulého víkendu šieste kolo.

Na čele tabuľky sa niž nezmenilo, vedúca Cerová si v domácom zápase kola jasným víťazstvom s tretími Šajdíkovými Humencami udržala vedenie a ako jediná ostala bez prehry. A keďže v Petrovej Vsi nevyhrali ani druhé Radošovce, ich zaváhania využili futbalisti Borského Svätého Jura. Po presvedčivom víťazstve v Jablonici poskočili už na 2. miesto.

Na spodku tabuľky bodovali všetky tri poledné mužstvá, vyhrali však iba Kopčany a tak "čierny Peter" ostal pre Hlboké. Minimálne do nasledujúceho kola.

MAJSTROVSTVÁ OBLASTI 6. KOLO

Cerová - Š.Humence 4:0 (2:0)

Góly: Beňa 3, Horňák.

Domáci otvorili skóre už v 4. min. Beňom a ten istý hráč zvýšili v 44. min. gólom do šatne vedenie domácich na 2:0. Po zmene strán v 77. min. uzavrel Jozef Beňa svoj hetrik a v 88. min. uzavrel strelecký účet zápasu Peter Horňák. Domáci ešte niekoľko ďalších šancí nevyužili. R Pišoja, Polakovič. (Ľubomír Pavlík)

Hlboké - Koválov 1:1 (1:1)

Góly: 26. Chovanec - 20. Hlavenka.

Domáci chceli vymazať nulu z kolonky bodov, čo sa im aj podarilo, no spokojní rozhodne nie sú. V 20. min. sa hostia po rohu ujali vedenia Mariánom Hlavenkom. Domácich gól zaskočil, no vyrovnanie nenechalo na seba dlho čakať. V 26. min. po výbornej kombinácii nahral R. Morávek Bronislavovi Chovancovi a ten strelou z 20 m prekonal Pretóryho - 1:1. Hlboké pokračovalo v aktivite, no do prestávky sa skóre už nezmenilo. V 47. minúte sa po Chovancovej hlavičke dostal do šance Hečko, ale sám pred Pretórym neuspel. V 55. min. sa mohli radovať hostia po trestnom kope Macu. V 61. min. sa do šance dostal Pitorák, ale Pretóry bol namieste. V 71. min. Hečko tvrdou strelou prekopol bránku. Tlak domácich silnel, ale gól streliť nedokázali. Naopak, hostia v 85. min. po rýchlom protiútoku takmer strelilo druhý gól. R Mrázek, Mikula. (Peter Koprla)

Kopčany - Vrádište 5:1 (2:1)

Góly: M. Vašíček, J. Blažek (11), M. Ivan, J. Novák, T. Dubecký - P. Palkovič.

Prvú polhodinu bola hra vyrovnaná. Domáci viedli od 20. min. gólom Milana Vašíčka, hostia v 34. min. vyrovnali Petrom Palkovičom. V 37. min. strelec gólu fauloval vo vyloženej šanci domáceho útočníka, videl ČK a Jakub Blažek dostal z penalty domácich opäť do vedenia. Po prestávke domáci početnú výhodu využili na strelenie ďalších troch gólov. ČK 0:1 (Palkovič) R Lapoš, Škrinár. (Peter Knotek)

Sekule - Radimov 2:2 (2:0)

Góly: Fujsa, Húšťava (11) - Krchňavý, Urbánek.

Domáci chceli odčiniť zlé výsledky z posledných zápasov. Proti kvalitnému súperovi sa im to podarilo len z časti. Domáci v priebehu troch minút strelili dva góly, keď v 16. min. prekonal Gabriela Mihála v bráne hostí Vlado Hujsa a v 19. min. premenil penaltu Erik Húšťava - 2:0. mali aj ďalšie šance, no nepremenili ich, podobne ako v 31. min. hosťujúci Róbert Frühauf penaltu. Po zmene strán kvalita kádra hostí ukázala a v priebehu šistich minút vyrovnali po góloch Dávida Krchňavého a Jakuba Urbánka. Hral sa rýchly a kvalitný futbal, ktorý sa musel divákom páčiť. R Štora, Šimek. (Andrej Trajlínek)

Petrova Ves - Radošovce 1:1 (1:1)

Góly: Chudý - Petrovič.

Obidve mužstvá si svoj „pušný prach“ vystrieľali hneď na začiatku. V 5. min. sa hostia ujali vedenia po góle Eda Petroviča, a o dve minúty domáci vyrovnali Jakubom Chudým na konečných 1:1. Hostia pôsobili futbalovejšie, domáci boli bojovnejší a tak si mužstvá body zaslúžene podelili. R Ďurica, Dzindzík. (Jozef Krbica)

Rybky - Kúty 2:0 (1:0)

Góly: Černek, Kováčik.

V zápase dobrej úrovne sa domáci v 19. min. ujali vedenia gólom Petra Černeka. V 37. min. mali hostia šancu na vyrovnanie, no brankár Jakub Herda nepremenil pokutový kop, keď mu strelu kolega - brankár Chodúr vytlačil na roh. Po zmene strán nastrelil Martin Smolinský brvno a o minútu neskôr ho napodobnil na druhej strane Paszko. O štyri minúty trafil F. Ravas z jednej akcie dvakrát konštrukciu bránky hostí. V 88. min. sa ocitol sám pred bránou domáci Miroslav Kováčik uzavrel skóre na 2:0. R Hurbánek, Daniš. (Milan Blažek)

Brodské - Pop. Močidľany 4:0 (2:0)

Góly: G. Trubiroha 2, A. Kompuš, M. Ovečka.

Lepšie začali domáci, už v 2. min. mal šancu domáci Trubiroha, no nedal a v 12. min. strela Daniela skončila na tyči. Pohrozili aj hostia, no domáci brankár Hrdlička ich šance zlikvidoval. Po prihrávke Bartala otvoril v 33. min. skóre Andrej Kompuš a o päť minút využil chybu hosťujúcej obrany Gabo Trubiroha - 2:0. Tretí gól domácich pridal v 52. min. Milan Ovečka a svojim druhým gólom v zápase uzavrel na konečných 4:0 Trubiroha. R Túbl, Mikúš. (Karol Vajda)

Jablonica - Bor. Sv. Jur 1:5 (0:2)

Góly: Martin Búran - Kopiar 2, Hrúz, Ťažký, Strapko.

Hostia pôsobili sebavedomejšie a vedenia sa ujali v 33. min., keď premenil penaltu Sebastian Kopiar - 0:1. Gólom do šatne zvýšil v 43. min. Hrúz na 0:2. Po príchode zo šatní dali v priebehu šiestich minút Miroslav Ťažký a David Strapko ďalšie dva góly a o víťazovi bolo rozhodnuté. Čestný gól domácich dal v 66. min. Martin Búran - 1:4. V 84. min. uzavrel na 1:5 svojim druhým gólom Kopiar. R Petránek, Flajžík.

1. Cerová 6 5 1 0 15:1 16

2. Bor.Sv.Jur 6 5 0 1 15:7 15

3. Brodské 6 4 1 1 16:5 13

4. Radošovce 6 4 1 1 19:7 13

5. Š.Humence 6 4 0 2 14:10 12

6. Radimov 6 3 2 1 15:7 11

7. Rybky 6 3 1 2 11:7 10

8. Jablonica 6 3 1 2 11:9 10