Štvrtok, 8. december, 2022 | Meniny má Marína

Berényi predstihol v Trnave Uhliarika, prvý skončil Mikuš

Tibor Mikuš vyhral prvé kolo s náskokom. József Berényi skončil druhý o 55 hlasov.

József Berényi.József Berényi. (Zdroj: ARCHÍV - SITA)

Písal editor SME Martin Lipták
a redaktori týždenníkov MY
Lenka Štepáneková, Žaneta Janečková,
Ingrid Sochorová a Peter Briška

Zhrnutie

Prvé kolo vyhral Tibor Mikuš (nezávislý s podporou Smeru, SNS a KSS). Druhý je József Berényi (SMK, OKS), ktorý po spočítaní všetkých hlasov predstihol dovtedy druhého Ivana Uhliarika (KDH, SDKÚ) o 55 hlasov.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Berényi po asistentovi odkázal, že sa k výsledku vyjadrí v nedeľu ráno.

Druhé kolo župných volieb sa uskutoční v sobotu 23. novembra. Nový župan bude musieť riešiť rekordný dlh župy aj dlhy nemocníc.

SkryťVypnúť reklamu

Spravodajstvo minúta po minúte sme ukončili

((a))

2:26 Voľby v trnavskej župe priniesli na poslednú chvíľu prekvapenie. Po spočítaní všetkých hlasov predstihol József Berényi dovtedy druhého Ivana Uhliarika. Rozdiel predstavoval 55 hlasov. Prvý skončil Tibor Mikuš so ziskom 40 percent.

József Berényi získal presne 14 339 hlasov (18,33 percenta), Ivan Uhliarik 14 284 hlasov (18,26 hlasov). Volebná účasť bola nízka, hlasovať prišlo 17,5 percenta oprávnených voličov.

1:56 Ivan Uhliarik poďakoval voličom, ktorí mu odovzdali hlas. Pred druhým kolom chce naďalej komunikovať boj proti privatizácii nemocníc. Nekomentoval, či je sklamaný náskokom Tibora Mikuša.

1:47 Analytik agentúry Focus predpokladá, že pre Ivana Uhliarika bude zložité získať podporu maďarských voličov.

SkryťVypnúť reklamu

1:27 Súboj o druhé kolo bol v Trnave tesný. Na druhého Ivana Uhliarika sa dotiahli József Berényi (SMK, OKS) a József Nagy (Most).

1:24 Tibor Mikuš tvrdí, že nie je sklamaný tým, že bude druhé kolo. V druhom kole chce osloviť maďarských voličov, pričom plánuje požiadať o podporu strany Most a SMK. Hovorí, že maďarskí voliči majú väčšiu volebnú disciplínu.

0:50 Zdá sa, že o výsledkoch v trnavskej župe je prakticky rozhodnuté. Po spočítaní takmer všetkých hlasov má Tibor Mikuš 44,3 percenta a Ivan Uhliarik 20,7 percenta. "Nie som spokojný s tým, keď niekto získa 44 percent prácou a niekto 22 percent klamstvom," komentoval výsledky Mikuš.

0:32 "V tejto kampani odznelo veľa podlostí, najmä od kandidáta strany, ktorá si hovorí kresťanská a demokratická," povedal Tibor Mikuš na adresu protikandidáta Ivana Uhliarika.

SkryťVypnúť reklamu

0:28 Tibor Mikuš prišiel medzi novinárov, priebežné výsledky komentovať nechcel. Spolužiaci, ktorí s ním boli v Pivnici u Mešťana, už odišli, zostal len štáb.

0:18 V štábe Tibora Mikuša presunuli novinárov do osobitného salónika. Mikušov asistent Juraj Staffa priebežne prichádza a kontroluje vývoj sčítania hlasov.

23:57 O trnavskom županovi zrejme rozhodne druhé kolo volieb. Po sčítaní takmer polovice hlasov má Tibor Mikuš 46,5 percenta. Druhý je Ivan Uhliarik s vyše 23 percentami.

((galerka))

Referendum v Gáni bude neplatné

23:35 Tibor Mikuš čaká na výsledky v spoločnosti spolužiakov v trnavskej Pivnici u Mešťana. Panuje tam pokojná atmosféra.

