Rohožník nezvládol derby v Plaveckom Štvrtku

V 11. kole majstrovstiev regiónu BFZ sa hralo derby s tretnutie v Plaveckom Štvrtku.

Hostia z Rohožníka prišli s viacerými hráčmi, ktorí ešte v minulej sezóne obliekali domáci dres. Boli favoritom tohoto zápasu, no nakoniec boli radi, že odišli iba s dvojgólovým prídelom.

Vo 4. lige je situácia v ŠK Malacký zlá. Nenastúpili ani na domáce stretnutie s jablonový. Naopak, novozaložený FC Malacky v 5. lige kraľuje súťaži bez straty bodu.

Majstrovstvá regiónu BFZ

Plav. Štvrtok - Rohožník 2:0 (2:0)

Góly: Hájek, Kadera.

Pred 250 divákmi rozhodoval Vašš. ČK 0:1 (Uhrinec).

Plav. Štvrtok: Dvoran - Ďurica (Galajda), Kain, Horváth, Hájek, Čermák, Gabaš (Havlík), Miklušičák, Zváč, Jurkovič, Kadera.

Rohožník: Adamovič - Kalanka, Jankovič, Škuta (Pelikán), Nemec, Juhas (Holič), Števík (Víger), Zajíc, Uhrinec, Petrík, Lörinczi.

Na derby stretnutie sa lepšie pripravili domáci hráči, ktorí svojím výkonom veľmi prekvapili hráčov z Rohožníka. Tí prišli do Plav. Štvrtku v úlohe favorita, ale tentokrát sa im to vypomstilo. Domáci hráči po celé stretnutie mali hru vo svojich rukách a hlavne vďaka výkonu brankára hostí neodprevadili hostí s riadnou nádielkou. Hostia si za celé stretnutie nevytvorili ani jednu gólovú šancu, naopak domáci svoje pozahadzovali alebo ich pochytal hosťujúci brankár. Svoje góly domáci dali v prvom polčase po pekných akciách a v druhom polčase si vedenie už udržiavali. Víťazstvo domácich je plne zaslúžené. (Miloš Sládeček)

Lozorno - Slov. Grob 0:3 (0:2)

Góly: Frič, Vlnka, Miklovič

Pred 150 divákmi rozhodoval Bláha.

Lozorno: Remža - Horvát, Stehlík, Beňa, Hujsa, Barbarič, Lukáč, J. Karovič, Juričkovič, T. Karovič, Bumbál.

Domáci nastúpili na stretnutie s vedomím získať tri body, no hostia pôsobili v tomto stretnutí futbalovejšie a preto domácim pokazili radosť z víťazstva. V prvom polčase domáci mali aj šance, ale hosťujúci brankár bol proti, naopak svoje šance hostia využili a získali polčasové dvojgólové vedenie. V druhom polčase sa hralo prakticky bez šancí, hostia zvýšili svoj náskok v 75. minúte a o výsledku stretnutia bolo rozhodnuté. (Vladimír Rybár)

Stupava - Rovinka 1:2 (0:1)

Góly: Ilaš - Švinghamer, Maroši.

Pred 120 divákmi rozhodoval Kočický.

Stupava: Brza - Teraz, Túri, Samsely, Hajduk, Ščasný, Sagula, Ilaš, Kiss, Popluhár.

Zápas dvoch vyrovnaných mužstiev, ktorý nezačali domáci práve najlepšie, keď už v 10. minúte po hrubej chybe domáceho brankára prehrávali 0:1. Do konca polčasu sa podstatné nič neudialo. V druhom polčase začali lepšie zase domáci hráči a vyrovnali po peknej akcii Ilašom. No hostia si chceli odviezť zo Stupavy 3 body čo sa im nakoniec aj podarilo, keď v 67. minúte im zabezpečil víťazstvo Maroši. (Ondrej Zezula)

Ďalšie výsledky 11. kola: Svätý Jur - ŠKP Inter 4:1, Ružinov - Báhoň 0:1, Domino - Ivanka 0:1, FK Inter - Most 5:1, Bernolákovo - Limbach 4:0, voľno - Kráľová.

Výsledky predohrávaného 10. kola: Limbach – Stupava 0:1 (0:1), E. Kiss, Rovinka – Plavecký Štvrtok 1:2 (0:0), vlastný (M. Ďurica) - T. Hájek, T. Čermák, ŠKP Inter – Lozorno 0:3 kont. (na ihrisku skončilo stretnutie výhrou domácich 1:0, keď o výsledku rozhodli gólom v 90. minúte. Rybecký. Pre neoprávnený štart hráča ŠKP Inter nakoniec Disciplinárna komisia toto stretnutie skontumovala v prospech hostí), Slovenský Grob – Bernolákovo 0:2, Kráľová – FK Inter 0:1, Most – Domino 0:0, Ivanka – Ružinov 3:1, Báhoň – Svätý Jur 0:2, voľno – Rohožník.

BFZ 4. liga BA vidiek

7. kolo: Závod - PŠC Pezinok 3:1 (1:1), Zeman, Ján Procháska, Šíp - Ivanko, Veľké Leváre - Budmerice 2:2 (0:1), Kozák, Štefík - Machala, Vrábel, Kostolište - Viničné 3:2 (2:1), Vl. Kožuch, Siekel, Bartoš - Matúšek, Horváth (11), Jablonec - Gajary 2:1 (1:1), Ciprych (11), Trulík - Hrdina, Zohor - Jakubov 3:3 (2:1), B. Kovár 2 (1. z 11), R. Honz- P. Hornák, I. Malý, P. Malinovský, ŠK Malacky - Jablonové 0:3 kont. (domáci nenastúpili na stretnutie), Cajla Pezinok - Šenkvice 1:3.

ObFZ BA vidiek 5. liga

6. kolo: Kuchyňa - FC Malacky 0:5 (0:0), Klas a Režný 2, Podmajerský, Studienka - Pernek 4:1 (2:0), Šťastný, Nízky (11), Hruška, Pavlák - Karšay, Sološnica - Suchohrad 5:5 (1:1), Pajdlhauser 2, P. Holič, Martinkovič, Kriško - vlastný (Frühauf), Sobolič, Mráz, Sepeš, Knébl, Plavecký Štvrtok B - Plavecký Mikuláš 2:3 (1:1), Zeman, Nerád - Hrnek, Kanich, Nemec, Záhorská Ves - Borinka 1:2 (1:0), Malík - Štefek, Pokorný, voľno - Malé Leváre.

1. FC Malacky 5 5 0 0 13:1 15

2. Malé Leváre 4 3 1 0 20:7 10

3. Pl.Štvrtok B 5 3 1 1 20:9 10

4. Borinka 5 3 0 2 18:9 9

5. Pl.Mikuláš 6 2 2 2 12:11 8

6. Pernek 6 2 0 4 12:15 6

7. Záh.Ves 5 2 0 3 8:13 6

8. Studienka 5 2 0 3 7:12 6