Streda, 18. júl, 2018 | Meniny má Kamila

Hokejistom Dukly Senica sa s východniarmi nedarilo

K stretnutiu 8. kola 1. hokejovej ligy vycestovali hokejisti Dukly Senica na východ republiky.

Po domácej prehre s Bardejovom bola ich súperom Dukla Michalovce a ani s ňou sa Záhorákom nedarilo. Zaknihovali si tak už druhú prehru po sebe.

Michalovce - Dukla Senica 7:4 (1:1, 4:1, 2:2)

Góly: 7. Majerník, 21. Kmiť, 28. Hindoš, 35. a 44. Šechný, 39. Šeliga, 57. Kubát - 2. Penák, 36. Gula, 44. Šedivý, 49. Klučiar.

Pred 1500 divákmi rozhodovali Štec - Pribula, Riš. Vylúčení 7:8 na 2 min. Drotár a Majerník (obaja MI) 10 min. OT. Presilovky 2:3, oslabenia 1:0.

Dukla: Peksa (39. Porubský, 50. Peksa) - Janík, Ivičič, Šedivý, Salajka, Gula, Reissmüller, Mrázik - Mikolášek, Jarolín, Vaškovič - Penák, Šúrek, Méry - Klučiar, Surovka, Sajdl - Liška, Kluka, Daráš, tréner Pavel Klečko.

Už v 104 sekunde Peter Penák prekvapil domáceho gólmana a Záhoráci viedli - 0:1. V 7. min. Majerník vyrovnal na 1:1, ba mohli ísť do kabín veselší, no nevyužili početnú prevahu. V samom závere prvej tretiny ešte Vaškovič nebezpečne vystrelil, no len do brankára Michaloviec.

Chlieb sa začal lámať v druhej tretine, keď už po 55 sekundách dostal Kmiť domácich do vedenia - 2:1. Michalovce boli v tom čase na koni a v 28. min. Hindoš pridal tretí gól. Jeden z najstarších hráčov 1. ligy, 42 - ročný Richard Šechný (býv alý reprezentant) pri vlastnom oslabení v 35. min. zvýšil na 4:1 a s mužstvom hostí to nevyzeralo najrúžovejšie. Senicu dostal naspäť do zápasu gól Petra Gulu v presilovej hre, ktorým znížil na 4:2. V samom závere druhej tretiny však Šeliga vrátil Michalovciam trojgólové vedenie - 5:2.

Tretiu tretinu začala senická Dukla so snahou o skorigovanie výsledku. Obranca Šedivý v presilovke znížil na 5:3, no neubehla ani minúta a Šechný dáva šiesty gól domácich - 6:3. Nová posila Dukly Klučiar za asistencie Kluku využíva už tretiu presilovku hostí v tomto stretnutí a znižuje na 6:4. Konečný stav upravil tri minúty pred koncom riadneho hracieho času Kubát, keď potrestal vylúčenie Surovku a Šedivého. Záhorakom sa v posledných dvoch zápasoch s východniarmi nedarilo, keď vyšli bodovo na prázdno.

Ďalšie výsledky 8. kola: Trnava - Spiš. N. Ves 2:1, Bardejov - Prešov 6:2, Topoľčany - Detva 3:4 p. p., P. Bystrica - L. Mikuláš 2:3 p. p., Prievidza - SR 18 4:3.

2. S kreditkou začína pohodová dovolenka už na letisku
  3. Zmrzlina v Mekáči má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Prečo?
  4. Aká je ideálna vlhkosť a teplota v byte? Výskum hovorí jasne
  5. Veríte brusniciam pri zápaloch močových ciest? Nemusia stačiť
  6. Dobrú chuť: Letné šaláty a bizarné praktiky food fotografie
  7. Vyberiete si radšej romantický Paríž alebo slnečné Nice?
  8. O asistovanej reprodukcii sa šíri množstvo zavádzajúcich tvrdení
  9. Pivovar Šariš rozdá tisíce eur, o časti peňazí rozhodnú ľudia
  10. Volkswagen Golf GTI TCR naživo na Slovakia Ringu!
  1. OMV robí dovolenku pre vodičov oddychom
  2. OMV robí dovolenku pre vodičov oddychom
  3. S kreditkou začína pohodová dovolenka už na letisku
  4. Zmrzlina v Mekáči má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Prečo?
  5. Dubravské Čerešne majú sladké prekvapenie pre najrýchlejších!
  6. Aká je ideálna vlhkosť a teplota v byte? Výskum hovorí jasne
  7. Veríte brusniciam pri zápaloch močových ciest? Nemusia stačiť
  8. Infografika: Slováci minuli na Pohode historicky najviac peňazí
  9. Vyberiete si radšej romantický Paríž alebo slnečné Nice?

Senica sa dohodla s dvoma juhoamerickými akvizíciami

Klub sa dohodol na spolupráci s argentínskym brankárom Federicom Tabordom˙a brazílskym stopérom Robertom Diasom.

Most nad diaľnicou D2 bude naďalej uzavretý

Most nad diaľnicou D2 v úseku Kúty-Malacky, v blízkosti odpočívadla Sekule, ostane úplne uzavretý aj v ďalšom období.

Senica vstupuje do ligy s "meškaním". Caanen: Naša príprava skončí v treťom kole

V stredu sa v Senici uskutočnila predsezónna tlačová konferencia, na ktorej klub predstavil zmeny a plány nie len do sezóny, ale aj do budúcnosti.