Utorok, 16. január, 2018 | Meniny má Kristína

Brodské pripravilo prvú prehru pre Smolinské

Po ôsmom kole Majstrovstiev oblasti Senica je na čele už iba vedúca dvojica.

Po ôsmom kole Majstrovstiev oblasti Senica ostala na čele už iba vedúca dvojica.

Z troch mužstiev, ktoré mali na čele rovnaký počet bodov, prehralo Smolinské v Brodskom a tak sa Stráže a Radimov na čele osamostatnili.

Radimov bez problémov vyhral v Hlbokom a Stráže zdolali vysoko Popudínske Močidlany. Kopčany nevyužili príležitosť odpútať sa z posledného miesta tabuľky, keď prehrali doma s Cerovou. V súboji mužstiev, ktoré ešte nedávno hrali v krajskej súťaži, zdolali Kúty Radošovce.

Hlboké - Radimov 1:3 (1:1)

Góly: Hečko - Šebesta, Križánek, A. Foriška.
Domáci nastúpili proti favoritovi nebojácne a v 11. min. sa ujali vedenia, kedy sa na pravej strane uvoľnil R. Mráz, nacentroval a Hečko loptu zasunul za Kotvana - 1:0. V 15. min. mohol zvýšiť Slaný, jeho strela však išla nad bránu. Hostia sa začali „prebúdzať“ a v 25. min. udreli. Šebesta sa uvoľnil cez dvojicu brániacich hráčov a utešenou strelou z 25 m prekonal Hrušeckého - 1:1. Po góle mali hostia až do konca polčasu prevahu, ale domáci odolali. V 40. min. sa ocitol v šanci striedajúci Križánek a v 43. min. spálil tutovku Foriška. V druhom polčase pokračovali hostia v aktivite a v 52. min. prenikol najlepší hráč hostí Šebesta a po jeho akcii Križánek dal na 1:2. V 64. min. po rohu hlavičkoval Frühauf nad bránku. Na druhej strane v 70. min. Pitorák neprekonal Kotvana a v 75. min. sa ocitol v šanci Drinc, no nezakončil presne. V 80. min. Foriška ešte v šanci neuspel, no o dve minúty využil chybu domácej obrany zvýšil na 1:3. Prikrášliť víťazstvo hostí mohol ešte Križánek, no šancu zahodil. Víťazstvo Radimova je zaslúžene. R Lapoš, Dzindzík st. (Peter Koprla)

Stráže - Pop. Močidlany 4:0 (2:0)

Góly: 17. M. Herda, 31. M. Konečný, 72. Hubek, 89. Letko.

Domáce mužstvo potvrdilo úlohu vysokého favorita, keď presvedčivo zdolalo Popudínske Močidlany. Skóre otvoril po peknej kombinačnej akcii Matúš Herda. Na 2:0 zvýšil ešte do prestávky po rohu Konečný- 2:0. V druhom polčase sa presadil po individuálnej akcii Hubek a skóre na konečných 4:0 uzatváral hlavičkou Letko. Hostia sa pred bránu Jakuba Herdu dostávali len sporadicky. R Rusinko, Cabadaj. (Maroš Konečný)

Jablonica - Vrádište 5:0 (4:0)

Góly: M. Daniel 2, Búran, Chodúr, Beňa.

Domáci mali zápas vo svojich rukách. Hostia boli prvý polčas bez šance, za to domáci strelili štyri krásne góly. Druhý polčas domáci poľavili, ale v tomto hodovom zápase nič hosťom nedarovali a vyhrali vysoko 5:0. (Miroslav Malík)

Kúty - Radošovce 3:1 (1:1)

Góly: Valachovič 2, Dominik - Mikuš.

Jednoznačná záležitosť domácich. Súper domácich zaskočil, keď otvoril skóre už v 2. min. Všetky tri góly domáceho mužstva padli do pravého horného rohu. R Petránek, Holenka. (Vladimír Palkovič)

Š. Humence - Koválov 0:1 (0:1)

Gól: Veselý.

Domáci mali hru v rukách, hostia podnikali rýchle protiútoky, z ktorých im jeden vyšiel a dokázali vyhrať 0:1. Domáci sa snažili, no hrali len po šestnástku a zápas zakončili bez poriadnej šance. R Pišoja, Patka. (Roman Kraľovič)

Rybky - Sekule 3:1 (1:0)

Góly: Halabrín, Sekáč, Obuch - Kadera.

Prvý polčas sa hral dobrý futbal s množstvom šancí. Ako prvý otvoril skóre domáci Halabrín po prihrávke Sekáča. V 35. min. hosťujúci bránkár vyrazil delovku Obucha a z následného rohu hlavičkoval Stašek do brvna. Do druhého polčasu nastúpili lepšie hostia, keď v 46. min. vyrovnali na 1:1. O ďalšie zásahy sa postarala domáca dvojica Obuch, Sekáč a tak domáci zaslúžene vyhrali 3:1. R Martinovský st., Thao. (Milan Blažek)

Brodské - Smolinské 1:0 (0:0)

Gól: Šebesta.

V prvom polčase dostal domáci hráč za oplácanie červenú kartu, ale stav sa nemenil. Až po prestávke mali hostia prevahu, no skórovali len domáci, keď sa hlavou presadil Šebesta. R Mindek, Rusinko. (Michal Šimon)

Kopčany - Cerová 1:2 (0:1)

Góly: Blatnický - Koníček 2.

Domáci hrali o trošku lepšie, ale hostia dokázali využívať svoje šance a tak vyhrali 1:2. R Lapoš, Thao. (Peter Knotek)

1. Do Senice mieria Juhoameričania aj Spartakovec Lovás 146
  2. Stupava: Padol rozsudok v prípade ornitológa, ktorého na smrť dohrýzli psy 133
  3. Záhorácké divadlo vypredalo najnovšie predstavenie, v hre si zahralo aj živé zviera 119