Nedeľa, 19. november, 2017 | Meniny má Alžbeta

Trikrát viedli Skaličania o dva góly, nakoniec prehrali

Ani dvanásť gólov, ktoré v riadnom čase padli v Poprade, nerozhodlo o víťazovi súboja 7. kola Tipsport extraligy medzi Popradom a Skalicou. Rozhodnúť museli až samostatné nájazdy, kde sa šťastie priklonilo na stranu domácich.

Predĺženie rozhodlo o výhre Nitry s Trenčínom i Martina s Banskou Bystricou. Prekvapením kola sú prehry Zvolena so Žilinou i Košíc s Piešťanmi.

HK Poprad - HK 36 Skalica

7:6 po sam. náj. (1:2, 2:3, 3:1)

Góly: 9. Kurali, 29. Gápa, 33. a 46. Jabrocký, 42. Matúšák, 54. Sýkora, roz. náj. Mlynarovič - 7. Mráz, 18. Stieler, 27. a 45. Lažo, 35. Sloboda, 38. Obdržálek.

Pred 1131 divákmi rozhodovali Lokšík - Bednár, Holienka.

Vylúčení 5:7 na 2 min. Presilovky 2:0, oslabenia 0:0.

Poprad: Sidor (27. Marek Srnec) - Gáborčík, Fabian, Kasík, McNamara, Nitriansky, Kurali, Šterbák - Lapšanský, Mlynarovič, Belluš - Jabrocký, Štals, Sýkora - Paločko, Takáč, Kroták - Nagy, Paukovček, Gápa.

Skalica: Lipovský - Vyrůbalík, Kozák, Trška, Ketner, Barák, Michal Srnec, Staňo, Mikéska - Sloboda, Školiak, Obdržálek - Lažo, Stieler, Preisinger - Kutálek, Mráz, Šátek - Dvonč, B. Jankovič, Kalináč.

Pred slabou návštevou sa hral v Poprade v prvej tretine opatrný hokej. Spád dostal až po góle hostí v 7. min. z hokejky Mráza, ktorý namieril presne pomedzi Sidorove betóny - 0:1. Domáci diváci si zakričali gól o dve minúty, keď sa v presilovke od modrej čiary presadil obranca Kurali. Hostia boli aj naďalej nebezpeční a svoj tlak korunovali v 18. min., keď blafák zakončil znova pomedzi brankárove betóny Stieler.

Vrece s gólmi sa roztrhlo v druhej tretine. Najprv v presilovke strelou z uhla zvýšil Lažo na 1:3. Výmena brankárov zapôsobila na domácich pozitívne, keď v 29. min znížil na rozdiel gólu Gápa. Vyrovnanie prišlo z hokejky Jabrockého, ktorý potrestal zlú rozohrávku obrancov Skalice. V 35. min sa zobudili aj hostia - strieľanú prihrávku od Tršku tečoval pred bránkoviskom Sloboda a hostia išli opäť do vedenia. Dvojgólové vedenie vrátil Skalici v 38. min Obdržálek, keď zachytil vyrazený puk a prekonal striedajúceho brankára Srnca.

Na začiatku tretej tretiny hrali Popradčania presilovú hru a už po šiestich sekundách ju využil Paločko - 4:5. Hostia vzápätí už po tretí raz odskočili na rozdiel dvoch gólov, druhýkrát sa presadil kapitán Lažo. Odpoveď domácich prišla takmer okamžite, svoj druhý gól strelil Jabrocký - 5:6. Prekonaného Srnca zachránil od ďalšieho inkasovaného gólu na bránkovej čiare Nitriansky, hostia už dvíhali ruky nad hlavu. Tucet gólov uzatvoril domáci Tomáš Sýkora a začínalo sa odznova. Popradčania chceli vyhrať ešte v riadnom hracom čase, domáca lavička si vyžiadala oddychový čas, no gól už nepadol.

Predĺženie začali hráči Popradu presilovkou štyroch proti trom, výhodu však nevyužili. Najväčšiu šancu spálil Kroták, a tak o víťazovi museli rozhodnúť až samostatné nájazdy, Rozhodujúci premenil domáci útočník Mlynarovič.

Milan Jančuška, tréner Popradu: „Na začiatku nám chýbala agresivita a výbušnosť, dohrávanie osobných súbojov, a preto sme ťahali za kratší koniec. Súper z toho ťažil a zaslúžene viedol. Som rád, že sa nám trikrát podarilo zvrátiť nepriaznivý stav. Z tohto pohľadu ma teší vnútorná sila tímu. Diváci si prišli na svoje, keďže videli veľa gólov a o to nám ide - baviť fanúšikov. Brankári nemali svoj deň, ale aj to sa niekedy stáva. Čo sa týka defenzívy, musíme si situácie prebrať a zlepšiť sa. Víťazstvo nad Skalicou ma teší.“

Štefan Mega, asistent trénera Skalice: „Bol to veľmi dobrý zápas z oboch strán, najmä v ofenzíve. Trikrát v stretnutí sme vyhrávali o dva góly, domáci však zvýšili aktivitu a po individuálnych chybách sa im podarilo trikrát vyrovnať. Napokon boli Popradčania v trestných strieľaniach úspešnejší. Domácim chcem okrem výsledku pogratulovať aj k fantastickým fanúšikom, ktorí povzbudzovali celý zápas aj za nepriaznivého stavu. Poprad má kvalitný tím a v konečnom dôsledku si vyhrať zaslúžil.“

Ďalšie výsledky 7. kola: Nitra - Trenčín 3:2 p.p., Martin - Ban. Bystrica 2:1 p. p., Košice - Piešťany 2:3, Zvolen - Žilina 2:4.

1. Kam za futbalom na Záhorí 27
  2. FOTO: Kunovská priehrada sa začala napúšťať, na plný stav si ešte počkáme Foto 17
  3. Primátor Barát rok pred voľbami mení svojho zástupcu 12
  4. Úspešná sezóna kros triatlonistu Borisa Janatu 7
  5. Polícia: Pri dopravnej nehode v Malackách utrpel muž ťažké zranenia 7
  6. Súťaže BFZ a BA-vidiek: Lozorno nestačilo na Tomášov, Malacky a Veľké Leváre víťazne 5