Piatok, 18. august, 2017 | Meniny má Elena, Helena

Myjava porazila doma Senicu

Kopaničiarsko-záhorácke derby sa od začiatku odohrávalo vo svižnom tempe.

SENICA. Úvodné strelecké pokusy ešte nebezpečné neboli, keď v 9. minúte strieľal hosťujúci Irobiso a na domácej strane mu kontrovali Pekár v 21. minúte, resp. Šulek v 23. minúte. V 25. minúte pekne priťukol Irobiso na Pirosku a jeho tečovanú strelu smerujúcu k žrdi vyrazil Solnička. Po polhodine hry vyviezol loptu domáci Siva, Pekár si narazil s Kosíkom a následne tiesnený v sľubnej pozícii mieril nad bránu. O tri minúty si vymenil loptu Daniel so Sivom, Daniel sa dostal do zakončenia, no strela bola zblokovaná. V 39. minúte Daniel poslal prízemnú prudkú prihrávku pred bránu, ktorá sa od Šullových rukavíc odrazila do žrde, následne ju obrana odvrátila do bezpečia.

Druhý polčas otvorilo v 54. minúte Piroskovo zakončenie zvnútra 16-tky, ale nemalo dostatočnú razanciu. V 55. minúte vyslal Pekár ďalekonosnú šťiplavú strelu, ktorá ešte pred Šullom "zaplávala" a s námahou ju vyrazil. V 59. minúte sa už tribúny radovali, center z kraja od Pekára našiel pred bránou Kosíka a ten sa nemýlil 1:0. Aktívny Pekár zakončoval v 62. minúte vedľa brány a v 68. minúte v dobrej pozícii minul loptu.

Záhoráci preverili domáceho "gólmana" priamym kopom Mazáňa v 77. minúte, Solnička vyboxoval. V 84. minúte zahrávali kopaničiari rohový kop, lopta sa dostala až k Černáčkovi a ten zblízka zvýšil na 2:0. V nadstavenom čase bol ešte vylúčený Kosorín za urážku rozhodcu.

Spartak Myjava FK Senica 2:0 (0:0)

Góly: 59. Kosík, 84. Černáček. Rozhodoval: Trutz, ŽK: Pekár - Hiago, ČK: 90.+ Kosorín (Senica) za urážku rozhodcu, 2573 divákov.

1. Skalickí hokejisti majú za sebou prvý prípravák Foto 868
  2. Pozor na predpisy, zajtra sa chystá dopravná kontrola 547
  3. Letné kúpanie má ďalšiu obeť, žena zo senického okresu sa utopila na Zlatých pieskoch 296
  4. Ukončili vyšetrovanie smrti dohryzeného Stupavčana 186
  5. Na Národnú púť do Šaštína mimoriadne vlaky nepôjdu, nemá ich kto zaplatiť 121
  6. Ukrajinec s takmer 3,7 promile spôsobil nehodu 94
  7. Odchovanec Skalice mení Škandináviu za Trenčín, ide za Oremusom 48
  8. Najlepší obranca ligy Skaličan Škápik: Pre hráča je česť hrať za mesto, kde sa narodil Foto 41