Streda, 23. január, 2019 | Meniny má Miloš

Robert Vittek dvomi gólmi rozhodol dohrávku so Záhorákmi

V pondelňajšej dohrávke 24. kola Corgoň ligy zvíťazili Slovan Bratislava nad Senicou 2:0, keď obidva góly domácich dal Róbert Vittek.

Slovan Bratislava - FK Senica 2:0 (2:0)

Góly: 11. a 44. Vittek.

Pred 1754 divákmi rozhodovali Kráľovič - Balko, Bobko.

ŽK 5:2 (Soumah, Josimov, Gorosito, Vittek, Bagi - Gava, Piroska).

Slovan: Perniš - Kolčák, Gorosito, Niňaj, Josimov - Grendel, Žofčák (74. Hlohovský) - Peltier (46. Mészáros), Soumah (46. Bagi), Milinkovič - Vittek.

Senica: Šulla - Roberto, Pavlík, Gava, Slinkin (85. Mazáň) - Kóňa, Opiela, Piroska, Ferenčík (58. Kosorin) Kalabiška (69. Hiago), Irobiso.

Po obojstranne opatrnejšom úvode sa Slovan ujal vedenia hneď z prvej vážnejšej šance. V 11. minúte zahral rohový Žofčák a pred Šullom sa najlepšie zorientoval Vittek, ktorý strelou zblízka poslal domácich do vedenia. O sedem minút neskôr zachraňoval náskok Slovana práve Vittek, ktorý po Pavlíkovom pokuse vykopol loptu z bránkovej čiary. V 25. minúte skúsil šťastie strelou z väčšej diaľky Seničan Opiela, jeho pokus však minul Pernišovu bránku. Sľubne vyzerajúci protiútok domácich v 35. minúte zakončil Peltier len nepresnou strelou. V 39. minúte mohol zvýšiť na 2:0 Vittek, no brankár Šulla zmaril jeho pokus z penalty a z následnej dorážky neuspel ani Soumah. Róbert Vittek však napokon stihol pridať druhý gól ešte v prvom polčase. V 44. minúte po Peltierovom centri presnou hlavičkou k pravej žrdi prekonal Šullu - 2:0.

O zakončenie hlavou sa v 50. minúte snažil aj Kolčák, jeho pokus však Šullovu bránku minul. Ferenčíkov center o päť minút neskôr našiel hlavu Vitora Gavu, ktorý v dobrej streleckej pozícii minul bránku nereagujúceho Perniša. V 83. minúte mali hostia ďalšiu skvelú príležitosť na zníženie. Po centri Roberta z pravej strany to vyskúšal akrobaticky kapitán Piroska, ale nožničkami poslal loptu iba do pravej žrde.

Výsledky 24. kola: Slovan - Senica 2:0, Vittek 2, Nitra - Myjava 3:0, Mikuš 2 (1 z 11), Cléber, Zlaté Moravce - Ružomberok 1:0, Babic, Trnava - Trenčín 3:1, Vyskočil 2, Procházka - Simon, Dunajská Streda - Žilina 2:1, Brašeň, Ujlaky - Jurčo, Banská Bystrica - Košice 0:1, Šinglár.

12. Nitra 24 3 6 15 23:52 15

Odpočet po súťaži: Dun. Streda príde o 6 bodov.

Dohrávka: Myjava - Zl. Moravce 1.4.

Ďalší program

Corgoňligové 25. kolo je opäť roztiahnuté do troch hracích dní. Ešte pred ním sa však odohrá v utorok 1.4. o 19. h dohrávka 22. kola Sp. Myjava - Zlaté Moravce. V sobotu 5.4. o 14.30 h hrajú Ružomberok - Banská Bystrica, o 15 h Trenčín - Slovan, o 15.30 h Košice - Nitra, o 17.30 h FK Senica - Dun. Streda, o 19 h Myjava - Trnava. Kolo dokončí v pondelok 7.4. o 18.30 h zápas Žilina - Zlaté Moravce.

SLOVNAFT CUP

Súboj Senice so Slovanom nebude v krátkej dobe posledným. V utorok 8.4. o 17.30 h sa hrá v Senici prvý semifinálový zápas Slovnaft Cup-u, odveta bude o týždeň. Na Pasienkoch sa v utorok 15.4. začína o 13. h. Druhú semifinálovú dvojicu tvoria MFK Ružomberok a MFK Košice. Prvý zápas sa hrá v Ružomberku 8. apríla o 16.30 h.Odveta 15. apríla v Košiciach o 16.30 h.