Pondelok, 24. júl, 2017 | Meniny má Vladimír

Jaroslav Pobuda štyrmi gólmi odstrelil Jáňanov

V 19. kole 5. ligy Západ sa hrali až dve Záhorácke derby. V obidvoch v nich boli úspešnejšie domáce mužstvá.

V Mokrom Háji vyfasoval Moravský Svätý Ján dokonca "štastnú sedmičku," keď strelecky exceloval autor štyroch gólov Jaroslav Pobuda. V susedskom derby v Gbeloch padol jediný gól, dal ho v poslednej minúte prvého polčasu domáci Kollár. Šaštín i Borský Mikuláš prehrali zhodne po 3:0, Šaštín v Horných Orešanoch, "Búrania" doma s veľkými Kostoľanmi. Oreské v prípade víťazstva s Bolerázom mohlo poskočiť na tretie miesto, no nevyužilo výhodu domáceho ihriska a prehralo 1:2.

Horné Orešany - Šaštín 3:0 (2:0)

Góly: 31. Ostrihoň, 39. Bačík, 80. Malý.

H. Orešany: Smolek – Malcký, Drozda, Kondrček, Malý, Hadviger, Galgóci, Šajdík, Ryšavý, Ostrihoň, Bačík (Beňovič, Volner, Poša).

Šaštín: Vach – Šedivý, Popovič, Mošať, Waldhauser, Tomiš, Schlosser, Nesnadný, Slovák, Cvečka, Bulka.

Hostia prišli do Horných Orešian iba s jedenástimi hráčmi. Domáci sa prispôsobili hre hostí a zrejme aj rozhodcovia. Pre diváka to bol nezaujímavý futbal. Po polhodine hry sa presadil Ostrihoň, ktorý využil chybu stopéra. O osem minút neskôr pridal upokojujúcu poistku do domácich radov Bačík strelou do šibenice. Hostia boli odovzdaným súperom, takmer vôbec nehrýzli. Definitívnu bodku za stretnutím dal Malý, ktorý preloboval brankára.

Oreské - Boleráz 1:2 (1:2)

Góly: 35. Mikuš - 1. Mackovčín, 27. Dolinaj.

Oreské: Bernát - D. Ferík, Baláž, Královič, Bezúch, Šedivý, Hladký, A. Ferík, Mikuš, Rampáček, Černek (Kliment, A. Hrbatý, L. Hrbatý).

Boleráz: Svitek - Dráb, Mackovčín, Mir. Daniš, Hrebík, Zajíček, Humel, Daniš, Dolinaj, Lehocký, Blaško (Pe. Daniš, Srnec).

Hostia vstúpili do zápasu výborne, keď už v prvej minúte využili chybu v domácej obrane a Mackovčin s prehľadom skóroval. Po tomto góle ovládli hru, z čoho pramenil aj druhý gól, keď sa po štandartke presadil Dolinaj. Domáci sa po druhom góle zobudili, pridali na bojovnosti a odmenou im bol kontaktný gól Mikúša, ktorý sa presadil po rohovom kope na prednej tyči. V druhom polčase sa hra odohrávala zväčša medzi šestnástkami, domáci sa snažili niečo spraviť s výsledkom, ale šance Baláža a Rampáčka zostali nevyužité, a tak si Boleráz odváža z Oreského všetky tri body.

Gbely - Petr. Ves 1:0 (1:0)

Gól: 45. Kollár.

Gbely: Kling - Mackura, Kollár, Bolebruch, D. Karas, Zajíček, Šúrek, M. Karas, Eisner, Žáček, Kratochvíl (Križan, Rosa).

Petr. Ves: Lánik - Vanek, Čepka, Serafín, Matula, Krbica, Gák, Božek, Nemec, Hlúpik, Chudý (Hrubša, Pochylý, Buček).

V nervóznom susedskom derby domáci kontrolovali hru a mali prevahu, ktorú nedokázali gólovo využiť. V 45. minúte zahrával priamy kop Šúrek, v pokutovom území našiel Kollára a ten dal hlavou na 1:0. „Naftári“ tlačili aj po prestávke a po strele Zajíčka zvonila žrď. Toho istého hráča neskôr vychytal Lánik. Hostia mohli udrieť po chybe domáceho brankára, ale nepresadili sa. Domáci si nakoniec tesne víťazstvo udržali. ČK 0:1 (59. Čepka).

Bor. Mikuláš – V. Kostoľany 0:3 (0:1)

Góly: 30. Balón, 83. Kinči, 86. Piovarči.

B. Mikuláš: Bednár - Ondriska, Kassay, Vaniš, Sokol, Vanek, Lipár, Cintula, Macek, Fuksa, Maca (Maxin, Vanek, Malík).

V.Kostoľany: Grežo - Čeliga, Mačica, Balón, Piovarči, Modrovič, Virág, Molnár, Janíček, Velšic, Urban (Kinči).

Hostia sa predstavili ako vyspelý celok. V prvom polčase pretavili svoju dominanciu do jedného gólu. V druhom dejstve sa hra vyrovnala, ale Veľké Kostoľany hrozili z rýchlych brejkov, z ktorých dva využili a zaslúžene vyhrali. Okrem pár závarov si domáci čistú šancu nevypracovali.

Mokrý Háj – Mor. Sv. Ján 7:0 (4:0)

Góly: 1., 10., 67. a 75. (11) J. Pobuda, 36. Jánošík, 42. vlastný, 54. Čermák.

Mokrý Háj: Dohnálek - Szantai, Šefčík, Kaprálik, Ambrús, Rehák, Kolštrom, Jánošík, Šenk, J. Pobuda, Hurban (Púdelka, Hulka, Čermák).

Mor. Sv. Ján: Krajčír - Vrábel, Vidovič, Mach, Hajdin, Chvátal, Chvál, Emrich, Juriga, T. Bolf, J. Bolf (Šimonovič).

Už v prvej minúte unikol po krídle Śenk a jeho center poslal do siete J. Pobuda. Ten istý hráč napriahol v 24. minúte a domáci viedli 2:0. Ďalej Kaprálik opečiatkoval brvno z priameho kopu, neskôr po strele Šenka vyrazil brankár loptu iba k Janošíkovi a domáci viedli 3:0. Aby toho nebolo málo, po rohovom kope si dali vlastný gól do šatne. V 54. minúte už bolo 5:0, keď sa presadil po narážačke Čermák a poltucet uzavrel svojim tretím gólom v zápase hlavou J. Pobuda. Ten pridal ešte jeden gól po nariadenej penalte. Hostia prakticky neohrozili domáceho brankára.

Ďalšie výsledky: Trebatice - Hlohovec 1:1, Jacovce - Krakovany 3:2, Radošina - Zvončín 3:1.

1. Trebatice 19 14 4 1 46:10 46

2. Boleráz 19 13 2 4 63:24 41

3. Hlohovec 19 11 3 5 40:20 36

4. Oreské 19 10 4 5 36:23 34

5. Zvončín 19 10 3 6 43:29 33

6. V.Kostoľany 19 10 1 8 34:23 31

7. Radošina 19 9 3 7 30:24 30

8. Krakovany 19 8 5 6 32:28 29