Pondelok, 21. august, 2017 | Meniny má Jana

Favoriti zo Stráží a Kútov zakopli u súperov, Radošovce dokonca doma

V 11. kole najvyššej súťaže riadenej ObFZ Senica po prvýkrát zaváhal líder súťaže Spartak Stráže.

O všetky tri body prišiel v Sekulách, kde o víťazstve domácich rozhodol jediným gólom Andrej Trajlínek. Prekvapenie sa konalo aj v Radošovciach, kde vyhrali Kopčany, ktoré sa o dva body odpútali od posledného Vrádišťa, ktoré však takisto prekvapilo remízou s favorizovanými Kútami.

MAJSTROVSTVÁ OBLASTI

Smolinské - Rybky 0:3 (0:1)

Góly: Halabrín 2 (1 z 11), Sekáč.

Hostia nastúpili do zápasu dobre, keď ako prví otvoril skóre strelou Sekáč. Domáci potom hostí pritlačili, no tí umnou hrou odolávali. V druhom polčase domáci svoj tlak vystupňovali. Maderič trafil brvno, naopak hostia sa nemýlili a na 0:2 zvyšoval Halabrín, keď premenil nariadenú penaltu po faule sa seba samého. O päť minút ten istý hráč zvýšil vedenie hostí na konečných a zaslúžených 0:3. ČK 1:0 (Gál). R Rusinko, Mindek. (Peter Kurc)

Koválov - Cerová 3:1 (1:1)

Góly: Veselý, Škoda, Hyža - Nižník.

Prvý polčas bol vyrovnaný. V úvode druhého polčasu sa domáci rýchly gól na 2:1. Hostia sa snažili o vyrovnanie, no neuspeli. Naproti tomu domáci skórovali ešte raz a uzavreli tak stav stretnutia na konečných 3:1. R Lapoš, Hurbánek. (Marián Hlavenka, Ľubomír Pavlík)

Radošovce - Kopčany 0:1 (0:1)

Gól: Daniel.

Domáci vybehli na súpera, v úvode mali niekoľko šancí, no neujala sa ani jedna. Hostia skórovali z brejku a do šatne sa išli za stavu 0:1. Po zmene strán domáci mali miernu prevahu, dokonca kopali aj penaltu, no nedali. A tak si hostia odvážajú tri body. R Holenka, Lapoš. (Tomáš Vacula)

Pop. Močidľany - Brodské 1:2 (0:1)

Góly: Pekar - Trubiroha, Kováč

Hosťom vyšli vstupy do polčasov, keď skórovali v 16. a 60. min. Po rozohratí po druhom góle znížil na 1:2 domáci Pekar. Hostia nepremenili penaltu. V nadstavenom čase vychytal domáceho Krchňavého hosťujúci Hrdlička. R Ďurica, Polakovič. (Marián Kocák)

Radimov - Š. Humence 3:1 (0:1)

Góly: Drápal 2, A. Foriška - Matula.

Domáci mali počas zápasu územnú prevahu, no po dvoch zápasoch bez streleného gólu sa trápili. Hostia mali v prvom polčase viac šancí, ale premenili len jednu. Druhý polčas domáci zatlačili, v 70. min. sa im podarilo vyrovnať. Hostia chceli remízu udržať, no domáci dvoma gólmi strhli vedenie na svoju stranu a zaslúžene vyhrali. R Hurbánek, Otočka. (Jozef Žilínek)

Vrádište - Kúty 1:1 (0:0)

Góly: Palkovič - T. Dominik.

Do polčasu vyrovnaný futbal bez strely na bránu. V druhom polčase sa ako prví ujali vedenia 0:1 hostia. No domáci svoje zbrane neskladali a v 90. min. dokázali aspoň vyrovnať na konečných 1:1. Domáci tak boli odmenený za veľkú snahu. R Túbl, Mikúš. (Vladimír Vlk)

Sekule - Stráže 1:0 (0:0)

Góly: Andrej Trajlínek.

V krásnom počasí na dobrom teréne sa hral vynikajúci, dravý a technický futbal. Prvých pätnásť minút boli hostia zaskočení aktívnou hrou domácich. Potom sa hra vyrovnala. Po zmene strán hostia domácich zatlačili. V čase najväčšieho tlaku hostí dokázal z brejku skórovať domáci Andrej Trajlínek. Tento gól sa ukázal ako víťazný, keď domáca obrana s brankárom udržali výsledok aj tri body doma. R Štora, Thao.

Zo zápasu Sekule - Stráže 1:0. V súboji o loptu hosťujúci Norbert Hubek (v čiernom) s domácim Adamom Trajlínkom. FOTO: TJSEKULE

Jablonica - Hlboké 0:3 (0:2)

Góly: Hečko, Chrenek, Morávek.

S domácej strany katastrofálny výkon. Bez šancí. Hostia boli vo všetkých aspektoch hry lepší a zaslúžene si domov odvážajú plný počet bodov. R Mlčúch, Jakubáč. (Miroslav Malík)

Gól: Petráš.