23:23 Po sčítaní 14 percent hlasov klesla podpora Tibora Mikuša na 44 percent. V druhom kole by tak súperil s Ivanom Uhliarikom, ktorý má nad tretím kandidátom Józsefom Nagym náskok vyše 10 percent.

23:10 Podľa prvých výsledkov vedie doterajší župan Tibor Mikuš. So ziskom nad 50 percent by k potvrdeniu vo funkcii nepotreboval druhé kolo.

23:05 Referendum v obci Gáň v okrese Galanta o obnove budovy bývalého pohostinského zariadenia alebo o výstavbe nového kultúrno-spoločenského centra je pravdepodobne neplatné, keďže sa na ňom zúčastnilo asi 35 percent obyvateľstva. "Oficiálne výsledky sa vyhlásia v pondelok na zasadnutí obecného zastupiteľstva," povedala predsedníčka komisie pre referendum Anna Kivarotová.

Referendum malo vyriešiť nezhody medzi starostkou obce a niektorými poslancami obecného zastupiteľstva. Starostka Denisa Ivančíková je za rekonštrukciu starej budovy pohostinstva, väčšina poslancov však presadzuje zbúranie krčmy a postavenie kultúrneho centra.

22:55 Slabá volebná účasť k večeru mierne vzrástla, no viaceré volebné komisie hlásili, že bude rekordne nízka. K volebnej urne prišlo málo obyvateľov aj v najmenšej dedine Žitného ostrova v Kyseliciach. Nevyužívali sa v dostatočnej miere ani prenosné urny napríklad v Hornom Bare.

22:05 Podľa predbežných informácií bude Tibor Mikuš čakať na výsledky volieb v trnavskej Pivnici u Mešťana. Ivan Uhliarik je v hoteli Phoenix, no zvažuje presun do Bratislavy do televíznej diskusie.

mik1_res.jpg

V štábe Tibora Mikuša. FOTO - TASR

K zoznamom by si želali aj fotografie

22:00 Volebné miestnosti uzatvorili. Viacerí členovia komisií odhadovali, že hlasy spočítajú ešte do polnoci.

21:16 Výsledky miestneho referenda o budúcom vzhľade centra obce Gáň v okrese Galanta nebudú známe až do pondelka. Podľa členky volebnej komisie Miriam Jarošovej majú na ich spracovanie tri dni, čo plánujú využiť.

21:11 Ani necelú hodinu pred uzatvorením volebných miestností neriešila Krajská volebná komisia podľa jej predsedu Róberta Orihela žiadny podnet. Jej členovia boli v priebehu dňa na výjazdoch na Záhorí i v južných okresoch kraja, kde nezistili žiadne porušenie zákona. "Informácie o účasti máme len veľmi kusé, predpokladá sa, že bude nižšia ako pred štyrmi rokmi. Okrem tohto faktoru je priebeh volieb takmer identický, pokojný a bezproblémový," povedal Orihel.

20:44 V uplynulých župných voľbách stačilo kandidátovi v obvode Piešťany získať najmenej 1671 hlasov, aby sa stal poslancom. V dunajskostredskom obvode získal poslanec s najmenším počtom hlasov na svoju stranu 5637 voličov. Nízka volebná účasť tak môže výsledky poriadne zamiešať.

20:23 Súčasný predseda Trnavského samosprávneho kraja Tibor Mikuš zatiaľ priebeh volieb komentovať nechcel. Vyjadrí sa až po 22. hodine, keď už budú známe aspoň čiastkové výsledky.

20:03 V Hornom Bare v okrese Dunajská Streda volili klienti Domova sociálnych služieb pre mentálne postihnutých dospelých mužov do prenosnej urny. Z 98 chlapov sú štrnásti svojprávni, volebné právo využili štyria z nich.

19:44 Najvyššiu účasť v župných voľbách v roku 2009 zaznamenala v rámci celého kraja obec Koplotovce v okrese Hlohovec. K urnám tu vtedy prišlo 52,98 percenta z 519 oprávnených voličov. V sobotu je situácia iná, podľa členiek volebnej komisie prišlo zatiaľ len niečo vyše desať percent voličov. "Ľudia mali pripomienky, že by potrebovali k tým zoznamom kandidátov aj ich fotografie. Nevedia si ich predsaviť a vraj sa im chcú pozrieť do očí," hovorí členka čisto ženskej komisie na obecnom úrade. Čas si tu vraj krátia tajničkami a rozhovormi, voliť vraj prišiel aj jeden prvovolič. "Bol to veľmi suverénny chlapec, akoby ani nevolil po prvýkrát," dodala.

