Nedeľa, 22. október, 2017 | Meniny má Sergej

Domácu prehru s Martinom odčinili v Banskej Mystrici

Hokejisti Skalice po prekvapujúcej domácej prehre v úvodnom kole hokejovej Tipsport extraligy s Martinom, zložili úspešný reparát pod Urpínom.

Vďaka trom gólom v druhej tretine si získali rozhodujúci náskok, ktorý v tretej tretine bez problémov udržali a jediný gól inkasovali až šesť sekúnd pred koncom zápasu.

Banská Bystrica - HK 36 Skalica

1:3 (0:0, 0:3, 1:0)

Góly: 60. Fajčák - 21. Kuľha, 30. Školiak, 38. Lažo.

Vylúčení 3:4 na 2 min. Presilovky 0:1, oslabenia 0:0.

Pred 1118 divákmi rozhodovali Konc - Bednár, Snášel.

Ban. Bystrica: Kalemba - Meland, Saracino, Bambúch, Styk, Rosandič, Zošiak - Kafka, White, Hudec - Handlovský, Heizer, Macík - Matoušek, Zigo, Matúš Chovan - Lamper, Hegyi, Fajčák.

Skalica: Lipovský - Vyrúbalík, Ketner, Srnec, Kozák, Staňo, Barák - Kuľha, Školiak, Sloboda - Obdržálek, Stieler, Lažo - Kutálek, Preisinger, Šátek.

V prvej tretine mali viac z hry domáci hokejisti, hoci Skaličania vykorčuľovali iba s tromi formáciami a Bystričania vsadili na štyri útoky. Šancí však nebolo veľa, najväčší závar riešil Lipovský v 9. a 10. min, keď sa do šancí dostali Hegyi, Lamper a najmä Kafka, ktorý trikrát zakončil, ale nenašiel recept na brankára hostí. V závere prvej tretiny mali Záhoráci výhodu presilovej hry, no za zmienku stála iba dobrá strela Kuľhu z pravej strany, ktorú Kalemba pokryl.

Nástup do druhej tretiny vyšiel Skaličanom, ktorí ťažili z chyby zadákov prvej bystrickej formácie, Vyrúbalík našiel nepokrytého Kuľhu, ktorý nemal problém umiestniť puk do odkrytej bránky. V 25. min. bol rýchlejší než Meland Školiak, ale z ľavej strany neprekonal pozorného bystrického gólmana. Na opačnej strane sa ocitol v tutovke pri žrdi Kafka, no opäť stihol zakročiť Lipovský. V polovici zápasu prišiel ďalší skalický úder, keď spoza bránky poslal Sloboda puk pred ňu, kde číhal pohotový Školiak - 0:2. Domáci sa potom snažili znížiť, v šanciach bol opäť Kafka a v 36. min. dokonca nevyužili hokejisti spod Urpína ani presilovku o dvoch hráčov. Prišiel znovu trest, konkrétne v 38. min, keď Lažo prešiel cez modrú a nachytal strelou švihom Kalembu na hruškách.

V tretej tretine sa Banskobystričania snažili aspoň korigovať nepriaznivý stav, ale Kafkovi, Handlovskému ani Heizerovi sa nepodarilo dostať puk do bránky. Naopak, v oslabení ďalšiu Melandovi chybu takmer zužitkoval Kuľha. V 57. min mal čestný zásah domácich na hokejke Zigo, Lipovský bol však proti. Domáci následne nevyužili ani presilovku, keď v nej dokonca mohli inkasovať, ak by Obdržálek využil sólo na Kalembu. Prevahu Banskej Bystrice napokon zúročil Fajčák šesť sekúnd pred konečným klaksónom a stanovil výsledok na 1:3.

Vladimír Országh, tréner Ban. Bystrice: „My sme sa prvých desať minút trošku oťukávali a až druhá desaťminútovka bola dobrá, v ktorej sme si utvorili niekoľko dobrých príležitostí. Druhá tretina nám však znovu vôbec nevyšla a stála nás zápas. Inkasovali sme v nej trikrát. V tretej tretine sme sa snažili niečo urobiť s výsledkom, vrhli sme sily do útoku, hrali sme takpovediac vabank a vypracovali sme si aj niekoľko dobrých príležitostí, avšak brankár hostí chytal spoľahlivo. Náš gól prišiel veľmi neskor.“

Josef Turek, tréner Skalice: „Myslím si, že to bol vyrovnaný zápas, Bystrica ukázala svoju silu a každé striedanie do nás prakticky búšila. My sme zo začiatku boli lepší, ale potom sa hra začala vyrovnávať. Výborne nám zachytal brankár Lipovský a dôležitý gól sme dali na začiatku druhej tretiny Kuľhom. To nás nakoplo a pridali sme ďalšie dva góly. Mali sme aj šťastie, keď súper nedal puk ani do prázdnej bránky, Dôležité bolo, že nám to padalo v druhej tretine a som rád, že sme vyhrali.“

Ďalšie výsledky 2. kola: Nitra - Poprad 4:2, Trenčín - Piešťany 6:2, Martin - Zvolen 2:1, Žilina - Košice 1:2.

11. SR 20 2 0 0 1 1 4:6 1

1. Mladý motocyklista zahynul pri predbiehaní kamióna medzi Senicou a Dojčom (FOTO) Foto 138
  2. Kam za futbalom na Záhorí 71
  3. Primátor Senice odvolal oboch svojich zástupcov. Čo sa stalo? 66
  4. FK Senica privíta futbalistov MFK Ružomberok 35
  5. Slovnaft cup: O postupe Ružomberka v Skalici rozhodol jediný gól 11
  6. Petrík chytil 10 sekúnd pred koncom trestné strieľanie a Skalica berie tri body Foto 9
  7. SENICA: Vyjadrenie Ján Hurbana k jeho odvolaniu z pozície viceprimátora 8
  8. POLÍCIA: Na zastavenie unikajúceho vodiča na Záhorí použila zbraň 8
  9. ObFZ Senica: Súhrn výsledkov a komentárov uplynulého kola 8