Snaha domácich o zisk troch bodov začala už v 5. min., kedy z tr. kopu trafil Huang do brvno. Aj naďalej udávala Prietrž tempo hry, najskôr niekoľko príležitostí nevyužili, no dočkali sa v 38. min., kedy po rohu Malíka sa hlavou presadil Petráš - 1:0. Po prestávke snaha hostí končila pred šestnástkou domácich, nevypracovali si ani jednu gólovú príležitosť a sklamali prítomných fanúšikov. R Škrinár, Dzindzík st. (Ján Svatík)

Hradište - Dubovce 3:2 (1:1)

Góly: M. Sadloň, R. Baránek, J. Kršteník - R. Juríček (11), T. Sprušanský.

V Hradišti sa hralo vyrovnané a pre divákov napínavé stretnutie od prvej až do poslednej minúty so šancami na oboch stranách. Domáci sa ujali vedenia už v 5. min. po hlavičke M. Sadloňa. Hostia vyrovnali skóre v 26. min. gólom Juríčka z pokutového kopu po faule domácich v 16 – ke. Po prestávke sa domáci opäť ujali vedenia v 60. min. gólovou hlavičkou R. Baránka. Hostia vzápätí v 63. min. zrovnali skóre umiestnenou strelou k žrdi Sprušanským na 2:2. Domáci strhli vedenie na svoju stranu v 75. min. krásnym lobom J. Kršteníka z 25 metrov a svoje vedenie už do konca zápasu ubránili. Mnohé šance ostali na oboch stranách nevyužité vďaka nepresnosti zakončovateľov, či výborným zásahom oboch brankárov. R Otočka, Hurbánek. (Rastislav Sadloň)

Kunov - Bor. Sv. Jur 0:3 (0:0)

Góly: Ťažký, šimkovič, kopiar.

Už úvod predurčoval kto vyhrá. Hostia boli výrazne lepší a domáci im nestačili. Z množstva šancí v prvom polčase však hostia nedali Ťažký a Dóža. Domácich podržal aj brankár Fábik. Gólovo sa favorit presadil až po prestávke, keď 63. min. trafil Ťažký, v 75. min. Šimkovič zvýšil na 0:2 a v 87. min. stanovoil konečný stav na 0:3 Kopiar. Domáce možnosti Jablonického, Wintera a Košíka ostali nevyužité. R Rusinko, Cabadaj. (Karol Vajda)

Čáry - Rohov 1:2 (0:1)

Góly: Polák (11) - Kessl 2.

Hostia sa ujali vedenia už v 10. min., keď sa z priameho kopu presadil Kessl. Po zmene strán sa domácim podali vyrovnať, keď Polák premenil nariadenú penaltu. Avšak hostia udreli ešte raz, keď sa presadil opäť Kessl. R Cabadaj. (Pavol Morávek)

Sobotište - Trnovec 1:1 (0:0)

Góly: Tomeček - Uher.

Hostia do polčasu zahodili dve veľké šance. Hneď v úvode druhého polčasu hostia otvorili skóre, po rohovom kope sa hlavou trafil Uher. Domáci sa snažili, no nevypracovali si takmer žiadnu príležitosť. Na 1:1 vyrovnával dorastenec Tomeček, keď z priameho kopu vymietol šibenicu. Domáci sa snažili, no paradoxne to mohli byť hostia, ktorí mohli strhnúť v poslednej minúte vedenie na svoju stranu. R Dzindzík, Bednár.

Letničie - Chropov 6:1 (3:1)

Góly: Konečný 4 (1 z 11), Lánik 2 (1 z 11) - Baláž.

Domáci konečne zabrali naplno a zvíťazili. Boli lepší a zaslúžene vyhrali. R Daniel. (Jaro Vaculka)

Lakš. N. Ves - Unín 3:1 (1:1)

Góly: Hílek (11), Štajer, Winkler - Ondráš.

Dobrý zápas. Domáci mali navrch, no hlavne v prvom polčase nevyužívali šance. Po zmene strán pridali dva góly a vyhrali 3:1. R Škrinár. (Tibor Velický)

Gól: Stančík.

Domáci v prvom polčase pozahadzovali veľa šancí a tak sa išlo do šatne s výsledkom 0:0. Po zmene strán sa ujali vedenia domáci, keď sa strelou zo šestnástky presadil Stančík. Domáci mali opäť viacej šancí na viacej gólov nepridali. A keď sa nepresadili ani hostia, zápas sa skončil výhrou domácich 1:0. R Hušek. (Peter Koprla)

Štefanov - Častkov 2:0 (1:0)

Góly: Čelústka 2 (1 z 11).

Hostia mali počas celého zápasu len dve strely. Domáci hrali dobre, súpera predčili a zaslúžene vyhrali 2:0. R Mrázek. (Daniel Belica)

Rovensko - Kátov 1:1 (0:0)

Góly: M. Hanečka - Helt.

Osuské - Dojč 3:0 - nedohraté

V 22. minúte rozhodca predčasne ukončil zápas.

1. Štefanov 11 10 1 0 31:7 31

2. Osuské 10 7 1 2 35:18 22

3. Rovensko 11 6 2 3 35:24 20

4. Kátov 11 5 1 5 21:19 16

5. Častkov 11 5 0 6 20:18 15