Sobota, 18. november, 2017 | Meniny má Eugen

Súboj nováčikov v Oreskom skončil bezgólovou remízou

V 11. kole 5. liga Západ sa hrali dve Záhorácke derby. V Oreskom v súboji nováčikov bola prekvapujúca remíza, v Gbeloch to skončilo podľa očakávania.

Šaštín doteraz uhral z desiatich zápasov iba dva body za remízy a tak do Gbelov nemohol cestovať s veľkými ambíciami. Tie nemala ani Petrova Ves u ďalšieho nováčika zo Zvončína, kde vysoko prehrala. Mor. Sv. Ján i Bor. Mikuláš prehrali u súperov rovnakým výsledkom 2:1, keď Búrania dokonca viedli, no domáci dokázali stav otočiť.

Nafta Gbely - Slovan Šaštín 4:1 (1:1)

Góly: 38. Mackura, 50. Dvořák, 65. Eisner, 87. M. Šúrek – 15. Obuch.

Gbely: Kling - Bolebruch, D. Karas, M. Karas, Zajíček, Mackura, Žáček, Šúrek, Eisner, Dvořák (Jurka), Kratochvíl (Knap).

Šaštín: Vach - Šedivý, Smolinský (Tomiš), Lang, Bulka, Tuma, Obuch (Bartal), Ožvoldík, Schlosser, Cvečka, Mošať.

V remízovom prvom polčase mali domáci iba miernu prevahu. Hostia v úvode využili chybu domácej obrany a od 15. minúty viedli Obuchovým gólom 0:1. Potom ale prišiel k slovu najlepší hráč domácich Dvořák a v 38. po jeho prihrávke Mackurovi tento vyrovnal na 1:1. V druhom polčase zobrali domácu hru do svojich rúk. Futbalový výlet s loptou k súperovej bráne ukončil v 50. minúte nechytateľnou strelou do vinkla Dvořák, v 65. minúte bol aktívny opäť Dvořák, presne našiel Eisnera a tento zvýšil na 3:1 pre domácich. Záverečnú bodku dal v 87. minúte Šúrek, ktorý spolu so Zajíčkom tentoraz tvorili hru zálohy a výborne asistovali najlepšiemu v zápase Dvořákovi. Hostia hrali sympatický futbal, na ich smolu im došiel dych a potom inkasovali.

Oreské - Mokrý Háj 0:0

Oreské: Bernát - D. Ferik, Šedivý, Kralovič, Bezúch, Štefka, Starych, Hladký, A. Ferik, Rampáček, M. Baláž (Hrebíček, A. Baláž, Kliment).

Mokrý Háj: Dohnálek – Ambrús, Šefčík, Chrenka, Santai, Kaprálik, Kolštrom, Hulka, Sušienka, Pobuda, Čermák (Sloboda, Rehák, Karas).

Hostia boli na domácich veľmi dobre pripravení a tak pekný a bojovný zápas sa odohrával predovšetkým medzi šestnástkami. Domáci sa svojou hrou nedokázali presadiť ani v druhom polčase, kedy výsledkom boli dva nedokončené brejky. Stretnutie tak prinieslo spravodlivú deľbu bodov.

Horné Orešany - Mor. Sv. Ján 2:1 (2:0)

Góly: 28. Raschmann, 38. M. Ryšavý - 48. Šimonovič.

Oba celky sa predstavili ako futbalovo vyrovnané, pričom však ani jeden z nich nedokázal svoje šance naplno premieňať O čosi úspešnejší boli domáci, ktorí dokázali skórovať v prvom polčase. Najprv v 28. minúte Rachmannom, potom o desať minút neskôr, v 38. minúte M. Ryšavým. Hostia síce hneď v úvode druhého polčasu, v 48. minúte znižovali na 2:1 Šimonovičom, no to bolo nakoniec z ich strany všetko. Vyrovnať sa im už nepodarilo. Navyše v 70. minúte bolo ich mužstvo potrestané červenou kartou a tak dvadsať minút dohrávali oslabení.