19:27 Volebnú účasť nad desať percent odhaduje predseda okrskovej volebnej komisie v Naháči Pavol Kúdela. O voľbu z domu komisiu nikto nepožiadal napriek tomu, že oznam o tejto možnosti visel na obecnej stránke niekoľko dní pred voľbami.

19:05 Volebné miestnosti zostanú otvorené už len necelé tri hodiny. Účasť je asi na polovici predošlých volieb, medzi voličmi nie je veľký záujem ani o prenosnú volebnú urnu. Väčší počet žiadostí zaznamenali len vo volebnom okrsku č. 8 na Rodinných domkoch v Holíči, kde sa vybrali do štrnástich domácností.

18:30 V Cíferi, najväčšej obci trnavského obvodu, bola podľa starostu Maroša Sagana pred hodinou účasť asi na úrovni desiatich percent. Obec je rozdelená na štyri volebné okrsky, dva sú priamo v Cíferi a po jednom v miestnych častiach Pác a Jarná. V zoznamoch tu majú spolu zapísaných asi 3400 voličov, v Páci zatiaľ odvolilo dvadsať ľudí, v Jarnej deväť.

volici_ruzindol_r2502-r215-st.ir2-_s900.jpg

Voliči v Ružindole.

Voľbám konkurovala ochutnávka pálenky

18:17 V Uníne na Záhorí mali krajské voľby konkurenciu v ochutnávke ovocných destilátov. Volilo sa na obecnom úrade, ochutnávalo v kultúrnom dome oproti. Obyvatelia si vyberali spomedzi šestnástich kandidátov na poslancov a z 544 vzoriek ovocných páleniek.

17:57 V okrsku č. 2 na Trhovej ulici sú v zozname zapísaní aj všetci voliči, ktorí sú bez domova a ako trvalú adresu majú uvedené mesto Trnava. Podľa predsedníčky volebnej komisie Veroniky Vasilescu tvoria odovzdané hlasy bezdomovcov, vzhľadom na doterajší celkovo nízky záujem o voľby, pätinu celkovej voličskej účasti.

17:32 V jednom z najväčších volebných obvodov v Piešťanoch, ktorý eviduje 1498 právoplatných voličov, sa do sedemnástej hodiny účasť pohybovala okolo desať percent. Väčšina voličov bola v seniorskom veku. Podľa predsedu komisie, atmosféra je pokojná a udriemaná.

17:20 Slušná voličská návštevnosť pokračovala v Maduniciach aj v poobedných hodinách. Do 17. hodiny odvolilo približne 480 z 1729 voličov. Podľa predsedníčky volebnej komisie účasť ešte porastie.

17:14 V Koválovci, najmenšej obci v skalickom okrese, je 111 voličov. Odvoliť ich bolo zatiaľ osemnásť, čo je viac ako 16 percent oprávnených voličov. Väčšina z nich mala 30 až 35 rokov.

unin_sita_r1283_res.jpg

V Uníne na Záhorí konkurovali voľbám destiláty. FOTO - SITA

V komisii v Holíči sa sťažovali na zimu

17:00 Vo volebnej komisii v Gáni sedí aj Miriam Jarošová, miestna poslankyňa a meteorologička, ktorá sa objavuje na obrazovkách komerčnej televízie.

16:29 V Senici sa po slabšom dopoludní voľby konečne trochu rozbehli, účasť predstavuje necelých desať percent. Mladí voliči sú skôr výnimkou.

16:13 Volebné miestnosti budú otvorené ešte necelých šesť hodín. O priazeň voličov sa uchádzajú vysokoškolskí pedagógovia, lekári, ekonómovia, dôchodcovia, mladí politológovia, ale aj barman, futbalový rozhodca či učiteľka hudby. Spomedzi najväčšieho počtu kandidátov, spolu 47, si vyberajú obyvatelia trnavského obvodu. Naopak najmenej, len 16 kandidátov, našlo odvahu vo volebnom obvode Skalica.

