Streda, 17. október, 2018 | Meniny má Hedviga

Hokejisti Dukly Senica nedali mladej reprezentácii šancu

Mladí hokejoví reprezentanti z projektu centralizovanej prípravy hráčov do 18 rokov sa v utorok predstavili v Senici.

Seničania v tomto zápase potvrdili svoje postavenie v popredí tabuľky a s prehľadom zdolali snaživých mladíkov 6:1, ktorým dovolili skórovať až za stavu 5:0.

Dukla Senica - Slovensko 18 6:1 (3:0, 2:0, 1:1)

Góly: 12. Penák, 14. a 59. Vaškovič, 15. Šúrek, 27. Ivičič, 31. Méry - 49. Paločko.

Pred 714 divákmi rozhodovali: Píšťanský - Polakovič, Vido.

Vylúčenia 8:6 na 2 min., Vadovič (SR 18) 5 + DKZ. Presilovky 2:0, oslabenia 1:1.

Dukla: Peksa - Reismüller, Šedivý, Méry, Jarolín, Vaškovič - Gula, Salajka, Daráš, Sajdl, Šúrek - Ivičič, Janík, Mikolášek, Penák, Surovka - Klučiar, Kluka, Líška, Mrázik, Šálka, tréner Pavel Klečko.

Zápas začali oba tímy opatrne a domáci sa akoby prispôsobili hre osemnástky. V 12. minúte však išli domáci do vedenia, keď spred bránky otvoril skóre Penák. Druhý gól domácich pridal v 14. minúte Vaškovič, ktorý peknou individuálnou akciou vymietol roh Slivkovej bránky. Minútu nato pridala Dukla aj tretí gól, keď do odkrytej bránky zakončil Šúrek a navýšil tak vedenie svojho tímu.

V druhej tretine boli domáci lepším tímom a pridali ďalšie dva góly. Najprv si v 27. minúte vo vlastnom oslabení nakorčuľoval pred bránku Ivičič a prekonal Slivku v bránke hostí. V 31. minúte rozhodcovia vylúčili do konca zápasu za napadnutie Vadoviča a Senica hrala 5 minút trvajúcu presilovku. V nej sa im podarilo aj skórovať, keď na rozdiel 5 gólov upravil Méry, ktorý zúžitkoval Jarolínovu strelu k ľavej žŕdke a strelou pod lapačku zvýšil na 5:0. Hoci presilovka domácich stále trvala, ďalší gól sa im už pridať nepodarilo a po druhej tretine teda platilo skóre 5:0 pre Seničanov.

V poslednej tretine videli diváci na štadióne v Senici po jednom góle na oboch stranách. Jediný gól hostí prišiel v ich oslabení, keď Milý vysunul do úniku Paločka, a ten znížil na 1:5, to bolo však zo strany hostí všetko. Päťgólové vedenie vrátil na stranu Seničanov v predposlednej minúte kapitán domácich Vaškovič, ktorý v presilovke pridal svoj druhý gól v zápase. Tretia tretina, a najmä jej druhá polovica sa však odohrala prevažne v nerovnovážnom stave, rozhodcovia udelili dokopy až 22 trestných minút len v tejto časti hry. Záver zápasu bol nervózny, ale domáci napokon zaslúžene zdolali repreze ntačnú 18 po jednoznačnom výsledku 6:1.

Andrej Rajčák, asistent trénera Dukly: „Vedeli sme, že hráme proti súperovi, ktorý bude veľa korčuľovať, dohrávať osobné súboje, bude sa snažiť kaziť a znepríjemňovať nám našu hru a na to sme aj hráčov pripravili. Myslím si, že sme mali zápas od začiatku pevne v rukách až na nejaké určité pasáže, kedy sa dostali aj mladíci na koňa. Snažili sa ohrozovať našu bránu, ale v podstate my sme splnili všetko, čo sme si v zápase predsavzali. Myslím si, že body zaslúžene berieme my. Sme radi, že sme sa zdržali od nejakých bitiek alebo nejakých kontaktov, ktoré by neboli v rámci pravidiel. Sme radi, že tento zápas skončil pre nás s povinným víťazstvom a tak sme spokojní.“

Ďalšie výsledky 13. kola: Trnava - Topoľčany 5:2, Spiš. N. Ves - Pov. Bystrica 5:1, Bardejov - Prievidza 7:3, Prešov - Lipt. Mikuláš 5:2, Michalovce - Detva 7:8.

1. Odborári pokračujú v zbieraní podpisov za zastropovanie dôchodku
  2. Koľko minút pracujeme na jednu kávu či novú kuchyňu?
  3. Umenie investovať: Nemusíte byť znalec, aby ste zhodnotili krásu
  4. Reportáž: Ako sa vyrába slovenské akostné víno
  5. Dana Kleinert sa vzdáva v prospech zmeny v Starom Meste
  6. Union ponúka množstvo výhod pre deti aj matky
  7. Tip hypošpecialistu: Najlepší čas na Adlerovu je teraz!
  8. Jana Vaľová: Pokračujme po dobrej ceste
  9. Zvodný jesenný look s AVONom a Darou!
  10. Prečo sú pneumatiky dôležitejšie ako bezpečnostné pásy?
  1. AAA AUTO zorganizovalo autogramiádu
  2. Union ponúka množstvo výhod pre deti aj matky
  4. Dana Kleinert sa vzdáva v prospech zmeny v Starom Meste
  5. Reportáž: Ako sa vyrába slovenské akostné víno
  6. Tip hypošpecialistu: Najlepší čas na Adlerovu je teraz!
  7. Jana Vaľová: Pokračujme po dobrej ceste
  8. Dôležité zmeny v založení s.r.o. od 1.9.2018
  9. Stíhame napredovať s technológiami? Môže už byť neskoro
  10. Pokazila sa Vám práčka či chladnička? Nevolajte opravára!

Bývalý kukláč a šéf vydieračov zo Záhoria na súde s odvolaním neuspel

Bývalý kukláč zo Záhoria Miroslav Štvrtecký si odpykáva 21-ročný trest v Leopoldove.

Viskupič dáva vláde do pozornosti úsek medzi Senicou a Holíčom

Predseda Trnavského samosprávneho kraja zareagoval na zámer vlády investovať do ciest I. triedy v najbližších rokoch 200 miliónov eur.

Mont Blanc medzi ferratami. Zdolať Gianni Costantini v Dolomitoch je udalosť

Kto nebol v Dolomitoch, nebol v horách, povedal mi raz dávny priateľ. A hneď po prvej návšteve pred rokmi som mu dal za pravdu. Odvtedy sa tam pravidelne vraciam. Tentokrát sme si s partiou kamarátov vytipovali dve náročné ferraty.

Karta sa v 5. lige Západ začína pomaly obracať

Kým v uplynulých sezónach kraľovali súťaži skôr trnavské celky, tentokrát sú v popredí záhorácke.