Zvončín - Petrova Ves 7:1 (4:0)

Góly: 37., 60. a 89. Semanko, 19. M. Klenkovič, 23. Jankovič, 45. Vandák, 68. Sládeček – 75.Matula ml..

Zvončín: Honza - R. Klenkovič, Bron, Vandák, Ružička, Chabreček, Poláčik, M. Klenkovič, Sládeček, Jankovič, Semanko (Dlhý, Zvolemský, Magdolen).

Petr. Ves: R. Lánik - M. Procházka, Čech, Hrubša, Serafín, Matula ml., Buček, F. Lánik, Pochylý, Hlúpik. T. Procházka (Škápik).

Úvodné sobotňajšie stretnutie jedenásteho kola, to bol vlastne súboj brankára hostí Lánika s domácimi strelcami. Sedem ich síce skončilo v jeho sieti, no desať vychytal. Pre domácich to bol príjemný súper, ktorého zároveň brali ako rozohratie sa pred nasledujúcimi nepríjemnými zápasmi. Domáci po úvodnom góle M. Klenkoviča v 19. minúte pridali už v 23. minúte druhý Jankovičom, aby do polčasu otvoril svoj hetrikový účet Semanko a gólom do šatne sa blysol najlepší hráč domácich Vandák. Po polčase pridal ďalší gól Sládeček, kombinovaný s dvomi ďalšími zásahmi Semanka. Hostia využili svoju jedinú šancu, a to v 75. minúte Matulom ml. po rohovom kope.

Radošina - Borský Mikuláš 2:1 (0:0)

Góly: 68. T. Turčan, 71. Vičan - 58. Maca.

Bor. Mikuláš: Bednár - Ondriska (73. Maxim), Kassay, Vaniš, Lipár, Vanek, Černý, Ralbovský, Macek (85. Butaš), Maca, Malík.

V stretnutí dvoch susediacich mužstiev v tabuľke víťazstvo patrilo domácim. Jednostranne hraný zápas sa gólovo nevyvíjalo podľa tlaku víťazného mužstva. Hostia počas celého stretnutia neohrozili bránku domácich, až na moment v druhom polčase, keď loptu si spracoval domáci Turčan, ale prehľadnú kľučku mu hosťujúci Maco vystihol a už nedal šancu domácemu gólmanovi – 0:1. Po rozohraní lopty do hry domáci útočníci zaútočili, získali výhodu rohového kopu, z ktorého v 68. minúte T. Turčan vyrovnal stav stretnutia na 1:1. Ten istý hráč mal ešte v 66. minúte výhodu pokutového kopu, ale mu ju hosťujúci gólman zneškodnil. Spomenutá situácia nezanechala na domácich ujmu, ale útočníci pokračovali aj naďalej v útočení, ale aj v zahadzovaní tutoviek. Lopty, ktoré smerovali medzi žrde, pohotový Bednár v bránke hostí zneškodnil. V 71. minúte sa domáci priaznivci predsa len dočkali gólu, ktorý vo veľkom tlaku a húšťave tiel poslal do siete T. Vičan. Tlak pretrvával, gólové strely bratov Piršelových a J. Halása však končili bez adresáta. Víťazstvo zostalo v správnych rukách.

Ďalšie výsledky 11. kola: Boleráz - Hlohovec 2:1, Krakovany - V. Kostoľany 2:0, Jacovce - Trebatice 1:5.

4. Primátor Barát rok pred voľbami mení svojho zástupcu 8
  5. VIDEO, FOTO: Už zajtra sa začne napúšťať Kunovská priehrada, deň pred sa kosí a betónuje Foto 6
  6. Tento týždeň prinesie viac slnka, ale aj nočné mrazy 6
  7. Polícia našla nezvestnú Petru z Brodského, ktorá zmizla v Rakúsku 6
  8. Malacky: Za budovou bývalého mestského úradu plánuje mesto postaviť kultúrny dom 3
  9. Súťaže BFZ a BA-vidiek: Lozorno nestačilo na Tomášov, Malacky a Veľké Leváre víťazne 2
  10. MALACKY: Mesto predstavilo verejnosti návrh nového kultúrneho domu 2