Sobota, 22. júl, 2017 | Meniny má Magdaléna

Zo Záhorákov iba Oreské vyhralo, Jáňania vysoko prehrali

Počas uplynulého víkendu sa hralo 5. kolo 5. futbalovej ligy skupiny Západ.

V ňom boli hneď tri Záhorácke derby zápasy, v ktorých sa zrodili dve remízy (v Strážach a Borskom Mikuláši) a jedna tesná výhra domáceho Oreského s Gbelami. Moravský Sv. Ján výrazne prehral vo Zvončíne.

Snímka zo zápasu Spartak Stráže - Slovan Šaštín 3:3. FOTO: JOZEF KOMORNÝ

Spartak Stráže - Slovan Šaštín 3:3 (2:1)

Zvončín - Mor. Sv. Ján 5:1 (3:0)

Góly: 23. a 72. M. Klenkovič, 10. Bron, 37. Ryšavý, 50. Jankovič - 88. Dominik Bolf.

ČK 1:0 (86. Magdolen).

Mor.Sv.Ján: Krajčír (46. Galba) - Dominik Bolf, Chvátal, Vávra, Šimonovič, Denis Bolf, Emrich, Vidovič, Mach (70. Lorenc), Chvál, Lorenc (57. Hladík), tréner Marián Bolf.

Domácim sa konečne vydaril zápas, čo sa premieňaní šanci týka a o svojom víťazstve rozhodli už v prvom polčase. Hostia sa snažili hrať, ale proti rozbehnutým domácim nemali šancu. Skóre zápasu otvoril Bron a do polčasu ešte navýšili domáce vedenie M. Klenkovič a Ryšavý. V druhom polčase Zvončín zvýšil vedenie už na 5:0. V 86. min. bol bez predchádzajúceho napomínania vylúčený domáci Magdolen a hostia početnú výhodu v samom závere využili na skorigovanie stavu Dominikom Bolfom.

Oreské - Gbely 3:2 (2:2)

Góly: 20. Rampáček, 32. A. Hrbatý, 69. Baláž – 25. Zajíček, 30. Vaculka.

ŽK 0:1.

Oreské: Štefka - Ferik, Baláž, Královič, Šefčík, Jarábek, Černek, Rampáček, Guoth, A. Hrbatý (84. M. Štepanovský), Mikuš, tréner Milan Rampáček.

Gbely: Rafaja - Mackura, D. Karas, Rosa, Bolebruch, Žáček, M. Šúrek, P. Šebesta, Kratochvíl (83. Ondrejkovič), P. Vaculka (M. Karas), Zajíček, tréner Peter Baumgartner.

Hostia zaskočili svojou aktivitou domácich, ale zo svojho tlaku vyťažili iba nastrelené brvno. Postupne sa hra vyrovnávala a v 20. minúte išli domáci do vedenia po individuálnej akcii Rampáčka. Hostia však behom piatich minút po zaváhaní domácej defenzívy otočili vývoj zápasu a ujali sa vedenia 2:1. Domáci okamžite odpovedali a kolmú prihrávku Jarábka zúžitkoval na vyrovnanie Hrbatý. V druhom polčase pokračoval kvalitný zápas, šancí bolo pomenej, ale predsa domáci aspoň jednu využili, keď sa v 69. minúte presadil po rohovom kope Andrej Baláž. Hostia nebezpečne podkurovali domácim, ale v druhom polčase sa nepresadili.

Bor. Mikuláš - Mokrý Háj 2:2 (1:2)

Góly: 32. Cintula, 56. Plaisner - 28. Rehák, 44. Hladký.

ŽK 2:4, ČK 0:1 (72. Hladký).

Bor.Mikuláš: Bednár - Petrík (86. Ralbovský), Kassay, Sokol, Fuksa, Ľ. Macek, M. Macek, Vanek, Plaisner (66. Wallner), Obuch (49. Lipár), Cintula, tréner Ľubomír Obuch.

Mokrý Háj: Juračka - Szantai, Kaprálik, Chrenka, Gábel, M. Rehák (82. Sloboda), M. Valúch, R. Valúch, Hladký, Pobuda (90. J. Rehák), Sušienka (52. Klein), tréner Vladimír Váňa.

„Na Búroch“ sa hral medzišestnástkový futbal bez výraznejších príležitostí. Hostia sa ujali vedenia po nedorozumení v domácej obrane, ale domáci o chvíľu vyrovnali na 1:1 gólom Cintulu. Hostia strelili domácim gól do šatne, keď sa po krídelnej akcii hlavou presadil Hladký. Domáci však odpovedali chvíľu po zmene strán. Plaisner spracoval loptu a spoza šestnástky preloboval hosťujúceho brankára. Borský Mikuláš chcel vyhrať a domáci búšili do hostí, ale R. Wallner opečiatkoval iba brvno. V 72. min. bol po 2 ŽK vylúčený hosťujúci Hladký. Domáci však početnú výhodu nevyužili a body sa nakoniec delili.

Križovany - Krakovany 5:0 (2:0)

Góly: 31. P. Táčovský, 42. Vrábel, 47.Barniak, 65. Červenka, 82. Blaho.

Horné Orešany - Malženice 1:7 (1:2)

Góly: 9 . Galgóci - 18. a 90. Gerši, 41., 63. Braniša, 54. T. Sedlák, 74. Hutár, 82. Vdovjak.