Pondelok, 15. október, 2018 | Meniny má Terézia

Všetky štyri zápasy Slovnaft Cup-u vyhrali hosťujúce mužstvá

V tohtoročnom Slovnaft Cup-e sa Záhorákom nedarí. V riadnom hracom čase nedokázali vyhrať v úvodných dvoch zápasov a nedokázali ani doma s ViOn-om Zlaté Moravce.

Z druhého kola postúpili iba vďaka zvládnutému penaltovému rozstrelu vo Vrábloch, keď na ihrisku bolo 0:0. Rovnako si viedli aj v Rimavskej Sobote, kde po remíze 1:1 opäť zvládli lepšie rozstrel.

Štvrťfinále sa už hrá na dva zápasy (doma - vonku). Prvý zápas s ViOn-om nezvládli, šancu na reparát budú mať pri Žitave 5. novembra.

Seničania tak „nepokazili“ bilanciu hosťujúcim mužstvám, keď deň predtým vyhral Slovan v Žiline, Košice v Prešove i Ružomberok v Trnave.

FK Senica - Zlaté Moravce 1:2 (0:1)

Góly: 70. Diarrassouba - 33. Mazan, 59. Szabó.

ŽK 2:2 (67. Kóňa, 82. Brabec - 11. Pintér, 37. Sabo).

Pred 822 divákmi rozhodovali Jaška - Chládek, Bednár.

Senica: Šulla - Križko, Pavlík, Brabec, Čermák - Kóňa, Jirásek - Hiago, Zeman (70. Komara), Kalabiška (46. Diviš) - Tsoumou (56. Diarrassouba), tréner Eduard Pagáč.

Zlaté Moravce: Kuciak - Candrák, Majerník, Pintér, Chren - Sabo, Bolinha - Orávik, Babic (75. Obročník), Mazan (70. Pribula) - Szabó (83. Mihálik), tréner Branislav Mráz.

V prvom polčase bola hra pomerne vyrovnaná. O čosi aktívnejším tímom však bol hosťujúci ViOn so Seničanom Branislavom Mrázom na trénerskej lavičke. Veľkú možnosť otvoriť skóre mali hostia v 11. min., keď sa po dlhom pase za obranu domácich ocitol v palebnej pozícii Szabó, ale Šulla ho svojim zákrokom zarmútil. Porovnateľnú šancu mali o chvíľu Záhoráci, keď po vysunutí Kalabiškom bol v čistej šanci Tsoumou, no nedokázal prehodiť ležiaceho Kuciaka. Skóre sa zmenilo v 33. min., keď efektne z 20 m trafil do ľavého horného rohu Mazan - 0:1.

V druhom polčase pokračovali Seničania v útlme, vôbec sa nevedeli presadiť v útoku. Zlatým Moravciam sa podarilo zvýšiť na rozdiel dvoch gólov v 59. min, keď Szabó spoza pokutového územia trafil k pravej žrdi - 0:2. Domáci znížili v 70. min. po akcii striedajúcich hráčov, keď Divišov center poslal hlavou do siete Diarrassouba - 1:2. V závere však Senica s výsledkom už nič ďalšie nič neurobila. Navyše, hostia ešte nastrelili prvú žrď.

Eduard Pagáč, tréner FK Senica: „Z prvého polčasu som sklamaný. Absolútne sme si nepýtali loptu, hrali sme profesorsky. S každým súperom sa to vypomstí, nám prvým inkasovaným gólom. V druhom polčase sme sa po inkasovanom góle presvedčili, že futbal vieme hrať. Zlaté Moravce sme pritlačili, dokázali sme streliť kontaktný gól. Verím, že bude dôležitý v druhom zápase, ktorý nás čaká na pôde ViOn-u.“

Dušan Liba, tréner Zlatých Moraviec: „Máme za sebou len polčas. Myslím si, že sme zvíťazili zaslúžene. Vypracovali sme si šance, nastrelili žŕdku. Čaká nás však ešte druhý náročný polčas, pretože súper je veľmi kvalitný.“

1. Koľko minút pracujeme na jednu kávu či novú kuchyňu?