Piatok, 14. december, 2018 | Meniny má Branislava, Bronislava

Filip Kučera prekonal brankára Jablonice päťkrát

V 12. kole Majstrovstiev oblasti sa na čele tabuľky opäť osamostatnil Spartak Stráže.

Radimov totiž prehral pomerne vysoko v Brodskom a tak mu Stráže opäť utiekli. Aj vďaka päťgólovému Filipovi Kučerovi. V susedskom derby sa v Kútoch zrodila remíza, keď za hostí skóroval odchovanec Kútov Húšťava. V "družstevnom" derby v Rybkách vyhrali hostia z Hlbokého. Až päť zápasov skončilo jednogólovým víťazstvom jedného zo súperov.

Rybky - Hlboké 1:2 (0:2)

Góly: 81. Vizváry - 7. Chovanec, 26. Michal Sládek.

Už v 7. min. dali hostia gól Chovancom. Vyrovnať mohol Sekáč, no z protiútoku bolo 0:2 po góle Michala Sládka - 0:2. Hostia boli v tomto čase lepší a zaslúžene vyhrávali. Po prestávke snaha domácich o kontaktný gól priniesla úspech až v 81. minúte. Hoci od 83. min. hrali „presilovku“, vyrovnať sa im už nepodarilo. ČK 0:1 (83. Chrenek). R Rusinko, Cabadaj.

Stráže - Jablonica 7:3 (3:1)

Góly: Kučera 5, M. Konečný, vlastný (Belohlávek) - Domes, Martin Búran, M. Daniel.

Domáci chceli odčiniť minulotýždňovú prehru zo Sekúl, čo sa im aj podarilo. Rozhodlo sa už v prvej polhodine, kedy dali domáci tri góly. Hostia iba doťahovali. Znižovali na 3:1, 4:2 a 6:3. Domáci trafili dve brvná a dve tyče a pozahadzovali ďalšie šance, v čom „vynikal“ najmä A. Šefčík. R Lapoš, Morvay.

Kúty - Sekule 1:1 (1:1)

Góly: Dominik (11) - Húšťava.

Zápas slabej úrovne. Domáci aj hostia ukázali málo z futbalu. Obidva tímy vystrelili len trikrát na bránu súpera. Domáci sa v závere obávali o výsledok. R Mráz, Petránek. (Vladimír Palkovič)

Š. Humence - Vrádište 1:0 (0:0)

Gól: Vach.

Domáci mali do 10. min. tri šance, no nevyužili ich. Potom prišla na ich kopačky nervozita, ktorá sa s nimi držala celý zápas. Hostia boli nebezpeční svojimi protiútokmi. Zápas rozhodol až v 80. min. šťastný gól Tomáša Vach. R Dutka, Polakovič. (Roman Kraľovič)

Brodské - Radimov 4:1 (3:0)

Góly: Bartal a Ovečka 2 - Frühauf.

Hral sa pekný technický futbal. Domáci sa ujali vedenie hneď po rozohrávke. V 39. min. na 2:0 zvyšoval Ovečka. Ten istý hráč dal gól aj na 3:0. Na 4:0 zvýšil opäť Bartal. Jeden gól strelili aj hostia, keď sa dokázal presadiť Frühauf a stanovil tak konečný výsledok 4:1. R Mlčúch, Jakubáč. (Michal Šimon)

Kopčany - Pop.Močidľany 2:1 (0:0)

Góly: Ivan, Blažek - Čech.

Domáci boli prvý polčas lepší, no nevyužil svoje šance. Po zmene strán, mali domáci opäť navrch, tentoraz dokázali streliť aj góly a vyhrali 2:1. R Pišoja, Škrinár. (Peter Knotek)

Cerová - Radošovce 1:0 (0:0)

Gól: Salay.

Vyrovnaný zápas. Hostia boli po väčšinu zápasu lepší, futbalovejší. No v 68. min. strhol víťazstvo na stranu domácich Salay. Tento výsledok si domáci už skúsene postrážili. R Hurbánek, Mindek. (Ľubomír Pavlík)

Smolinské - Koválov 1:0 (1:0)

Gól: R. Maderič (11).

Jednoznačné stretnutie pre domácich. Tí sa ujali vedenia v 29.min, keď nariadenú penaltu premenil R. Maderič. Domáci tlak stupňovali, no do polčasu nastrelili len brvno a tyč. Po zmene strán mali stále navrch domáci, no obrana a brankár hostí im nedovolili viac skórovať. Domáci tak vyhrali biednych 1:0. R Túbl, Škrinár. (Peter Kurc)

Rohov - Bor. Sv. Jur 2:2 (2:0)

Góly: Peter Ivánek, Kessl - vlastný (Frťal), Šimkovič.

V prvom polčase boli lepší domáci, ktorí gólmi Ivánka a Kessla získali dvojgólové vedenie. V 50. min. si dal vlastný gól Frťal a odvtedy hostia ovládli hru. Vyrovnať sa im však podarilo až v 85. min. v skrumáži po rohu. Poradie v tabuľke sa tak nemení, o skóre vedie aj naďalej Jur. (Marek Štítny)

Čáry - Sobotište 2:2 (1:1)

Góly: J. Flajžík, I. Polák (11) - Hanzlíček, M. Blanárik,

Už v 5. min. dostal hostí do vedenia Hanzlíček. Z tlaku trafili domáci brvno, až v závere polčasu vyrovnal J. Flajžík. Už v 46. min. išli hostia opäť do vedenia. Čáry vyrovnali z penalty po faule na Vizváryho. Ďalšie šance domáci nepremenili, v závere hostia trafili ešte tyč. R Holenka, Daniš. (Pavol Morávek)

Smrdáky - Kunov 5:1 (3:1)

Góly: Šimek 2, Danihel 2, Chvála - Bartek.

