Pondelok, 21. august, 2017 | Meniny má Jana

Ďalej idú FK Senica, Skalica aj Rohožník, vypadli Myjava a Lozorno

Až piati zástupcovia nášho regiónu zasiahli do súbojov 3. kola pohárového SLOVNAFT CUPU.

Očakával sa postup namä fortunaligistov Senice i Myjavy, no spartakovci zaváhali v Seredi a so súťažou sa rozlúčili. Skalica zdolala ŠK Senec 4:0, ktorý rovnakým výsledkom v 2. kole vyradil Stupavu. Príjemne prekvapil Rohožník, ktorý po penaltách prešiel cez ŠK Senec.

Horná Nitra - FK Senica 0:1 (0:1)

Gól: 37. Pavlík.
Pred 1772 divákmi rozhodovali Ježík - R. Sluk, M. Sluk.
ŽK 3:1 (73. Sluka, 82. Pekár, 90. Turančík - 90. Šulla).
Horná Nitra: Lacko - Kaman, Švolík, Pekár, Sluka - M. Belanec, Oškrobaný, Belák, Viktory (70. Obžera) - Turančík, D. Belanec (77. Drozd), tréner Peter Černák.
Senica: Šulla - Filípek, Pavlík, Pillár, Kalabiška - Kóňa, Hušek, Ventúra (71. Opiela), Hlohovský (90. Gava) - Piroska, Majtán (46. Kosorin), tréner Pavel Hapal.

Seničania narazili na veľmi húževnatého súpera, v ktorého drese hrala aj dvojica ich bývalých hráčov - Jozef Švolík a Ivan Belák. Pred skvelou návštevou sa domáci futbalisti vybičovali k výbornému výkonu. Už v 6. min. mala H. Nitra šancu, no strelu Belanca bravúrne zneškodnil Šulla. Onedlho sa nožničkami blysol hosťujúci Majtán, jeho pokus ale medzi troma žrďami neskončil. Potom sa hralo prevažne medzi šestnástkami. V 37. min. sa však už menilo skóre. Na Hlohovského roh si nabehol Pavlík a hlavou prekonal Lacka - 0:1.
Po zmene strán už gól napriek niekoľkým príležitostiam nepadol. V drese Senice sa nepresadili Kosorin ani Hlohovský. Domáci sa takisto dostali párkrát pred senického brankára, prekonať ho ale nedokázali. Senica tak zvíťazila na prievidzskom štadióne 1:0 a postúpila do 4. kola Slovnaft Cupu.

ŠKF Sereď - Sp. Myjava 1:0 (0:0)

Gól: 52. vlastný (Ciprys).
Pred 549 divákmi rozhodovali Dohál - Hancko, Petríček.
ŽK 0:2 (28. Kastelovič, 90. Daniel).
Sereď: Senecký - Gajdošík (83. Čejtei), Sherhaufer, Tarek, Bakala, Varhaník, Hulák, Jurica, Petráš, Janiš (74. Loduha), Velický (82. Hanzel), tréner
Myjava: Belic - Jánošík, Kastelovič (55. Bílovský), Pekár, Černáček, Kuzma (17. Šimonek), Ciprys, Duga, Marček (65. Bruško), Daniel, Sládek, tréner Peter Gergely.

Hráči Myjavy nastúpili na pôde nováčika 2. ligy ŠKF Sereď. V 1. polčase tímy veľa futbalovej krásy divákom neponúkli a viaceré sľubne sa vyvíjajúce akcie končili na pozorných defenzívach. V 25. i 36. min. dvakrát Belica Gajdošík ohrozil, no neprekonal. V 40. min. narobil domácim starosti center od Kasteloviča, loptu odkopli len tesne mimo žrde. V 43. min. dostal spätnú prihrávku Sherhaufer, s jeho strelou si poradil Belic.
V druhom polčase sa v 50. min. prezentoval prudkou strelou Pekár, no Seneckého neprekonal. O 2 minúty Ciprys nasmeroval loptu nešťastne do vlastnej brány a Sereď viedla - 1:0. O minútu už Ciprys zakončil lepšie a zabránil druhému gólu v sieti Belica. Gól na kopačke mali Daniel i Sládek, no domáceho hrdinu Seneckého neprekonali. V 78. min. sa už Myjavčania tešili, no Šimonek vo vyloženej šanci bránu netrafil. Myjava tak svoje tohtoročné účinkovanie ako druhý fortunaligista (po Ružomberku) v Slovnaft Cupe skončila.