15:43 Alena Dúhová, zapisovateľka Krajskej volebnej komisie hovorí, že popoludní zatiaľ nezaznamenali žiadne podnety. Volebnú účasť hodnotí ako nízku.

15:40 Voľby prebiehajú podľa trnavskej krajskej policajnej hovorkyne Márie Linkešovej stále bez komplikácií. Polícia však dokumentuje smrteľnú dopravnú nehodu, ktorá sa stala medzi Hlohovcom a Nitrou na ceste II. triedy.

15:23 Do volebnej miestnosi v Kultúrnom dome v Gáni prišla prvá volička už o 7. ráno. Zo 608 oprávnených voličov tu do 13:00 odovzdalo svoj hlas len asi päťdesiat, väčšina z nich najprv odvolila a následne sa išla vyjadriť v miestnom referende. Našli sa však aj takí, ktorí prišli len pre referendum. "Župné voľby ma nezaujímajú, nevyznám sa v nich," povedal Michal.

15:14 Na zimu vo volebnej miestnosti sa sťažovali aj v okrsku č. 4 v Holíči. Komisii sem museli priniesť ohrievače.

15:11 Mladí ľudia v Holíči voľby v podstate ignorujú. Voliť chodí len stredná a staršia generácia.

Účasť poobede nepresiahla desať percent

14:59 V Trnave prišiel do miestnosti v Stredisku sociálnej starostlivosti na ulici T. Vansovej voliť takmer storočný Jozef Lukovič. V holíčskom štvrtom okrsku odovzdal svoj hlas Peruánec.

14:43 "No naozaj ich veľa nemáme," odpovedala na otázku o počte voličov jedna z členiek volebnej komisie v trnavskom okrsku č. 8 na Komenského ulici. Za mierneho dažďa sa k urnám trúsilo len zopár ľudí.

14:32 Za sebou máme prvú polovicu volieb. V obvodoch Trnava a Hlohovec je účasť okolo deväť percent, z nezáujmu voličov sú prekvapení najmä v obecných komisiách. "Najviac ľudí tu čakali ráno, keď chodia ľudia do kostola a do obchodu," hovorí Ivona Reinhardtová z odboru vnútornej správy.

14:29 Volebnú účasť na úrovni asi desať percent odhaduje doposiaľ zapisovateľka obvodnej volebnej komisie Galanta Viera Kosíková. Verí, že k večeru príde voliť viac ľudí.

14:22 V Plaveckom štvrtku na Záhorí odvolilo za prvých šesť hodín asi 6,5 percenta oprávnených voličov.

14:14 Priemerný vek poslancov Trnavského samosprávneho kraja bol v čase ich zvolenia 51 rokov. Staršie zastupiteľstvo mal len Žilinský kraj s priemerným vekom 52 rokov. Naopak najmladší parlament s priemerným vekom 48 rokov zasadal uplynulé štyri roky v Trenčíne.

13:55 Práce na rekonštrukcii obecného úradu a kultúrneho domu v Ružindole neprerušili ani cez voľby. Na zmenu volebnej miestnosti tu ľudí upozorňuje nápis na doskách neďaleko dverí.

13:31 Na Smolenickom zámku prebehne o 16. hodine svadba, sobášiť bude miestna matrikárka a zároveň zapisovateľka jednej z okrskových volebných komisií.

13:24 Na Žitnom ostrove prichádza k urnám viac voličov, ako sa očakávalo. Počas daždivého počasia sa nedajú vykonávať jesenné poľnohospodárske práce, môže to mať vplyv.

12:42 Pokojný deň takmer bez výjazdov hlásia krajskí hasiči, ktorí dopoludnia zasahovali len dvakrát. Išlo o technické zásahy. "Asistovali sme pri vykoľajenom vlaku na slepej koľaji v Leopoldove a pri dopravnej nehode pri obci Jelka," povedal hovorca Tomáš Bílik s tým, že oba prípady sa zaobišli bez zranení.

w0.jpg

Kandidát Ivan Uhliarik bol voliť v Skalici.

