Utorok, 19. január, 2021 | Meniny má MárioKrížovkyKrížovky

Napriek prehre v Nitre si Skaličania udržali druhé miesto

Po piatkovom víťazstve s Košicami vycestovali Skaličania v nedeľu do Nitry.

Po obojstrane dobrom zápase však nakoniec prehrali, keď rozhodujúci gól dotali pri power play do opustenej brány.

HK Nitra - HK 36 Skalica 4:2 (1:0, 1:2, 2:0)

Góly: 11. a 48. H. Ručkay, 37. Kuzma, 60. Tománek - 28. Lažo, 40. Mráz.

Pred 2447 divákmi rozhodovali: Lokšík - Brath, Tvrdoň. Vylúčení 5:5 na 2 min. Presilovky 1:0, oslabenia 0:0.

Nitra: Kristan - Nádašdi, Rais, Ordzovenský, König, Ďurkech, Kuzma - M. Kováčik, Chrenko, Novák - Tománek, Stümpel, H. Ručkay - Bajtek, Hamrák, Segľa - Štumpf, Kmeč, Pupák - Piačka.

Skalica: Lipovský - Vyrůbalík, Kozák, Trška, Ketner, Barák, Stano, Mikeska - Lažo, Školiak, Obdržálek - Jankovič, Stieler, Preisinger - Kutálek, Mráz, Šátek - Dvonč.

Pod Zoborom sa hral od úvodu obojstranne útočný hokej. V 4. min sa zrodila pekná akcia domácich. Novák si nakorčuľoval pomedzi kruhy, ale strelou švihom brankára Lipovského neprekonal. Skaličania si vypracovali veľkú gólovú šancu o štyri minúty neskôr, ale ani Obdržálek pred nitrianskou bránkou neuspel. Prvýkrát Nitra aréna zaburácala v polovici úvodnej tretiny, keď strelu K”niga od modrej v presilovej hre nasmeroval do hosťujúcej siete Henrich Ručkay - 1:0. V závere prvého dejstva mohol ešte pridať domácu poistku Miroslav Kováčik, avšak výborného Lipovského neprekabátil.

Do druhej tretiny naskočila lepšie Nitra. V čase jej najväčšieho tlaku sa však paradoxne zrodil vyrovnávajúci gól z hokejky Laža. Nitra však ani potom v aktivite neutíchali. V 37. minúte vrátil domácim vedenie prvým extraligovým gólom v kariére obranca Filip Kuzma - 2:1. Tesne pred druhou prestávkou sa ale Skalici podarilo svoje manko znova zmazať. Mráz lišiackou strelou z uhla zaskočil brankára Kristana a do kabín sa išlo za nerozhodného stavu 2:2.

Výborný hokej ponúkla aj tretia tretina. Hra sa prelievala z jednej strany na druhú. V 45. minúte bol blízko ku gólu domáci Novák, ale z dobrej pozície nastrelil žŕdku. O tri minúty neskôr sa už Nitrania dočkali. Rýchly brejk po pravej strane úspešne zakončil Henrich Ručkay. V samom závere si Záhoráci ešte zobrali oddychový čas a následne odvolali aj brankára. Power play im ale nevyšla. Nielenže si šancu nevypracovali, ale sedem sekúnd pred sirénou inkasovali rozhodujúci úder. Do opustenej bránky presne trafil Tománek a Nitra zdolala Skalicu 4:2.

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: „Na porade sme hráčom zdôrazňovali, že Skalica je silná s pukom. Išli sme do vedenia, ale súper vždy vyrovnal, čo našich hráčov zrážalo do kolien. Začiatok tretej tretiny bol z našej strany veľmi nervózny. V závere sme však mali viac síl, lebo súper hral len na tri formácie, my sme točili viac hráčov. Verím, že nám toto víťazstvo pomôže naštartovať sa do ďalších zápasov.“

Josef Turek, tréner Skalice: „Videli sme obojstranne kvalitný zápas. V stretnutí sme spravili viac individuálnych chyb a bohužiaľ nás súper potrestal. V závere sme chceli vyrovnať pri power play, ale šancu sme si nevypracovali. Nitra dnes bola lepšia, ale chcem vyzdvihnúť aj náš výkon a špeciálne brankára Lipovského, ktorý nás podržal.“

Ďalšie výsledky 9. kola : Poprad - Žilina 5:4, Košice - Zvolen 5:2, Martin - Piešťany 3:2, B. Bystrica - Trenčín 0:3..

1. Košice 10 8 0 0 2 31:17 24

2. Skalica 10 6 0 1 3 30:22 19

3. Poprad 10 5 1 0 4 36:32 17

4. Žilina 9 5 0 0 4 25:23 15

5. B.Bystrica 9 4 0 2 3 21:20 14

6. Piešťany 10 3 2 0 5 21:26 13

7. Nitra 9 3 1 1 4 23:20 12

8. Zvolen 10 4 0 0 6 18:22 12