Utorok, 22. august, 2017 | Meniny má Tichomír

Oláhovci, otec so synom, zabezpečili výhru Osuského v Chropove

Aj majstrovstvá oblasti III. triedy mali na programe 5. kolo.

Z domácich mužstiev vyhralo iba Rovensko so Štefanovom, Hlboké B zachránilo v závere aspoň bod v rezervou Cerovej. Zvyšné dva zápasy vyhrali hostia, Osuské v Chropove a Dojč v Podbranči.

Hlboké B - Cerová B 1:1 (0:0)

Góly: 75. Drinc - 53. Badáň.

V stretnutí B - mužstiev Hlbokého a Cerovej sa hralo už v piatok. Do prestávky sa hral vyrovnaný zápas. Z úvodnej šance Kubisa netrafil bránu a strelu Hercega vyrazil domáci brankár na roh. Domáci mali veľkú možnosť Jakabom, no vychytal ho brankár hostí Konopa. V úvode druhého polčasu mal dve šance Badáň, no trafil až z tretej - 0:1. Domáci sa snažili o vyrovnanie, čo sa im podarilo v 75.min. zásluhou Drinca - 1:1. Zmenu skóre už nepriniesli možnosti V. Ondroviča, Hečka, ani hosťujúceho M. Holiča. R Polakovič.

Podbranč - Dojč 1:3 (1:1)

Góly: R. Jankových - Pavúček, Morávek, Mach.

Raketový nástup do zápasu mali domáci, keď sa ujali gólom Jankovýcha už v 3. min. Za nepremenené tutovky domáci pykali, keď Pavúček vyrovnal tesne pred odchodom do kabín. V druhom polčase domácim chýbal pohyb. V rozmedzí troch minút hostia dokázali dva krát skórovať a otočiť tak zápas vo svoj prospech na konečných 1:3. R Morvay. (Martin Kadlečík)

Rovensko - Dr. Štefanov 4:1 (1:0)

Góly: V. Krátky 2, I. Štora, R. Kubina - L. Kálay.

V bojovnom stretnutí vyhrali domáci, ktorý hlavne v druhom polčase podali zlepšený výkon a premenili svoje šance. Hostia po znížení na 2:1 ožili, chceli stav otočiť, no práve na svoju útočnú snahu doplatili, keď domáci využili brejky a chyby ich obrany. R Polakovič. (Marián Rehuš)

Chropov - Osuské 3:4 (0:1)

Góly: J. Bartal, M. Baláž, M. Bartal - Ľ. Pavelka, M. Černek (11), Ľ. Oláh, S. Oláh.

Hostia z jedinej šance v prvom polčase išli do vedenia 0:1. Po prestávke padlo až šesť gólov. Najskôr domáci otočili na 2:1, hostia vyrovnali, no Martin Bartal dostal domácich opäť do vedenia. Vlastnými chybami však dopomohli hosťom k obratu, keď sa presadili otec a syn Oláhovci. R Cabadaj. (Peter Špaček)

1. Osuské 5 3 2 0 20:13 11

2. Rovensko 4 3 0 1 14:9 9

3. Dojč 4 2 1 1 6:1 7

4. Častkov 4 1 3 0 10:7 6

5. Cerová B 4 1 2 1 7:6 5

6. Štefanov 5 1 2 2 8:11 5

7. Hlboké B 5 1 1 3 11:10 4

8. Podbranč 5 1 1 3 7:10 4