Odhadujú, že sčítajú do polnoci

12:32 Krajská volebná komisia riešila prvý problém. Na zimu vo volebnej miestnosti sa sťažovala jedna z okrskových komisií v Dunajskej Strede.

12: 24 V Smoleniciach sa volí v bývalej kinosále, sobášnej sieni aj Kultúrno-spoločenskom dome. Zriadili tu tri okrsky, podľa Adriany Fričovej, ktorá je zodpovedná za organizačno-technické zabezpečenie volieb, chodili ľudia k urnám viac dopoludnia. "Okolo obeda to ustalo, ale najviac voličov zvykne chodiť večer," povedala s tým, že účasť je aj tu nateraz nízka.

12:13 Účasť v Maduniciach ťahá podľa členov okrskovej komisie miestna kandidátka na krajskú poslankyňu. Do dvanástej hodiny tu prišlo voliť viac ako desať percent oprávnených voličov. Chodia mladí, starí aj prvovoliči, do miestnosti v priestoroch obecného úradu prichádzajú priebežne.

11:43 Členovia viacerých volebných komisií odhadujú, že so sčítaním hlasov budú hotoví do polnoci. V Trnave sa zatiahlo a prší, v uliciach je minimum ľudí.

11:30 Na najväčšom piešťanskom sídlisku Adama Trajana je účasť mizivá. Sú tu spolu štyri okrsky, do dvoch najväčších s celkovým počtom 3313 zapísaných voličov prišlo doposiaľ voliť 47 ľudí. Kým do miestnosti číslo 23 chodili prevažne mladí ľudia, v okrsku číslo 25 prišli hlas odovzdať staršie ročníky.

11:17 Vo volebnom okrsku Madunice, kde majú v zoznamoch voličov zapísaných 1729 mien, si účasť pochvaľujú. Potvrdila to Ivona Reinhardtová z odboru vnútornej správy. Nadpriemernú účasť mali v Maduniciach aj v roku 2009, blížila sa vtedy k 40 percentám.

11:08 Tesne po pol jedenástej prišiel do volebnej miestnosti v secesnom Kultúrnom dome v Skalici voliť aj kandidát na župana Ivan Uhliarik. Bol pozitívne naladený, ponáhľal sa však za rodinou. "Tento deň strávim výlučne s nimi. Sú to pre mňa vzácne chvíle, pretože týždne pred voľbami boli veľmi náročné," povedal.

11:00 Trnavská krajská policajná hovorkyňa Mária Linkešová potvrdila, že priebeh volieb zatiaľ nenarušili žiadne incidenty. "Polícia je však pripravená v prípade potreby kedykoľvek zasiahnuť," povedala Linkešová.

10:52 Volebné miestnosti nie sú vybavené pevnými telefónnymi linkami. Ministerstvo vnútra šetrí, na jednu miestnosť dalo päť eur. Komisie sa môžu rozhodnúť, či využijú obecný alebo súkromný telefón, či pevnú linku alebo mobil.

10:39 V končiacom krajskom parlamente má najviac poslancov strana SMK (11) a koalícia SDKÚ, KDH (11). Koalícia strán vedená Smerom má 10 poslancov, šesť poslancov bolo nezávislých, po jednom mali strany Most-Híd a Nová demokracia.

10:30 Obyvatelia obcí Hrnčiarovce nad Parnou a Ružindol volia v nových priestoroch. Urny z kultúrnych domov vytlačila diskotéka aj rekonštrukcia.

Sťažovali sa, že nedostali zoznamy

10:21 Účasť voličov v župných voľbách v roku 2009 bola v Trnavskom kraji 20,46 percenta. Po Bratislavskom kraji je to druhé najnižšie číslo spomedzi ôsmich slovenských krajov.

10:17 Z 972 zapísaných voličov prišlo doposiaľ voliť do okrsku číslo 12 v Piešťanoch len 28. Miestnosť sa nachádza v budove gymnázia Pod Párovcami, kde sú medzi voličmi početne zastúpení Rómovia. Z nich zatiaľ neprišiel voliť nikto, hlasy odovzdali väčšinou dôchodcovia.

10:04 Predseda Mosta Béla Bugár prišiel voliť s manželkou Gabrielou, svokrou a dcérou. Svoj hlas odovzdal v ranných hodinách vo volebnej miestnosti na Pomleskej ceste v Šamoríne.