MFK Skalica- ŠK Senec 4:0 (2:0)

Góly: 8. Majerník, 28. a 54. Šebesta, 85. Konečný (11).
Pred 315 divákmi rozhodovali Špaček - Bednár, Roszbeck.
ŽK 1:4 (89. Čavojský - 7. Lénárth, 85. Bedecs, 86. Hílek, 86. Milošovič.
Skalica: Fišan - Čavojský, Konečný, Majerník, Černek (62. Nemec) - L. Švrček (62. Kleiber), Vaško (77. Hyža), Neoveský, M. Švrček - Šebesta, Ulrich, tréner Štefan Horný.
Senec: Milošovič - Winkler, Hílek, Hlavatovič, Ágh, Lénárth, Bedecs, Benko, Konsimbal (73. Szabo), Kováč (55. Tomovič), Pomichal (35. Huszár)

Do poslednej chvíle sa v Skalici čakalo na výrok rozhodcu, či sa vôbec bude hrať. Nakoniec sa tak stalo, no najmä zo začiatku hráčom voda „čvŕkala“ spod kopačiek. Domáci boli od začiatku aktívnejší a už v 8. min. sa ujali vedenia, keď po priamom kope Vaška Majerník hlavou prekonal Milošoviča - 1:0. V 25. min. zaujala spolupráca Vaška s Jakúbkom a vzápätí bratská akcia Švrčkovcov, ktoré vyvolali potlesk tribún. V 28. min. po prihrávke Vaška sa v úlohe „falošného krídla“ ocitol Konečný a jeho prihrávku poslal do siete Šebesta - 2:0. Skalica nevyužila ďalšie tri skvelé príležitosti, za čo ju v nadstavenom čase prvého polčasu takmer vytrestal striedajúci Huszár, no sám pred Fišanom kopol loptu k rohovej zástavke.
V druhom polčase v 49. min. musel Fišan zachraňovať pred Konnsimbalom, no v 55. min. po akcii Čavojského s L. Švrčkom odcentroval presne Jakúbek a Šebesta zvýšil hlavou na 3:0. Záver zápasu domáci akoby vypúšťali, no hostia si šance nevypracovali. Naopak, v 81. min. útočne naladený Konečný po centri Kleibera hlavičkou, ktorá si pýtala gól, tesne minul bránu. V 85. min. zabránil Šebestovi v hetriku iba faul Bedecsa, k penalte sa postavil Konečný a technicky napodobnil Panenku - 4:0. Pred tromi týždňami sa v "majstráku" Skalica so Sencom natrápila (1:0), teraz postúpila po suverénnom výkone. (Jozef Komorný)

Rohožník - Dubnica 1:1 (1:0) na p. k. 2:1

Góly: 49. Marko Lörinczi - 68. K. Habšuda.
Pred 400 divákmi rozhodovali Cifrík - Mikulaj, Žákech.
ŽK 0:1 (22. Vaculík). ČK 0:1 (37. Vaculík).
Rohožník: Adamovič - Troják, Jankovič, Škuta, Pelikán, Horváth, Števík (74. Uhrinec), Kalanka, Zajíc, M. Hudy, Marko Lörinczi, tréner Milan Hrica.

Po dvoch víťazstvách na ihriskách súperov (v Čunove 4:0 a v Svätom Jure 2:1), sa futbalisti Rohožníka predstavili v 3. kole Slovnaft Cupu prvýkrát na svojom ihrisku, keď privítali druholigové mužstvo (nedávno ešte corgoňligové) MFK Dubnica.

Po druhej ŽK a následnej ČK mal Rohožník vyše 50 minútovú presilovku, no nevyužil ju. Ujal sa síce vedenia Lörinczim, no Habšuda dokázal vyrovnať, a tak musel rozhodnúť penaltový rozstrel. Ten zvládli lepšie domáci a už sa môžu tešiť na atraktívneho súpera. Marko Lörinczi s piatimi gólmi zatiaľ najlepším strelcom Slovnaft cupu.

Dun. Lužná - ŠK Lozorno 4:0 (3:0)

Góly: Teraz, Pipiška, Kuba, vlastný (J. Karovič).
Pred 180 divákmi rozhodovali Patka - Ďurčo, Vašš.
Lozorno: Ondrovič - Lehocký, Hlaváč (46. Repiský), Mozola, Juričkovič (46. Švajdlenka), Lépeš (87. T. Karovič), Vanta, Zekucia, Nagy, J. Karovič, Beňa, tréner Rudolf Rehák.
Domáci viedli od 20. min. gólom Teraza a veľmi im pomohol aj vlastný gól J. Karoviča v 34. min. Než sa z tohto stavu spamätali, pridal v 40. min. Pipiška tretí gól domácich a o postupujúcom bolo prakticky rozhodnuté. Po prestávke pridal ešte Juraj Kuba (hráč FK Senica v Dun. Lužnej na hosťovaní) štvrtý gól domácich.

1. Do Šaštína chodia pútnici už viac ako 450 rokov, pozrite si program tohtoročnej púte 229