Štvrtok, 19. júl, 2018 | Meniny má Dušana

V troch Záhoráckych derby zápasoch vyhrali domáci na nulu

Štyri mužstvá zo Záhoria vycestovali v 7. kole 5. ligy Západ k svojim súperom a všetky sa vrátili nielen bez bodu, ale aj bez čo len jedného streleného gólu.

Z týchto štyroch zápasov boli tri čisto Záhorácke derby, úspešnými boli mužstvá Borského Mikuláša, Gbelov i nováčika z Oreského. Šaštín hral na ihriskuo lídra z Trebatíc.

Trebatice - Šaštín 3:0 (1:0)

Góly: 30. Zelenay, 52. Líška, 84. Směřička.

Trebatice: Valovič - Zemko, Vlado, Kapusta, Herceg, Směřička, Klas, Zelenay, Líška, Halás, Modrovič (Šimor, Spál, Jankech).

Šaštín: Vach - Šedivý, Tuma, Tomiš, Lang, Morávek, Obuch, Šághy, Slovák, Ovečka, Bartal (Holenka, Mošať).

Vedúci celok od začiatku neponechával nič na náhodu a vytrvalo búšil do svojho súpera s vidinou čo najskoršieho gólu. Z tempa ich nevyviedla ani nepremenená jedenástka v 3. minúte. Do tyče trafil Klas. Prišli ďalšie šance, Zelenaya, Halása a prvý menovaný v 30. minúte strelou k tyči dostal domácich do vedenia - 1:0. Tí aj naďalej vytrvalo útočili, no hosťom sa darilo celkom úspešne brániť. Ďalšiemu gólu sa predsa len neubránili. Padol v 52. minúte, kedy po centri Směřičku skóroval Líška na 2:0. Hostia sa dostali k ozajstnej strele v 65. minúte, úspešní ale neboli. Snahu domácich potom zavŕšil v 84. minúte po centri Líšku presnou dorážkou Směřička na 3:0.

Bor. Mikuláš - Mokrý Háj 3:0 (0:0)

Góly: 47. Vaniš, 50. Maca, 83. Malík.

B. Mikuláš: Bednár – Ondriska, Kassay, Vaniš, Burian, Maca, Černý, Ralbovský, Macek, Vanek, Cintula (Maxin, Malík, M. Vanek).

Mokrý Háj: Dohnálek - Karas, Šefčík, Kolštrom, Chrenka, Hulka, Kaprálik, Pobuda, Rapant, Čermák, Szantai (Rehák, Sušienka, Púdelka).

Obe mužstvá v záhoráckom derby začali opatrne. V 14. minúte domáci Maca tečovanou strelou namieril iba vedľa, v 32. minúte Macova strela po prihrávke L. Maceka skončila v náručí brankára hostí, ďalšia strele letela iba vedľa bránky. Po prestávke domáci pridali na tlaku, L. Macek trafil do žrde, no v 47. domáci Vaniš využil zmätok pred bránou hostí a otvoril skóre. V 50. minúte sa v šestnástke úspešne uvoľnil Macek a zavŕšil akciu druhým gólom, aby v 75. minúte prišla šanca hostí, no bez gólového efektu. V 83. domáci získali loptu, Malík obišiel aj brankára hostí a stanovil na 3:0, čím zavŕšil zaslúžené víťazstvo domácich.

Gbely - Mor. Sv. Ján 2:0 (2:0)

Góly: 30. Eisner, 44. Šúrek

Gbely: Kling - M. Karas, D. Karas, Dvořák, Grosa, Zajíček, Žáček, Šúrek, Eisner, Knap (Daniel), Kratochvíl (Jurka).

Mor. Sv. Ján: Krajčír - Vávra, Šimonovič, Chvátal, Kudlička, Vrábel, Salay (Nemec), Bolf, Emrich, Hajdin, Chvál.