10:00 Vo volebnom okrsku č. 8 v piešťanskom Gymnáziu Pierra de Coubertina prišlo do 10. hodiny voliť 32 z 1948 zapísaných voličov. Účasť je na úrovni asi dvoch percent. Ľudia sa sťažovali, že zoznamy kandidátov nedostali do schránok. Nevedia sa rozhodnúť, kandidátov nepoznajú a za plentou trávia viac času.

9:45 Voliči do miestností masovo neprúdia, členovia komisií si pre nudu vzali rôzne časopisy a príručky.

9:36 V Holíči spolu s voľbami prebieha tradičné podujatie Svätomartinský jarmok. Koná v čase od siedmej do pätnástej hodiny na Námestí sv. Martina, Hviezdoslavovej ulici a Námestí mieru. V bezprostrednej blízkosti jarmoku je volebná miestnosť v Kultúrnom dome, okrsok č. 4. Zatiaľ tu bolo voliť 48 ľudí z 906.

9:22 Spolu je v regióne Trnavy a Záhoria vytvorených 319 volebných okrskov, v južných okresoch kraja v Galante a Dunajskej Strede 175. Z toho najviac (56) je v Trnave, v okresných mestách Hlohovec 18, v Piešťanoch 28, v Senici, Dunajskej Streda a Galante po 17 a v Skalici desať.

volic18.jpg

Voliči v okrese č. 18 v Trnave

V Skalici menili zapisovateľku

9:02 V Obvodnej volebnej komisii Skalica museli pre chorobu narýchlo vymeniť zapisovateľku, novou sa stala Katarína Chmurčiaková.

8:50 V obci Gáň v okrese Galanta sa spolu s voľbami koná aj referendum, v ktorom sa občania majú vyjadriť k budúcemu vzhľadu centra obce.

8:38 Do volebného okrsku č. 18 na Ulici Kornela Mahra v Trnave voliči prichádzali už pred pol ôsmou. Voľby viacerí spojili s cestou do obchodu.

8:31 V obvode Senica evidujú 49 479 oprávnených voličov. Podľa infomácií z dvoch volebných miestností si pre voľby privstali predovšetkým vyššie ročníky, v priebehu prvej hodiny prišlo v senickom okrsku č. 4 voliť päť ľudí.

8:21 Do volebnej miestnosti číslo 12 na Lomonosovovej ulici v Trnave prišla prvá volička 7:13. Dôchodkyňa Viera hovorí, že sa zúčastňuje pravidelne všetkých volieb. Považuje to za svoju občiansku povinnosť.

8:17 Zapisovateľka krajskej volebnej komisie Alena Dúhová pre TASR potvrdila, že priebeh volieb v Trnavskom kraji zatiaľ nič nenarušilo.

7:58 Volí sa už takmer hodinu. V piešťanskom obvode sa všetky volebné miestnosti otvorili načas a priebeh volieb je zatiaľ pokojný. Potvrdila to podpredsedníčka obvodnej volebnej komisie Mária Minarechová.

7:40 Svojich kandidátov poslalo do volieb 19 politických strán a dve stranícke koalície. Koalíciu vytvorili SaS s OKS a KDH s SDKÚ. Nezávislých je 24 kandidátov.

7:19 Na hlasovacom lístku pre voľby predsedu je vytlačené aj meno Jozefa Ravasza (SRÚS), ktorý sa vzdal kandidatúry. Voličov na to upozorňujú oznamy vo volebných miestnostiach. Aktuálne sa o post predsedu uchádzajú József Berényi (SMK a OKS), Tibor Mikuš (nezávislý), József Nagy (Most), Andrej Richnák (Nový parlament) a Ivan Uhliarik (KDH, SDKÚ).

7:09 V okrese Trnava sa v sobotu otvorilo 117 volebných miestností, v hlohovskom okrese ich je 43. V samotnom krajskom meste je 56 okrskov, v Hlohovci 18 a v Cíferi štyri. Kým v mestách chodia ľudia voliť väčšinou do škôl, obce vyhradili pre tento účel priestory v kultúrnych domoch či na obecných úradoch.

