Štvrtok, 24. január, 2019 | Meniny má Timotej

Dve víťazstvá Stupavy vonku, FC Malacky už v čele tabuľky

Majstrovstvá regiónu Bratislavského futbalového zväzu odohrali v uplynulom týždni dve súťažné kolá.

V siedmom Rohožník i Lozorno remizovali, v Záhoráckom derby vyhrala prekvapujúco Stupava v Plaveckom Štvrtku gólom zo samého záveru zápasu.

Aj v ôsmom kole si Stupava priviezla tri body, tentoraz zo Slovenského Grobu a posunula sa do prvej polovice tabuľky.

Slov. Grob - Stupava 1:2 (1:2)

Góly: Cisár - Ilaš, Kostka.

Stupava: Brza - Ščasný, Samsely, Túri, Teraz, Kostka, Uhrinec, Sagula, Ilaš, Riš, Grofič.

Stretnutie začalo počiatočným náporom domáceho celku, z ktorého však gól nepadol a hostia sa začali osmeľovať. Domáci sa ujali vedenia Cisárom, ale snaživí hostia ešte do polčasovej prestávky dokázali zvrátiť výsledok vo svoj propsech. V druhom polčase sa hra odvíjala zväčša medzi 16-kami, hostia umnou hrou výsledok udržali a zaslúžene vyhrali. Ondrej Zezula

Bernolákovo - Plav. Štvrtok 2:2 (2:1)

Góly: Krištofík, Sabo - Kadera, Hájek (11).

Plav. Štvrtok: Dvoran - Ďurica, Kain, Hájek, Čermák, Galajda, Havlík, Miklušičák, Zváč, Adamčík, Kadera.

Stretnutie malo v Bernolákove veľmi slušnú úroveň, o čo sa postarali obidve mužstvá. Hostia bojovali, dreli ale viazla im kombinácia. V 15. minúte domáci hráč fauloval hráča hostí v čistej gólovej šanci, no rozhodca vytiahol iba žltú kartu pre domáceho hráča. Domáci hráči taktiež bojovali, ale na dobre hrajúcich hostí to nestačilo a zaslúžene sa zrodila remíza. Miloš Sládeček

Rohožník - Domino 5:0 (4:0)

Góly: Špoták a Zajíc 2, Kalanka.

Rohožník: Adamovič - Kalanka, Nemec, Pelikán, Zajíc, Uhrinec, Lörinczi, Špoták, Juhas, Števík, Petrík.

Do dvadsiatej minúty malo stretnutie ako tak vyrovnaný priebeh, ale potom Špoták dvomi gólmi načal obranu hostí a tá sa zrútila ako domček z karát. Do polčasu vyfasovala hosťujúca obrana ešte dva góly, po polčase ešte jeden a hostia odišli z Rohožníka s veľkou nádielkou. Štefan Rusnák

Ivanka - Lozorno 3:1 (2:0)

Góly: Majgot 2, Čemba - Beňa.

Lozorno: Beňa - Kuklovský (Hujsa), Horvát, Kunzo, Juričkovič, Kostka, Beňa, J. Stehlík, Jenčo, Závaterník (Barbarič), Véteš (Bumbál).

Hostia prišli do Ivanky vyhrať, no svojím nepremieňaním vyložených šancí nakonie nezískali ani jeden bod a zaslúžene prehrali. Ich výkon bol dobrý, no žiaľ futbal sa hrá na góly a nie na šance a tie hostia v Ivanke nedokázali premeniť. ČK 0:1 (Kostka). Oliver Jánoš

Ďalšie výsledky 8. kola: Rovinka - FK Inter 0:2, Kráľová - Ružinov 1:3, Most - Svätý Jur 0:4, Báhoň - ŠKP Inter 2:0, voľno - Limbach.

Predohrávané 7. kolo: Ružinov - Rohožník 3:3 (1:1), g. h. Marko Lörinczi 2, T. Špoták. Vyrovnaný zápas. Hostia viedli 1:0 i 3:2, domáci vyrovnali v poslednej 90. min. gólom Chabiho. Lozorno - Most 1:1 (0:1). Domáci Patrik Kostka v 62. min. vyrovnal z penalty, druhú však v 88. min. nepremenil. Plav. Štvrtok - Stupava 0:1 (0:0). Hostia vyhrali gólom Jakuba Grofiča z 86. min., hoci v tom čase už hrali oslabení o vylúčeného Hajduka. Ďalšie výsledky 7. kola: Báhoň - Slov. Grob 0:2, ŠKP Inter - Ivanka 0:3, Svätý Jur - Kráľová 0:0, Domino - Rovinka 1:2, Inter - Limbach 4:2, voľno - Bernolákovo.

BFZ 4. liga BA vidiek

Vedúce duo Kostolište a Veľké Leváre iba remizovali (dokonca doma) a tak sa na nich po víťazstve s PSČ Pezinok bodovo dotiahli Budmerice. Všetky tri mužstvá majú po 10 bodov.

5. kolo: Závod - Jablonové 2:4 (2:1), Egl, Andrla - Masarovič 2, Bednárik, Orth, Veľké Leváre - Šenkvice 2:2 (0:2), Kozák, Dvořák - Mrva 2, Zohor - Gajary 3:3 (1:2), Honz, Jurových, Salbot - Pernecký 2, Šíra, Kostolište – Jablonec 0:0, Cajla Pezinok - Viničné 1:3, Budmerice - PŠC Pezinok 2:1, ŠK Malacky - Jakubov 0:3 kont. Domáci nenastúpili.

ObFZ BA vidiek 5. liga

FC Malacky aj tretie stretnutie na ihrisku súpera vyhrali a s plným počtom bodov sú v čele tabuľky. Aj vďaka tomu, že ich prenasledovatelia Plavecký Štvrtok B a Malé Leváre vo vzájomnom zápase remizovali.

4. kolo: Studienka - FC Malacky 0:2 (0:0), Blecha, Oravec, Pernek - Suchohrad 5:2 (2:0), M. Krajčovič 2, Dermek, M. Víger, Cabák - Mráz 2, Kuchyňa - Plav. Mikuláš 2:1 (0:1), Bednarski, Klíma - Chovanec, Sološnica - Borinka 0:4 (0:1), T. Urík 3, Martinkovič, Plav. Štvrtok B - Malé Leváre 4:4 (2:1), Filípek, Vlk, Zemna, Klech - Diviak 2, Maxian, Koporec, voľno - Záhorská Ves.

1. FC Malacky 3 3 0 0 7:1 9
2. M.Leváre 3 2 1 0 15:6 7
3. Pl.Štvrtok B 3 2 1 0 14:5 7
4. Borinka 3 2 0 1 15:4 6
5. Pernek 4 2 0 2 11:10 6
6. Záh.Ves 3 2 0 1 6:6 6
7. Pl.Mikuláš 4 1 1 2 6:6 4
8. Studienka 4 1 0 3 3:11 3