Pondelok, 14. jún, 2021 | Meniny má VasilKrížovkyKrížovky

Šestnásť sekúnd od zisku Svetového pohára

Hokejbalisti HBK Hokejmarket Skalica v závere minulého týždňa štartovali v Nitre vo finálovom turnaji Svetového pohára.

Predstavilo sa tu pätnásť veľmi kvalitných družstiev z celého sveta. Záhoráci si vybojovali účasť ako finalista domáceho šampionátu. Skalica v Nitre vyhrala veľmi silnú základnú skupinu, veď tri mužstvá z nej sa dostali až do záverečného semifinále. Záhoráci dosiahli na turnaji najvyššie víťazstvo (19:0) a v základnej hracej dobe ani raz neokúsili horkosť prehry. O to viac ju teraz určite mrzí tá finálová v predĺžení. Bola veľmi blízko k najväčšiemu úspechu svojej histórie.

Výsledky Skalice v skupine

Skalica - Poggersdorf (Rak.) 19:0 (13:0), góly: Patinka 3, Válek, Škadra, Martinusík a Kajba 2, Salajka, Černek, Rampáček, Krajsa, Petrovič, Janáč, Sobol, Smetana, Skalica - Vrútky 1:1 (1:1), gól Skalice: Janáč, Skalica - Kladno 1:0 (0:0), gól: M. Patinka, Skalica - Oberwil Rebells (Švaj.) 3:1 (3:1), góly Skalice: Sobol, Petrovič, Černek

Ďalšie výsledky: Poggersdorf - Vrútky 0:8, - Kladno 0:8, - Oberwil 0:8, Vrútky - Kladno 3:3, - Oberwil 0:1, Kladno - Oberwil 6:1.

1. Skalica 4 3 1 0 24:2 7

2. Kladno 4 2 1 1 17:5 5

3. Oberwil 4 2 0 2 11:9 4

4. Vrútky 4 1 2 1 12:5 4

5. Poggersdorf 4 0 0 4 0:43 0

Skupina B: 1. Vlašim, 7 b., 2. Pruské, 5 b., 3. Poropojat (Fin.), 4 b., 4. Edmonton (Kan.), 2 b., 5. Martin, 2 b.

Skupina C: 1. Nitra, 8 b., 2. SHC Belpa (Švaj.), 6 b., 3. Pardubice, 4 b., 4. London (Angl.), 2 b., 5. Pelikassit (Fin.), 0 b.

Play off

Osemfinále: voľno - Nitra, Oberwil - Pardubice 3:1, Belpa - Martin 0:2, Kladno - Edmonton 7:0, Skalica - Poggersdorf 8:0 (2:0), Martinusík 3, Rampáček, Janáč, Smetana, Salajka, Kajba, Poropojat - Vrútky 2:1, Vlašim - Pelikassit 3:2, Pruské - London 3:2.

Štvrťfinále: Nitra - Oberwil 3:4, Martin - Kladno 0:3, Skalica - Poropojat 3:1 (1:1), góly Skalice: Martinusík 2, Mikéska, Vlašim - Pruské 1:2.

Semifinále: Oberwil - Kladno 1:2 (Kladno otočilo dvomi gólmi v poslednej minúte), Skalica - Pruské 2:0 (0:0), 22. David Janáč, 30. Richard Válek.

O 3. miesto: Oberwil - Pruské 1:2.

Finále Svetového pohára

Skalica - Kladno 1:2 p. p. (1:0), 4. Mikéska - 30. Pospíšil, 33. Kúdela.

Obidve mužstvá sa na turnaji stretli už v základnej skupine, kde Skalica vyhrala najtesnejšie 1:0 gólom Patinku. Aj vo finále sa ujala vedenia už vo 4. min. gólom Mikésku a dlho sa zdalo, že výsledok zo skupiny sa zopakuje. Ešte šestnásť sekúnd pred koncom bola Skalica víťazom Svetového pohára. Vtedy však dal jej súper vyrovnávajúci gól a v tretej minúte predĺženia aj víťazný.

Pri úspechu Kladna sa dá hovoriť aj o šťastí. Veď v poslednej minúte prehrávali nielen vo finále, ale už aj v semifinále, kedy dali dokonca obidva góly. Ale ako sa hovorí, šťastie praje odvážnym. V každom prípade je úspech skalických hokejbalistov obrovský.

HBK Hokejmarket Skalica - finalista Svetového pohára.

Mužstvo tvorili - brankári Radoslav Petrovič st., Ľubor Komenda, hráči Milan Sobol, Roman Babiar, Radoslav Zelenka, Patrik Filo, David Janáč, Peter Smetana, Michal Salajka, Robert Mikeska, Jaroslav Martinusík, Filip Kajba, Denis Černek, Milan Rampáček, Juraj Kolínek, Michal Patinka, Denis Vadík, Marek Šadra, Radovan Polák, Radoslav Smetana, Peter Janáč, Radoslav Petrovič ml., Ľuboš Krajsa, Richard Válek.