7:00 Volebné miestnosti v siedmich obvodoch Trnavského samosprávneho kraja sú už otvorené. Predsedu volia obyvatelia spomedzi piatich kandidátov, o štyridsať poslaneckých miest má záujem spolu 190 uchádzačov. Jeden poslanec tak pripadá na 14-tisíc obyvateľov kraja.

Najčítanejšie na My Záhorie

Inzercia - Tlačové správy

 1. Plánujete budúci rok kúpu kosačky ?
 2. Šéf sporiteľne: Synovia ma inšpirujú, čo čítať a koho sledovať
 3. Nový spoločník v živote? Podporíte ním deti, ktoré to potrebujú
 4. Kapor a rezne vo sviatočnom menu? Poradíme, čo s použitým olejom
 5. Vďaka kvalitným privátnym značkám na nákupoch zaručene ušetríte
 6. Aby na Vianoce nič nechýbalo
 7. Nový vlakový cestovný poriadok z vášho regiónu v denníku SME
 8. Fénix - Kultúrna pamiatka roka 2023: Keď história opäť ožíva
 1. Objavte miesto, kde v objatí troch riek vzniká výnimočné víno
 2. Auto na prenájom môže byť výhodné aj pre živnostníkov
 3. BILLA spolu so zákazníkmi pomôže aj pred Vianocami jednorodičom
 4. Plánujete budúci rok kúpu kosačky ?
 5. Vďaka kvalitným privátnym značkám na nákupoch zaručene ušetríte
 6. Kapor a rezne vo sviatočnom menu? Poradíme, čo s použitým olejom
 7. Nový spoločník v živote? Podporíte ním deti, ktoré to potrebujú
 8. Auto do 14-tisíc už nekúpite. Zvážte radšej prenájom
 1. Polovicu dovolenky zaplatíme od pondelka za Vás 15 719
 2. Strážia ho divé opice. Gibraltár vás prenesie do Británie 7 615
 3. TRNKA: Esetov veľa nevznikne a ani ten jeden nemá Slovensko istý 5 920
 4. Nový vlakový cestovný poriadok z vášho regiónu v denníku SME 5 293
 5. Vyberte si knihy s príbehom. Čo sa oplatí čítať na Vianoce? 5 002
 6. Deti cestujú do exotiky zadarmo 4 285
 7. Štvrtý diel komiksu Posledný Follower v denníku SME 3 274
 8. Predaj osobných automobilov Všeobecná zdravotná poisťovňa, a.s. 3 150

Blogy SME

 1. Anton Kaiser: Vianočné zvyky a obyčaje
 2. Stano Kočiš: A.I.
 3. Eva Gallova: Moji milí Slováci, vrátil som sa!
 4. Štefan Vidlár: Amorove drony
 5. Soňa Kallová: Slovenská pošta
 6. Peter Štefãnik: Izraelská lekcia pre Róberta Fica
 7. Dominika Dongova: Milý muž, TOTO tvoja žena chce, hoci ti to nepovie..
 8. Roman Daniel Baranek: Varíme s Medveďom - Grilážky
 1. Věra Tepličková: Ako som cestovala vlakom 14 589
 2. Grácz Ján: Po 62 odberoch končím s dobrovoľným darovaním krvi. Všeobecná zdravotná odmieta otcovi preplatiť liečbu. 13 411
 3. Věra Tepličková: K zubárovi lacnejšie, len keď si dáte vyšetriť pipíka 11 813
 4. Post Bellum SK: Poprava sa konala 3. decembra 1952 v ranných hodinách 2 987
 5. Ján Valchár: Defekácia Putina a ruské nádielky Svätého Nikolaja 2 669
 6. Ján Valchár: Prvý decembrový blog alebo láska je láska 2 395
 7. Viktor Pamula: Spolky v Spišskej Novej Vsi I. 2 271
 8. Jiří Ščobák: Put*n neumí číst historii: Vybudoval ukrajinský národ, nakopl civilizovaný svět 1 814
 1. Monika Nagyova: Trapas na Bibliotéke
 2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 52. - Arktída - Expedícia na lodi Zaria do Sannikovovej zeme (1900 - 1902)
 3. Jiří Ščobák: Put*n neumí číst historii: Vybudoval ukrajinský národ, nakopl civilizovaný svět
 4. Jiří Ščobák: Je 6 000 mrtvých v Kataru moc?
 5. Monika Nagyova: Staré dievky z Luníka IX
 6. Juraj Karpiš: Ako investovať a sporiť, keď spľasla matka všetkých bublín a hrozí recesia
 7. Jiří Ščobák: Nechci se otužovat, ale v praxi to trochu dělám
 8. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 51. - Antarktída - Prvá Byrdova antarktická expedícia (1928 - 1930) - 3/3, Prelet nad južným pólom
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Záhorie - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Záhorie

