Streda, 22. november, 2017 | Meniny má Cecília

Basketbalisti Holíča prehrali aj druhý majstrovský zápas

Po vysokej prehre v Partizánskom (115:40) nastúpili basketbalisti Holíča v stretnutiu 2. kola 2. ligy v Topoľčanoch.

Po slabšom výkone, keď zaostávali najmä v streľbe, podľahli svojmu súperovi rozdielom 23 bodov.

Topoľčany - Holíč 57:34 (11:9, 13:5, 15:7, 18:13)

Po pár minútach bol na ukazovateli skóre stav 0:9, no od tohto momentu už Holíčania nedali ani bod a v druhej časti pridali iba „chudobných“ päť bodov. Po prvom polčase (druhej štvrtine) sa hráči pobrali do šatní za nízkeho stavu 24:14.

V tretej štvrtine si domáci basketbalisti opäť zvýšili náskok, keď ju vyhrali v pomere 15:7. Záverečná časť zápasu bola najproduktívnejšia z hľadiska bodov pre oba tímy. Hostia sa snažili dobehnúť bodové manko trojbodovými pokusmi, domáci naopak rýchlou, ale stabilnou hrou. Vysoký bodový rozdiel dopomohol domácim dotiahnuť zápas do víťazného konca. Z celkového pohľadu diváka zápas nebol priveľmi atraktívny. Oba tímy sa prispôsobili hre súpera. Bolo vidieť množstvo nepremenených šancí na oboch stranách ihriska. Tejto streleckej nemohúcnosti ešte viac napomohli rozhodcovia, ktorí neustále prerušovali hru po diskutabilných rozhodnutiach o fauloch alebo údajných krokoch.

Ďalšie výsledky 2. kola: Trenčín - Karlovka BA 68:59, STU BA - Partizánske 66:71.

1. Partizánske 2 2 0 0 186:106 4

2. Trenčín 2 2 0 0 138:116 4

3. Topoľčany 2 1 0 1 114:104 3

4. Karlovka 2 1 0 1 131:133 3

5. STU BA 2 0 0 2 131:143 2

6. Holíč 2 0 0 2 74:172 2

V sobotu 19. októbra o 17 hod. sa prvýkrát predstavia basketbalisti Holíča na svojej palubovke. Ich súperom bude STU Karlovka.