Streda, 20. október, 2021 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky

Vedúca trojica stále šliape naplno

Všetky tri súťaže Majstrovstiev oblasto mali na programe siedme kolo.

V najvyššej súťaži si vedenie udržalo vedúce trio Stráže, Radimov i Smolinské a sú stále bok po boku so sedemnástimi bodmi.

Vysoko vyhrali aj Rybky v Kopčanoch, ktoré ostali posledné. Dych stráca aj nováčik z Vrádišťa a takisto sa pohybuje na spodku tabuľky.

V MO II. triede v susedskom derby vyhrala Prietrž v Hradišti a odpútala sa zo spodku tabuľky, kam po domácej prehre s Rohovom klesol Chropov. Vedenie si udržal Borský Svätý Jur, ktorého strelecký priemer vyše sedem gólov na zápas je obdivuhodný.

Majstrovstvá oblasti

7. kolo

Kopčany - Rybky 0:6 (0:3)

Góly: Halabrín 3, Kňazovič, M. Petrúfka, R. Šefčík.

Zaslúžené víťazstvo hostí, ktorí domácim nepovolili v stretnutí takmer nič a po výbornom výkone celého mužstva vysoko zvíťazili. R Tokoš. (Milan Blažek)

Cerová - Brodské 3:1 (1:1)

Góly: Koníček 3 - Trubiroha.

V prvom polčase bolo stretnutie vyrovnané, domáci sa ujali vedenia už v prvej minúte. Hostia dokázali vyrovnať už v 9. min. No v druhom polčase strelecky disponovaný Koníček položil hostí na lopatky svojím hetrikom. R Martinovský ml., Otrubčák. (Ľubomír Pavlík)

Smolinské - Š. Humence 2:1 (2:1)

Góly: D. Gál 2 - Bilka.

Domáci si vytvorili od začiatku tlak, ktorého výsledkom bola penalta, ktorú Gál nepremenil. Domáci ale svoj tlak vystupňovali a dosiahli otvárací gól. Hostia z ojedinelej šance dokázali vyrovnať na 1:1. No Gál opäť naklonil stav zápasu v prospech domácich. Druhý polčas sa nič mimoriadne neudialo, domáci mali tlak, ale gól sa im pridať nepodarilo. ČK 0:1 (D. Hlavenka) R Lapoš, Polakovič. (Peter Kurc)

Vrádište - Sekule 2:4 (1:1)

Góly: Ľ. Lašák, Danajka - Ondriska 2, Kadera, Ježek.

Prvý polčas bol vyrovnaný. Druhý polčas hostia premieňali svoje protiútoky. R Mlčúch, Jakubáč. (Vladimír Vlk)

Koválov - Kúty 1:2 (1:1)

Góly: za domácich Veselý.

Domáci strelili gól ako prví, no hostia pridali, a už do polčasu dokázali stav zápasu vyrovnať. Druhý polčas boli hostia jednoznačne lepší a zaslúžene vyhrali. R Hurbánek, Otočka. (Štefan Vach)

Pop. Močidlany - Hlboké 1:0 (1:0)

Gól: Foriška.

Prvý polčas sa ujali vedenia domáci, keď Foriška vyšachoval celú obranu a skóroval. Do polčasu mali hostia dve nádejné hlavičky, no gólom neskončili. Po zmene strán mali loptu na kopačkách viacej hostia, no do poriadnej šance sa nedostali. Domáci tak vyhrali 1:0. R Štora, Mrázek. (Marián Kocák)

Radimov - Jablonica 6:1 (2:0)

Góly: Križánek 2, Šebesta, Drápal, A. Foriška, Kocák - M. Búran.

Domáci dominovali počas celého zápasu. Vyhrať mohli aj vyšším rozdielom, ale hosťujúci brankár Komorník svoj tím podržal. R Túbl, Rusinko. (Jozek Žilínek)

Radošovce - Straže 1:5 (1:2)

Góly: Mikula - M. Herda 2, Hubek, Kučera, vlastný (Tokoš).

Celé stretnutie sa nieslo v réžii hostí, domáci sa snažili, ale na lídra nestačili. Hostia viedla 0:2, domácim sa podarilo znížiť, ale to bolo z ich strany všetko. Hostia pridali ešte tri góly a zaslúžene vyhrali. R Pišoja, Ďurica. (Karol Vajda)

Góly: Michalička - Kukliš, A. Petráš

Domáci sa ujali vedenia hneď v úvode stretnutia a potom celý polčas iba udržiavali výsledok. V druhom polčase akoby domáci hráči nevedeli hrať vôbec futbal, zle si prihrávali, hostia hru spresnili a dvomi gólmi zaslúžene vyhrali. R Hurbánek. (Stano Sopúch)

Chropov - Rohov 0:5 (0:4)

Góly: Flámik, Kessl, Chocholáček, Velický, Pánek.

