Streda, 7. december, 2022 | Meniny má Ambróz

V troch Záhoráckych derby zápasoch vyhrali domáci na nulu

Štyri mužstvá zo Záhoria vycestovali v 7. kole 5. ligy Západ k svojim súperom a všetky sa vrátili nielen bez bodu, ale aj bez čo len jedného streleného gólu.

Z týchto štyroch zápasov boli tri čisto Záhorácke derby, úspešnými boli mužstvá Borského Mikuláša, Gbelov i nováčika z Oreského. Šaštín hral na ihriskuo lídra z Trebatíc.

Trebatice - Šaštín 3:0 (1:0)

Góly: 30. Zelenay, 52. Líška, 84. Směřička.

Trebatice: Valovič - Zemko, Vlado, Kapusta, Herceg, Směřička, Klas, Zelenay, Líška, Halás, Modrovič (Šimor, Spál, Jankech).

Šaštín: Vach - Šedivý, Tuma, Tomiš, Lang, Morávek, Obuch, Šághy, Slovák, Ovečka, Bartal (Holenka, Mošať).

Vedúci celok od začiatku neponechával nič na náhodu a vytrvalo búšil do svojho súpera s vidinou čo najskoršieho gólu. Z tempa ich nevyviedla ani nepremenená jedenástka v 3. minúte. Do tyče trafil Klas. Prišli ďalšie šance, Zelenaya, Halása a prvý menovaný v 30. minúte strelou k tyči dostal domácich do vedenia - 1:0. Tí aj naďalej vytrvalo útočili, no hosťom sa darilo celkom úspešne brániť. Ďalšiemu gólu sa predsa len neubránili. Padol v 52. minúte, kedy po centri Směřičku skóroval Líška na 2:0. Hostia sa dostali k ozajstnej strele v 65. minúte, úspešní ale neboli. Snahu domácich potom zavŕšil v 84. minúte po centri Líšku presnou dorážkou Směřička na 3:0.

Bor. Mikuláš - Mokrý Háj 3:0 (0:0)

Góly: 47. Vaniš, 50. Maca, 83. Malík.

B. Mikuláš: Bednár – Ondriska, Kassay, Vaniš, Burian, Maca, Černý, Ralbovský, Macek, Vanek, Cintula (Maxin, Malík, M. Vanek).

Mokrý Háj: Dohnálek - Karas, Šefčík, Kolštrom, Chrenka, Hulka, Kaprálik, Pobuda, Rapant, Čermák, Szantai (Rehák, Sušienka, Púdelka).

Obe mužstvá v záhoráckom derby začali opatrne. V 14. minúte domáci Maca tečovanou strelou namieril iba vedľa, v 32. minúte Macova strela po prihrávke L. Maceka skončila v náručí brankára hostí, ďalšia strele letela iba vedľa bránky. Po prestávke domáci pridali na tlaku, L. Macek trafil do žrde, no v 47. domáci Vaniš využil zmätok pred bránou hostí a otvoril skóre. V 50. minúte sa v šestnástke úspešne uvoľnil Macek a zavŕšil akciu druhým gólom, aby v 75. minúte prišla šanca hostí, no bez gólového efektu. V 83. domáci získali loptu, Malík obišiel aj brankára hostí a stanovil na 3:0, čím zavŕšil zaslúžené víťazstvo domácich.

Gbely - Mor. Sv. Ján 2:0 (2:0)

Góly: 30. Eisner, 44. Šúrek

Gbely: Kling - M. Karas, D. Karas, Dvořák, Grosa, Zajíček, Žáček, Šúrek, Eisner, Knap (Daniel), Kratochvíl (Jurka).

Mor. Sv. Ján: Krajčír - Vávra, Šimonovič, Chvátal, Kudlička, Vrábel, Salay (Nemec), Bolf, Emrich, Hajdin, Chvál.

V prvom polčase sa hralo typické záhorácke derby na slušnej futbalovej úrovni. V 6. minúte Grosa trafil len brankára hostí, aby hostia predviedli niekoľko nebezpečných brejkov, no domáci Kling v bráne dominoval. Strelecká príležitosť prišla v 30. minúte, Zajíček našiel Eisnera a ten dal na 1:0. Ďalšia výborná príležitosť pre domácich prišla v závere polčasu, k lopte sa dostal Šúrek a úspešne vymietol šibenicu brány hostí – 2:0. Po prestávke hostia čiastočne pritvrdili, obsadili stred ihriska, no aj teraz domáci brankár Kling svojich podržal. Šťastie pri ňom stálo aj v 70 . minúte, kedy Hajdin nastrelil iba tyčku ním opustenej brány. Domáci tak udržali víťazstvo.

Oreské - Petr. Ves 2:0 (2:0)

Góly: 11. Starych (11m), 35. Rampáček

Oreské: Bertnát - D. Ferik, Šedivý, Kralovič, Bezúch, Hrebíček, Starych, Hladký, Štefka, Rampáček, Baláž (A. Ferik, Kliment, Mikuš).

Petr. Ves: Lánik - Vanek, Hrubša, Serafín, Krbica, Matula, Žifčák, Buček, Lánik, Hlupík, Chudý (M. Pochylý, Procházka, Schenner).

Futbalovo priemerné stretnutie bolo poznačené taktikou hostí, ktorí prišli po predchádzajúcich neúspešných výsledkoch s defenzívou taktikou. Domáci sa dosť ťažko presadzovali a úvodný ich gól padol v 11. minúte z pokutového kopu po faule na prenikajúceho Štefku. Premieňal ho úspešne Starych. V 25. minúte mohol pribudnúť aj z hry, no šedivého gólová hlavička nakoniec v Lánikovej bráne neskončila. Gól predsa len padol a to v 35. minúte z kopačky Rampáčka po predchádzajúcej vyrazenej strele spoza šestnástky. Po prestávke už domáci ani hostia súperove brány nedobili a tak hostia napriek snaživému výkonu ešte stále zostávajú bez bodu.

Ďalšie výsledky: Horné Orešany – Zvončín 1:0, Mesíček, Boleráz – Krakovany 4:1, Mackovčin, Srnec, Humel, Blaško – Hornák, Radošina - Hlohovec 2:2, Pavlovič, T. Turčan (11) - Vavruš, Ďuriš (11), Jacovce - V. Kostoľany 3:0, M. Švec 2 z 11, Bajzík.

1. Trebatice 7 7 0 0 22:2 21

2. Boleráz 7 5 1 1 26:10 16

3. Oreské 7 5 1 1 17:9 16

4. Hlohovec 7 4 2 1 12:5 14

5. H.Orešany 7 4 0 3 13:11 12

6. Radošina 7 3 1 3 12:12 10

7. Gbely 7 3 1 3 12:13 10

8. V. Kostoľany 7 3 0 4 15:11 9