Domáci jednoznačne dominovali. Jediný gól, ktorý domáci obdržali sa zrodil po chybe v obrane. Domáci mohli vyhrať aj vyšším rozdielom. R Štora, Húšek. (Ľubomír Vričan)

Dubovce - Prietrž 2:0 (1:0)

Góly: Milan Huťťa 2.

Domáci sa ujali vedenia už v 5. min. zásluhou Huťťu. Hra sa po tomto góle vyrovnala. Domáci mali viacej šancí. Na konečných 2:0 zvyšoval opäť Huťťa, ktorý sa vrátil po osem mesačnej prestávke vynútenej kvôli zraneniu. R Ďurica, Thao. (Milan Huťťa)

Unín - Hradište 1:0 (0:0)

Góly: Tureček.

Domáci mohli vyhrať aj vyšším rozdielom, no nepremieňali svoje šance, v čom "vynikal" Boris Malík, ktorý zahodil aj nemožné. R Dzindzík, Mikúš. (Boris Malík)

Chropov - Lakš. N. Ves 1:1 (1:1)

Góly: Kocian - Hrica.

Hostia mali prvý polčas viacej z hry. Ako prví dali aj gól. No domácim sa ešte do polčasu vyrovnať hlavičkou Kociana. Domáci dohrávali v desiatich, keď uvidel červenú kartu Ondrej Orth. Slabý výkon rozhodcu. Zaslúžená remíza. ČK 1:0 (O. Orth). R. Cabadaj. (Peter Špaček)

Trnovec - Letničie 1:0 (0:0)

Gól: P. Tokoš.

Vyrovnaný zápas, v ktorom domáci boli v druhom polčase lepší, dokázali dať gól a vyhrali. R Rusinko, Morvay. (Marián Ivánek)

Góly: T. Wolf - D. Klena 2.

Zaslúžené víťazstvo hostí, ktoré mohlo byť aj vyššie. Domácich podržal brankár Auxt. Na 1:2 znížili až v 85. min. a na vyrovnanie im už neostal čas. R Holenka, Dzindzík st. (Peter Adamkovič)

Kátov - Hlboké B 1:3 (0:2)

Góly: 63. Holúsek - 19. Vincek, 41. Zríni (11), 56. Slaný.

V 19. min. trafil z 20 m k žrdi Vincek - 0:1. Hostia boli lepší a v 41. min. po faule na P. Morávka zvýšil z penalty Zríni - 0:2. V 56. min. už bolo 0:3 po góle Slaného. Hostia sa uspokojili a šance mali aj domáci, ktorí v 63. min. znížili Holúskom na konečných 1:3. R Štora, Ďurica. (Peter Koprla)

Častkov - Rovensko 2:2 (1:0)

Góly: L. Černek, Zdravecký - Bartoň, Šiška.

Prvý polčas boli lepší domáci a naopak v druhom zase hostia. Hostia mohli aj vyhrať, no v 93. min. sa ešte domáci zmobilizovali a dali vyrovnávajúci gól. R Bednár. (Marián Otrísal)

Podbranč - Osuské 5:3 (2:1)

Góly: Filka 4, Podmajerský - Herák, Pavelka, J. Olšovský (11).

Hostia pricestovali len v desiatich. Do polčasu domáci vyhrávali 2:1. Po zmene strán navýšili svoje vedenie na 3:1, hostia znížili na 3:2, ale domáci dvoma gólmi na 5:2 zlomili odpor súpera. Ten ale ešte dokázal znížiť na konečných 5:3 z penalty. ČK 0:1 (Černek). R Lapoš. (Martin Kadlečík)

Odpočet po súťaži: Dojč 3 body.

1. Čo majú študovať naše deti, aby si v budúcnosti našli prácu?
  2. Vzťah k seniorom chce zmeniť výzvou
  3. Bangkok, Phuket, pláže, chrámy: Za 13 dní to naj z Thajska
  4. Brzdia vás technické výpadky vo výrobe?
  5. Stavebná fakulta STU má učebňu na 3D tlač a virtuálnu realitu
  6. Brzdia vás technické výpadky vo výrobe?

Trinásty plat dostane na Slovensku len 17 percent zamestnancov

Firmy vyplácajú odmeny častejšie ako trinásty plat.

NAKA rozbila drogovú zločineckú skupinu

Policajti zaistili surovinu na výrobu pervitínu v hodnote dvestotisíc eur.

Beh obmedzí dopravu v centre mesta

V sobotu 15. decembra sa uskutoční medzinárodný Cestný beh Skalica - Holíč - Hodonín.

V simulovanej misii na Mars sa bude skúmať, ako recyklovať ľudské vlasy

Víťazný projekt gymnázia zo Skalice - využitie ľudských vlasov ako hnojiva rastlín, sa už vo februári 2019 podrobí skúške v simulovanej misii pod záštitou Európskej vesmírnej agentúry (ESA) na Havaji.