V prvom polčase sa hralo typické záhorácke derby na slušnej futbalovej úrovni. V 6. minúte Grosa trafil len brankára hostí, aby hostia predviedli niekoľko nebezpečných brejkov, no domáci Kling v bráne dominoval. Strelecká príležitosť prišla v 30. minúte, Zajíček našiel Eisnera a ten dal na 1:0. Ďalšia výborná príležitosť pre domácich prišla v závere polčasu, k lopte sa dostal Šúrek a úspešne vymietol šibenicu brány hostí – 2:0. Po prestávke hostia čiastočne pritvrdili, obsadili stred ihriska, no aj teraz domáci brankár Kling svojich podržal. Šťastie pri ňom stálo aj v 70 . minúte, kedy Hajdin nastrelil iba tyčku ním opustenej brány. Domáci tak udržali víťazstvo.

Oreské - Petr. Ves 2:0 (2:0)

Góly: 11. Starych (11m), 35. Rampáček

Oreské: Bertnát - D. Ferik, Šedivý, Kralovič, Bezúch, Hrebíček, Starych, Hladký, Štefka, Rampáček, Baláž (A. Ferik, Kliment, Mikuš).

Petr. Ves: Lánik - Vanek, Hrubša, Serafín, Krbica, Matula, Žifčák, Buček, Lánik, Hlupík, Chudý (M. Pochylý, Procházka, Schenner).

Futbalovo priemerné stretnutie bolo poznačené taktikou hostí, ktorí prišli po predchádzajúcich neúspešných výsledkoch s defenzívou taktikou. Domáci sa dosť ťažko presadzovali a úvodný ich gól padol v 11. minúte z pokutového kopu po faule na prenikajúceho Štefku. Premieňal ho úspešne Starych. V 25. minúte mohol pribudnúť aj z hry, no šedivého gólová hlavička nakoniec v Lánikovej bráne neskončila. Gól predsa len padol a to v 35. minúte z kopačky Rampáčka po predchádzajúcej vyrazenej strele spoza šestnástky. Po prestávke už domáci ani hostia súperove brány nedobili a tak hostia napriek snaživému výkonu ešte stále zostávajú bez bodu.

Ďalšie výsledky: Horné Orešany – Zvončín 1:0, Mesíček, Boleráz – Krakovany 4:1, Mackovčin, Srnec, Humel, Blaško – Hornák, Radošina - Hlohovec 2:2, Pavlovič, T. Turčan (11) - Vavruš, Ďuriš (11), Jacovce - V. Kostoľany 3:0, M. Švec 2 z 11, Bajzík.

3. S kreditkou začína pohodová dovolenka už na letisku
  4. Zmrzlina v Mekáči má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Prečo?
  5. Aká je ideálna vlhkosť a teplota v byte? Výskum hovorí jasne
  6. Veríte brusniciam pri zápaloch močových ciest? Nemusia stačiť
  7. Vyberiete si radšej romantický Paríž alebo slnečné Nice?
  8. Dobrú chuť: Letné šaláty a bizarné praktiky food fotografie
  9. O asistovanej reprodukcii sa šíri množstvo zavádzajúcich tvrdení
  10. Pivovar Šariš rozdá tisíce eur, o časti peňazí rozhodnú ľudia
  1. OMV robí dovolenku pre vodičov oddychom
  5. Dubravské Čerešne majú sladké prekvapenie pre najrýchlejších!
  6. Aká je ideálna vlhkosť a teplota v byte? Výskum hovorí jasne
  7. Veríte brusniciam pri zápaloch močových ciest? Nemusia stačiť
  8. Infografika: Slováci minuli na Pohode historicky najviac peňazí
  9. Vyberiete si radšej romantický Paríž alebo slnečné Nice?

Leteckí modelári bojujú o Vyšehradský pohár v Boleráze

Podujatie, ktoré tradične láka fanúšikov leteckého modelárstva, sa začne vo štvrtok 19. júla.

Státisícové investície do kultúry: Ktoré budovy kraj obnoví?

Trnavský samosprávny kraj vyčlenil na obnovu kultúrnych stánkov tento rok takmer 1,5 milióna eur.

Prežíva krásne obdobie, Godál je pre Spartak veľkou oporou

Boris Godál dnes svojim gólom nasmeroval aktuálneho majstra Fortuna ligy do 2. predkola LM.

Senica sa dohodla s dvoma juhoamerickými akvizíciami

Klub sa dohodol na spolupráci s argentínskym brankárom Federicom Tabordom˙a brazílskym stopérom Robertom Diasom.