Hostia boli lepším tímom a zaslúžene vyhrali. V prvom polčase za 20 min. hostia strelili štyri góly a rozhodli tak o zápase. Druhý polčas hostia poľavili a zápas sa len dohrával. R Mindek. (Peter Špaček)

Trnovec - Unín 3:2 (0:1)

Góly: Brunovský 2, P. Tokoš - Tureček, Rehák.

Hostia začali zo začiatku lepšie, no potom sa im domáci vyrovnali a nakoniec sa im podarilo vyhrať. R Škrinár. (Marián Ivánek)

Čáry - Dubovce 2:1 (0:1)

Góly: M. Danihel, Flajžík - Kudláč.

Hostia zaskočili domácich už v 9. min., keď otvoril skóre Kudláč. Domáci sa trápili. V druhom polčase domáci pridali a dvoma gólmi vyhrali 2:1. R Holenka. (Pavol Morávek)

Sobotište - Smrdáky 1:2 (0:0)

Góly: M. Blanárik - Mikúš, Pagáč.

Po bezgólovom polčase sa ujali vedenia ako prví z rohu hostia. Tí zvýšili svoje vedenie už na 0:2. Domáci v 85. min. znížili na 1:2, ale vyrovnať sa im už nepodarilo. R Cabadaj, Daniel. (Lukáš Blanárik, Ľubomír Vričan)

Letničie - Bor. Sv. Jur 1:6 (1:2)

Góly: Mikulka - Ťažký 2, Hrúz, Dóža, Mucha, Kopiar.

Domáci stačili vedúcemu tímu len do polčasu. Po zmene strán sa ukázala sila hostí a tí zaslúžene vyhrali. R Dzindzík st. (Jaro Vaculka)

Lakš. N. Ves - Kunov 4:0 (2:0)

Góly: R. Velický 2, Šedivý, Haramija.

Slušný zápas, domáci boli celý zápas lepší a zaslúžene vyhrali. R Thao. (Tibor Velický)

Rovensko - Dojč 3:3 (1:1)

Góly: Dobrovodský 2, Velický - Čech 2, Zich.

Domáci mali prevahu, no zahodili viaceré šance. A tak pripustili hosťom vyrovnať zápas aj skóre. R Húsek. (Marián Rehúš)

Hlboké B - Štefanov 0:4 (0:2)

Góly: Valla, Ovečka, Čelústka, Klena.

Hostia, ako jediný ešte nestratili v oblastných súťažiach ani bod a nestratili ho ani v Hlbokom. Domáci prehrávali od 18. min., kedy sa trafil Valla. Šance mali aj domáci, no nedali. Hostia potvrdili v 42. min. svoje vedenie gólom Ovečku. V druhom polčase mal za stavu 0:2 obrovskú šancu Stančík, ale netrafil v čistej šanci bránku a následne domáci pykali, keď v 62. min. skóroval hlavou 40 - ročný Čelústka. V závere sa vyznamenal brankár domácich Ravas pri šanciach hostí, ale v 77. minúte inkasoval gól, ktorý zaznamenal Klena a urobil definitívne bodku za stretnutím. (Peter Koprla)

Osuské - Častkov 6:1 (2:0)

Góly: za domácich Pavelka 3, P. Černek 2, Ľ. Oláh.

Jednoznančá záležitosť domácich. Hostia nepremenili nariadenú penaltu. Domáci zahodili ešte niekoľko dobrých šancí. Výborný výkon rozhodcu. R Daniš. (Marek Olšovský)

Podbranč - Kátov 1:2 (1:0)

Góly: R. Jankových - Móro 2.

Domáci sa ujali vedenia ako prví, gólom Jankovýcha. Ten istý hráč išiel sám na bránu, ale svoje tutovku nepremenil. V druhom polčase mali domáci výhodu pokutového kopu, no Líška ju nepremenil. A tak hostia trestali, strelili dva góly a vyhrali 1:2. Ani záverečný tlak domácich, na výsledku nič nezmenil. R Bednár. (Martin Kadlečík)

1. Štefanov 7 7 0 0 23:4 21

2. Osuské 7 6 0 1 29:13 18

3. Kátov 7 5 0 2 17:11 15

4. Rovensko 7 3 1 3 23:21 10

5. Častkov 7 3 0 4 17:15 9

6. Dojč 7 1 2 4 9:20 5

7. Hlboké B 7 1 1 5 11:21 4

8. Podbranč 7 0 0 7 9:30 0