Momentka zo zápasu Šajdíkove Humence - Hradište pod Vrátnom

Vybrali sme top hráčov prvej polovice súťaže.


5 h
Anna Mierna, bývalá primátorka Skalice, vo vinohrade.

Nové vedenie Skalice čaká mnoho výziev.


a 1 ďalší 8 h
Stanové mestečko pre migrantov v Kútoch.

Počty ubytovaných osôb v stanovom mestečku sa je o niečo nižší.


SITA 12 h
v Skalici sa zišlo vyše 50 odborníkov z celého Slovenska.

Najnovšie poznatky z oblasti ortopédie boli ústrednou témou a predmetom odborného sympózia, ktoré sa uskutočnilo vo Fakultnej nemocnici Agel Skalica.


TASR 7. dec

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Obrovský kaštieľ bol blízko zániku, teraz ukrýva atrakciu, ktorá láka ľudí z celého Slovenska.


7. dec

Ak petíciou neuspejú, riaditeľ nemocnice chce držať hladovku.


15 h

Opäť sa v čase, keď nie je futbalová sezóna, vraciame k článkom o futbalových rozhodcoch, ktoré sme začali už vlani. Dnes vám predstavíme mladú začínajúcu rozhodkyňu, šestnásťročnú Katarínu Hrčovú.


7. dec

Zachoval sa malý parčík na jej počesť.


7. dec

Blogy SME

 1. Anton Kaiser: Vianočné zvyky a obyčaje
 2. Stano Kočiš: A.I.
 3. Eva Gallova: Moji milí Slováci, vrátil som sa!
 4. Štefan Vidlár: Amorove drony
 5. Soňa Kallová: Slovenská pošta
 6. Peter Štefãnik: Izraelská lekcia pre Róberta Fica
 7. Dominika Dongova: Milý muž, TOTO tvoja žena chce, hoci ti to nepovie..
 8. Roman Daniel Baranek: Varíme s Medveďom - Grilážky
 1. Věra Tepličková: Ako som cestovala vlakom 14 589
 2. Grácz Ján: Po 62 odberoch končím s dobrovoľným darovaním krvi. Všeobecná zdravotná odmieta otcovi preplatiť liečbu. 13 411
 3. Věra Tepličková: K zubárovi lacnejšie, len keď si dáte vyšetriť pipíka 11 813
 4. Post Bellum SK: Poprava sa konala 3. decembra 1952 v ranných hodinách 2 987
 5. Ján Valchár: Defekácia Putina a ruské nádielky Svätého Nikolaja 2 669
 6. Ján Valchár: Prvý decembrový blog alebo láska je láska 2 395
 7. Viktor Pamula: Spolky v Spišskej Novej Vsi I. 2 271
 8. Jiří Ščobák: Put*n neumí číst historii: Vybudoval ukrajinský národ, nakopl civilizovaný svět 1 814
 1. Monika Nagyova: Trapas na Bibliotéke
 2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 52. - Arktída - Expedícia na lodi Zaria do Sannikovovej zeme (1900 - 1902)
 3. Jiří Ščobák: Put*n neumí číst historii: Vybudoval ukrajinský národ, nakopl civilizovaný svět
 4. Jiří Ščobák: Je 6 000 mrtvých v Kataru moc?
 5. Monika Nagyova: Staré dievky z Luníka IX
 6. Juraj Karpiš: Ako investovať a sporiť, keď spľasla matka všetkých bublín a hrozí recesia
 7. Jiří Ščobák: Nechci se otužovat, ale v praxi to trochu dělám
 8. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 51. - Antarktída - Prvá Byrdova antarktická expedícia (1928 - 1930) - 3/3, Prelet nad južným pólom

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu