Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

Holíčania vyprevadili súpera s päťgólovým prídelom

Zdá sa, že Iskra Holíč je z najhoršieho vonku.

Z posledných troch zápasov získal sedem bodov z doterajších jedenásť a v tabuľke sa škriabe čoraz vyššie. V 11. kolo 4. liga Severozápad si jednoznačným spôsobom poradil s Dolnými Vestenicami.

Holíč - Dol. Vestenice 5:0 (2:0)

Góly: 29. a 69. Macánek, 38. Václavík, 59. Jánošík, 71. Ličko.

Pred 120 divákmi rozhodovali Tomka - Škadra, Kollárik.

Holíč: Rýzek - Václavík, Lašák, Nečas, Uher (65. Oliva), Macánek, Ličko, Jánošík, Slovík (72. Vrablic), Hrubša, R. Balážik (77. Valla), tréner Vladimír Včelka.

Domáca Iskra nepustila svojho súpera počas celého zápasu na svoju polovicu. Od začiatku hrali Holíčania rýchly a nátlakový futbal s veľkým množstvom šanci. Už v 6. min. pohrozil Macánek a o šesť minút prudkú strelu Uhera Beták vyrazil. O ďalšiu minútu Václavík našiel Uhera, ktorý položil centrom loptu na hlavu Macánka, ktorý však ešte neskóroval. V 24. min. veľmi aktívny Uher sám pred branou trafil do Betáka a o minútu neskôr bomba Lašáka minula bránu. V 29. min. center Uhera Balážik minul, no Macánek sa už nemýlil - 1:0. Úplne spoteného Betáka vyskúšal Uher v 37. min., no bez výsledku. Obrovskú bojovnosť predviedol v 38. min. Václavík, bojoval stratenú loptu mimo 16 - ky a v súboji s Betákom aj za cenu hlavou zvýšil na 2:0. Zvýšiť mohol ešte Uher, no pred prestávkou sa skóre už nemenilo.

Po zmene strán krásu z hry odobrali nespočetné ošetrovačky hostí. V 59. min. strelu Slovíka brankár vyrazil, no proti dorážke Jánošíka bol bezmocný - 3:0. Ďalšia z množstva pekných akcií cez Václavíka v 69. min. skončila u Macánka, ktorý pridal svoj druhý gól - 4:0. Útočné chúťky stopéra Hrubšu skončili piatym gólov z kopačky Lička - 5:0. Šance mal aj striedajúci Oliva, najmä jeho hlavička si zaslúžila gólovú koncovku, no brankár bol proti. Prvú a jedinú strelu na Rýzeka vyslali hostia v 86. min., čo hovorí za všetko. (Ivan Zboril)

Ďalšie výsledky 11. kola: Solčany - Šimonovany 3:1, Tr. Teplice - Partizánske 4:0, Lehota p/Vt. - Bošany 2:2, Križovany - H. Obdokovce 1:2, Kanianka - Častkovce 3:3, Modranka - Prečín 2:0, N. Dubnica - Borčice 0:4.

1. Borčice 11 9 2 0 30:10 29

2. Tr.Teplice 11 9 1 1 32:10 28

3. Kanianka 11 6 3 2 24:18 21

4. H.Obdokovce 11 6 2 3 23:13 20

5. Šimonovany 11 6 1 4 24:11 19

6. Častkovce 11 5 3 3 23:12 18

7. Solčany 11 5 1 5 24:24 16

8. Partizánske 11 4 3 4 17:18 15